MOZOLANI CLASSIC

Návrat k skvelému debutu Mariána Čambala v Pro Bodybuilding 212

Pridané: 09.05.2014


Marián Čambal zvládol svoju prvú profesionálnu súťaž bravúrne. Na Mozolani Pro Classic sa predviedol v špičkovej forme a to ho v silnej konkurencii v kategórii Pro Bodybuilding 212 lbs katapultovalo na skvelé tretie miesto.


 

Pred ním skončili len dvaja Arabi – víťazný Sami Al Haddad z Bahrajnu (šiesty na Olympii 2013) a Chalid Almohsinawi z Kuvajtu – pričom napríklad ďalší účastník minuloročnej Olympie Mark Dugdale skončil na štíte slovenského kulturistu. Ako hodnotí súťaž do 212 libier Marián Čambal? „Preteky boli na vysokej úrovni. Som rád, že som vo veľmi kvalitnej konkurencii obsadil 3. miesto. Pravdu-povediac, s takým výsledkom som ani nepočítal. Mojím cieľom bolo dostať sa do prvej päťky. Byť v Top 3, to je čerešnička na torte. Keď ma vyvolali v prvej porovnávačke, bol to skvelý zážitok a doprial by som ho každému. Sami bol jednoznačne favoritom na prvenstvo, čo aj potvrdil. Mal vynikajúcu formu a vyzeral veľmi dobre. Ja som rád, že sa aj mne podarilo urobiť takú formu, ako som chcel. A to aj napriek tomu, že deň pred pretekmi som mal nejaké zdravotné problémy, konkrétne kŕče v žalúdku, ale našťastie sme to dali do poriadku a pominulo to.“

Čambal bol v príprave na Mozolani Pro Classic od decembra 2013. Bez hodín odriekania, pevnej vôli, tvrdého tréningu, obrovského úsilia, ale aj pochopenia najbližších, by to skrátka nešlo. „Mojim blízkym, ktorí to v príprave musia so mnou vydržať, patrí veľká vďaka, hlavne mojej rodine,“ dodal bronzový kulturista do 212 libier na Mozolani Pro Classic, ktorý si nevedel vynachváliť obecenstvo v Žiline. „Fanúšikovia boli senzační, všetci povzbudzovali, ďakujem im, takú atmosféru som veľmi dlho na kulturistickej súťaži nezažil.“

Marián Čambal by mal v máji tohto roku absolvovať ešte dve súťaže, najskôr v anglickom Birminghame a potom v kanadskom Toronte.

 

MOZOLANI CLASSIC 4 – VÝSLEDKY M-SR V KULTURISTIKE A KLASICKEJ KULTURISTIKE, PRETEKY JUNIOROV A MASTERS

MOZOLANI CLASSIC 4 – VÝSLEDKY BIKINY FITNESS

MOZOLANI CLASSIC 4 – VÝSLEDKY ABSOLUTKA MUŽI

MOZOLANI CLASSIC 4 – VÝSLEDKY ABSOLUTKA ŽENY

MOZOLANI PRO CLASSIC – VÝSLEDKY KATEGÓRII

 

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, Olympia Amateur Europe Prague 2014, IFBB Professional League, J. Maskaľ, INTER-VION, Aloxxi, VOSTOK EUROPE, Marionnaud, HI TEC Nutrition. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 

Fotogaléria Mozolani Classic 4, sobota 3. 5. 2014, prvý deň podujatia

Fotogaléria Mozolani Classic 4, nedeľa 4. 5. 2014, druhý deň absolutka

Fotogaléria Mozolani Classic 4, nedeľa 4. 5. 2014, Pro Classic ženy

Fotogaléria Mozolani Classic 4, nedeľa 4. 5. 2014, Pro Classic muži

 

Ľubomír Chochula