MOZOLANI CLASSIC

Mozolani Pro Classic 2014 v Žiline

Pridané: 18.07.2013


Po troch veľmi úspešných ročníkoch Mozolani Classic (prvý v máji 2010, druhý v októbri 2012, tretí v apríli 2013) sa po súhlase prezidenta IFBB PRO Jima Maniona uskutoční v Žiline najväčšia kulturisticko-fitness akcia.Už v piatok 2. mája sa uskutoční tlačová konferencia,na ktorej sa odprezentujú a predstavia všetci pretekári, projekt a partneri podujatia. Samotné podujatie odštartuje v sobotu 3. mája. V tento deň budú na programe medzinárodné majstrovstvá Slovenska v kulturistike a klasickej kulturistike mužov. Súťažnými kategóriami v kulturistike budú do 70 kg, do 80 kg, do 90 kg a nad 90 kg a "klasici" si zmerajú sily v kategóriách do 175 cm a nad 175 cm. V pohárovej súťaži sa na pódiu predstavia pretekárky vo fitness bikiny, pre ktoré pripravíme tri kategórie – do 160 cm, do 165 cm a nad 165 cm. Našou ambíciou je, aby sme na štart pritiahli najlepších amatérov. Oslovujeme viaceré národné zväzy z Európy a Ázie. Okolité krajiny máme podchytené, ale zaujímame sa aj o pretekárov z exotických krajín. Chceme, aby amatérska súťaž spĺňala vysoké kritéria. Samozrejme, na podujatí bude štartovať celá slovenská špička. Novinkou oproti ostatnému ročníku je to, že súboje o absolútneho víťaza v kulturistike mužov a vo fitness bikiny bude až na druhý deň.

Absolútnych víťazov celého podujatia v kategórii kulturistika amatérov a fitness bikiny amatérok spoznáme teda až v nedeľu 4. mája. Prečo?

Rozhodli sme sa pre takúto gradáciu, keďže v nedeľu budú vo svojej súťaži pretekať aj profesionálni kulturisti do 212 libier, čo je kategória do 96 kg a profesionálne bodyfitnesky v PRO Figure. Medailisti zo všetkých váhových kategórii z medzinárodných majstrovstiev Slovenska v amatérskej kulturistike mužov (celkovo dvanásť borcov) a zo všetkých výškových kategórii z pohárovej súťaže vo fitness bikiny (celkovo deväť pretekárok) budú mať šancu zabojovať o titul amatérskeho absolútneho víťaza. Amatérske superfinále, či už v kulturistike alebo vo fitness bikiny, sľubuje veľký zážitok. Čo sa týka finančného ohodnotenie, tak v sobotu dostanú tí najlepší vecné ceny od partnerov súťaže a prize money pre najlepších amatérov budeme rozdávať až v nedeľu. Pretekári dostanú určitú prémiu, podľa toho, ako dopadnú v "absolutke". Pravdepodobný budget na prerozdelenie dotácie pre amatérov je 6000 USD.Fanúšikovia sú hladní po informáciách ohľadne Mozolani Pro Classic, chcú vedieť niečo o pripravovaných profesionálnych pretekov v kulturistike mužov do 212 lbs a v bodyfitness žien.

Očakávame veľmi kvalitnú súťaž v PRO kulturistike do 212 lbs a v PRO Figure. Určite chceme, aby sa pretekov zúčastnili pretekári z Čiech, ktorí majú platnú profi-kartu – Lukáš Osladil, Peter Vaniš a Jan Kubík. Z našich pretekárov pripadá do úvahy premiérový štart Mariána Čambala medzi profesionálmi. Z profibodyfitnesiek vypichnem aspoň jedno meno – Natália Lenártová-Ravajová, ktorá je viacnásobná majsterka sveta a Európy v amatérskom bodyfitness, ale už niekoľko rokov štartuje na profi-súťažiach a slovenskí fanúšikovia ju budú môcť vidieť na profesionálnej úrovni v Žiline. Pozvánku dostanú všetci, o ktorých vieme, že by mohli štartovať. Pevne verím, že sa nám podarí dotiahnuť TOP pretekárov. Samozrejme, radi by sme pripravili tiež nejakú exhibíciu, čo je už tradíciou, veď u nás boli také profesionálne stars ako Phil Heath, Flex Lewis (obaja v roku 2013), Kai Greene (2010). Nemôžem byť teraz ešte veľmi konkrétny, veď do súťaže je ešte dlhá doba. Nevieme, kto bude v akej forme, kto zvíťazí na Olympii, ale naším cieľom je, aby Mozolani Pro Classic mal vysokú úroveň. Som presvedčený, že pre Slovensko to bude kulturistický sviatok. Takáto profesionálna súťaž tu ešte nebola. Verím, že nebude posledná a stane sa tradíciou, ako bolo v prípade Mozolani Classic 1, 2, 3. Tieto tri ročníky v amatérskej verzii mali stúpajúci trend po stránke kvality. Fanúšikovia nám potvrdili, že sme sa vybrali správnou cestou a že to bola dobrá voľba. Preto pokračujeme a pripravujeme nový ročník. Zvyšujeme level, aby súťaž mala TOP úroveň.Vzrastú vám však aj náklady na organizáciu?

Počítame s tým. Realizovať tento projekt v inom prostredí, vo väčšej hale, a rozšíriť súťaž o profesionálov, to si vyžaduje vyšší rozpočet. Uvítame každého, kto v rámci partnerstva je ochotný investovať do tohto projektu a zviditeľniť svoju podnikateľskú činnosť. Som rád, že máme zabezpečených hlavných partnerov, medzi ktorých patrí spoločnosť Tetras, Hotel Napolean v Košiciach, SAKFST, ktorá sa podieľa na prezentácii podujatia a v neposlednom rade môžem z tých hlavných partnerov spomenúť portál Eastlabs. Ten sa na tejto akcii okrem mediálnej web spolupráce podieľa aj partnersky.Ceny lístok budú prijateľné?

Pre priaznivcov kulturistiky a fitness mám dobrú správu. Napriek vyšším nákladom sme sa rozhodli, že ceny lístkov budú nižšie ako naposledy. Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. Sme radi, že podujatie môžeme zorganizovať na zimnom štadióne. K dispozícii bude zhruba 3000 vstupeniek, vrátane tých VIP. Kapacita tak bude dvojnásobná oproti športovej hale na Rosinskej ceste, kde sa konal druhý a tretí ročník Mozolani Classic. Ale aj tak chcem fanúšikov upozorniť, aby dlho neotáľali s kúpou lístku, lebo sa im môže stať, že neskôr už budú vypredané. Očakávame totiž obrovský záujem o vstupenky. Predpredaj vstupeniek by sme chceli spustiť už v októbri tohto roka. Ten, kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Sledujte našu stránku mozolani.com, kde máme vytvorenú sekciu Mozolani Classic a tam si môžete prečítať všetky nové informácie.

Ľubomír Chochula