MOZOLANI CLASSIC

Návrat k životnému výsledku v Pro Figure, rozhovor s Natáliou Lenártovou-Revajovou

Pridané: 09.05.2014


Slovenka Natália Lenártová-Revajová sa na Mozolani Pro Classic prezentovala životnou formou. Do prípravy na túto súťaž dala všetko a na pódiu Doxxbet arény v Žiliny to bolo vidieť. Rozhodcovia ju v kategórii Pro Figure zaslúžene dali na prvé miesto.


 

Splnil sa vám sen. Po prvý raz v kariére ste vyhrali profesionálne preteky a tým ste priamo postúpili na Olympiu 2014, ktorá bude v septembri v Las Vegas...

Je to úžasný pocit vyhrať doma na Slovensku. Hlavne pre to, že ma na súťaži mohla vidieť moja rodina. Keď sme zostali na pódiu len tri, nevedela som, ako to dopadne. Naposledy ma Fínka (Alanderová) porazila a to nové dievča z Maďarska (Toldiová) bolo pre mňa veľkou neznámou, keďže to bola jej prvá profi-súťaž. Som veľmi šťastná, že som napokon vyhrala.

 

Bolo domáce prostredie veľkou výhodou?

Samozrejme. Súťažiť v domácom prostredí je veľkou výhodou. Doma nemáte žiadnu rečovú bariéru a nemusíte cestovať niekoľko hodín na preteky. Nehovoriac o podpore z hľadiska. Keď štartujem v zahraničí, kde vás diváci nepoznajú, tak ten potlesk obecenstva je taký mdlý, ale tu v Žiline ma fanúšikovia povzbudzovali, cítila som, ako mi držia palce a prajú mi dobrý výsledok. Publikum mi dodávalo veľkú energiu. Je to moje najväčšie víťazstvo v kariére. Je vynikajúce, že sa to stalo na Slovensku.

 

Tento vás skvelý triumf sa nezrodil iba tak z ničoho...

Ostatné dve až tri sezóny trénujem trojfázovo. Stojí to veľa úsilia. Aj preto už pomýšľam na odchod zo scény. Teraz sa čo najlepšie pripravím na Olympiu a potom by som sa po 14-tich rokoch pobrala na športový dôchodok. Nie je jednoduché skĺbiť profesionálny šport s rodinou a prácou, ako aj s mojou extra prácou, mám na mysli trénovanie ľudí, čo je moja srdcová záležitosť.

 

Aký výsledok by vás na Olympii potešil?

Najväčšia výhoda žilinského víťazstva a postupu na Olympiu je to, že nemusím cestovať na ďalšie súťaže a pracne zbierať body do rebríčka, nemusím sa trápiť, ale môžem mať čas na regeneráciu, rodinu i prípravu. Budem sa snažiť pripraviť čo najlepšie, aby som na Olympii ukončila svoju športovú kariéru veľmi dobrou formou.

 

Vaším trénerom je súčasný prezident SAKFST Milan Čížek. Čo poviete na margo vašej spolupráce?

Doktor Čížek je mojím trénerom od začiatku a bude až do konca. Spolupracujeme už 14 rokov a naša spolupráca je výborná. Je to fantastický človek, ktorý ma dobre pozná a ktorý vie načasovať moju formu úplne presne.

 

MOZOLANI CLASSIC 4 – VÝSLEDKY M-SR V KULTURISTIKE A KLASICKEJ KULTURISTIKE, PRETEKY JUNIOROV A MASTERS

MOZOLANI CLASSIC 4 – VÝSLEDKY BIKINY FITNESS

MOZOLANI CLASSIC 4 – VÝSLEDKY ABSOLUTKA MUŽI

MOZOLANI CLASSIC 4 – VÝSLEDKY ABSOLUTKA ŽENY

MOZOLANI PRO CLASSIC – VÝSLEDKY KATEGÓRII

 

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, Olympia Amateur Europe Prague 2014, IFBB Professional League, J. Maskaľ, INTER-VION, Aloxxi, VOSTOK EUROPE, Marionnaud, HI TEC Nutrition. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 

Fotogaléria Mozolani Classic 4, sobota 3. 5. 2014, prvý deň podujatia

Fotogaléria Mozolani Classic 4, nedeľa 4. 5. 2014, druhý deň absolutka

Fotogaléria Mozolani Classic 4, nedeľa 4. 5. 2014, Pro Classic ženy

Fotogaléria Mozolani Classic 4, nedeľa 4. 5. 2014, Pro Classic muži

 

Ľubomír Chochula