MOZOLANI CLASSIC

AKÉ BOLI MINULÉ ROČNÍKY A AKÝ BUDE MOZOLANI PRO CLASSIC 2015?

Pridané: 24.03.2015


Už len mesiac zostáva do otvorenia prestížneho podujatia v kulturistike a bikiny fitness Mozolani Pro Classic 2015, ktorý sa z poverenia SAKFST uskutoční v sobotu 25. apríla v Dome odborov Istropolis (Veľká sála). Nový ročník by mal byť ešte lepší ako štyri doterajšie v histórii.


Prvý ročník

Mozolani Classic mal ouvertúru 9. mája 2010. Dejiskom podujatia bola Kongresová sála hotela Holiday Inn v Žiline. Z poverenia SAKFST sa uskutočnila medzinárodná pohárová súťaž v kulturistike, klasickej kulturistike a bodyfitness žien. Takmer 700 divákov v „klubovej“ atmosfére povzbudzovalo účastníkov prvého ročníka tohto podujatia, ktorého sa zúčastnilo 45 pretekárov. Súťažilo sa v piatich kategóriách – klasická kulturistika mužov, kulturistika mužov do 80 kg, kulturistika mužov do 90 kg, kulturistika mužov nad 90 kg a bodyfitness žien. O vysokú úroveň podujatia sa pričinil svojim exhibičným vystúpením momentálne jeden z najlepších profesionálnych kulturistov sveta Kai Greene z USA. Ten bol VIP hviezdou podujatia, ktoré dopadlo nadmieru úspešne. Absolútnym víťazom sa stal Štefan Havlík.

 

Druhý ročník

Mozolani Classic 2012 sa z poverenia SAKFST uskutočnil 20. októbra v športovej hala na Rosinskej ceste v Žiline. Súťažilo sa v kategóriách – klasická kulturistika open, kulturistika do 80 kg, do 90 kg a nad 90 kg, bikiny fitness do 165 cm a nad 165 cm. Exhibíciu predviedli český profesionálny kulturista a účastník Mr. Olympia Petr Vaniš a Talian Daniel Seccarecci. Najviac očakávaná najťažšia kategória mužov nad 90 kg prekvapila asi aj samotných súťažiacich, keď sa Rasťovi Solárovi podarilo zdolať ruskú hviezdu Alexeja Lesukova, ktorého porazil aj v súboji o absolútneho víťaza. Absolútnou víťazkou v bikiny fitness bola Karin Antovská. Divákov bolo hale 1100.

Tretí ročník

Mozolani Classic 2013 bol dvojdenný a z poverenia SAKFST sa konal 27. a 28. apríla v športovej hale na Rosinskej ceste v Žiline. V sobotu sa uskutočnili medzinárodné majstrovstvá Slovenska v kulturistike (do 70 kg, do 80 kg, do 90 kg, nad 90 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm) – pre kulturistov a klasikov to bola zároveň nominačná súťaž na ME – ako aj pohárové preteky v bikiny fitness žien (do 165 cm, nad 165 cm), v nedeľu pohárová súťaž vo fitness žien (open), bodyfitness žien (do 160 cm, nad 160 cm) a majstrovstvá Slovenska v detskom fitness (zároveň nominačka na ME). Absolútnymi víťazmi sa stali – v kulturistike Marián Čambal a v bikiny fitness Karin Antovská. Ozdobou podujatia bola účasť VIP hviezd, vtedy ešte 2-násobného víťaza profesionálnej Mr. Olymia Phila Heatha (v súčasnosti už má štyri triumfy) a víťaza profesionálnej Olympie do 212 libier Flexa Lewisa (v súčasnosti má na konte už tri triumfy). Na sobotňajší galavečer sa v hale pozeralo 1200 divákov.

Štvrtý ročník

Mozolani Classic 2014 bol znovu dvojdenný, z poverenia SAKFST sa konal 3. a 4. mája v DOXXbet aréna v Žiline, ale tentoraz pod Dubňom súťažili prvý raz v histórii slovenskej kulturistiky a fitness aj profesionáli a profesionálky! V sobotu sa uskutočnili medzinárodné majstrovstvá Slovenska v kulturistike (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm) – pre kulturistov a klasikov to bola zároveň nominačná súťaž na ME – ako aj pohárové preteky v bikiny fitness žien (do 163 cm, do 167 cm, nad 167 cm), v kulturistike juniorov (open) a kulturistike masters (open). V nedeľu najskôr súťažili medailisti v kulturistike mužov a bikiny fitness žien o tituly absolútnych víťazov v amatérskej verzii, ktoré získali ukrajinský kulturista Olexander Bilous a bikinárka Denisa Lipovská, potom prišiel vrchol galavečera – súboje profesionálov. Víťazmi v profesionálnej časti podujatia sa stali Sami al Haddad (Pro Bodybuilding 2012 lbs), Natália Lenártová-Revajová (Pro Figure), Christina Fjaerová (Pro Bikini), Nathalie Falková (Pro Women´s Physique). Exhibične vystúpil účastník profesionálnej Mr. Olympia Roelly Winklaar. Na tribúnach DOXXbet arény bolo spolu celkovo 4000 divákov a celkovo sa na súťaži predstavilo 150 športovcov.

 

Aktuálny ročník

Z poverenia SAKFST sa v sobotu 25. apríla uskutoční v bratislavskom Istropolise prestížna pohárová súťaž Mozolani Pro Classic 2015. Amatéri budú súťažiť v kulturistike (muži) a bikiny fitness (ženy), profesionálna vetva bude mať kategóriu Men's Pro Bodybuilding 212 lbs. Po druhý raz v histórii Slovenska sa na jednom pódiu predstaví profesionálna a amatérska špička v kulturistike. Po druhý raz budú na Slovensku súperiť profesionálni kulturisti kategórie do 212 libier.

DEJISKO: Podujatia sa tentoraz premiérovo uskutoční v Bratislave, konkrétne v Dome odborov Istropolis, kde diváci, ale i pretekári nájdu väčší komfort. Pre pretekárov je pripravená špeciálna ponuka ubytovania, ktorá zahrňuje mnoho ďalších výhod. Pre viac informácii nás neváhajte kontaktovať na: mpc@mozolani.com.

KATEGÓRIE: Amatéri budú súťažiť v kategóriách kulturistika do 75 kg, do 85 kg, nad 85 kg, bikiny fitness v nízkej, strednej a vysokej kategórii. Profesionálnou kategóriou bude Pro Bodybuilding 212 lbs. Špičkoví pretekári v top forme a oku lahodiace bikini fitness v najlepšej fazóne sú zárukou najvyššej kvality.

VSTUPENKY: Na Slovensko tak po roku prídu hviezdy a osobnosti profesionálneho neba, niekoľkonásobní účastníci Olympie a víťazi rôznych profi-súťaží vo svete, ktorí budú veľkým magnetom pre divákov. Vzhľadom na jedinečný charakter tejto veľkolepej súťaže sa očakáva veľký záujem zo strany fanúšikov. Veríme, že pre priaznivcov kulturistiky a fitness to bude deň plný neopakovateľných zážitkov, emócií, ale predovšetkým krásnych tiel, vypracovaných postáv a svalov. Zabezpečte si vstupenky včas, aby ste nezmeškali toto veľkolepé defilé svalov a krásy!

Vstupenky sú v predaji TU

Okrem toho sme pre fajšmekrov pripravili skutočne zaujímavú ponuku v podobe VIP balíčkov, ktoré zahrňujú exkluzívne miesta a banket.

Ponuka VIP balíčka TU

EXPO: Diváci si okrem súťaže budú môcť pozrieť aj Expo výstavu športových potrieb, doplnkov výživy a ďalších výrobkov, spojených s kulturistikou, fitness a zdravou stravou. Radi by sme touto cestou oslovili aj vystavovateľov, ktorí majú záujem odprezentovať svoje produkty, nech nás kontaktujú na: mpc@mozolani.com.

ZÁŽITOK: Pripravované podujatie Mozolani Pro Classic 2015 má všetky predpoklady na to, aby bolo skutočným športovým sviatkom! Bude to úžasné predstavenie, galaprehliadka fantastických výkonov pretekárov, za ktorými stojí veľa driny a odriekania. Bude to športový príbeh o tom, aká krásna, ale zároveň náročná vie byť kulturistika.

 

Autor: Ľubomír Chochula