MOZOLANI CLASSIC

Na Mozolani Classic 4 sa rozhodlo o nominácii bikiny fitnesiek na ME

Pridané: 06.05.2014


Po skončení pohárovej súťaže v bikiny fitness na Mozolani Classic 4 uzavrel reprezentačný tréner pre fitness Ľuboš Matejička nomináciu žien, ktoré budú Slovensko reprezentovať na IFBB majstrovstvách Európy vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness a women´s physique v Santa Susanne (14. – 18. 5.).


Stanislava Prítrská absolvuje svoje prvé majstrovstvá Európy.

 

Šesť bikinárok

Na žilinskom Mozolani Classic bojovali o nomináciu iba bikinárky, keďže prvá časť nominácie uzrela svetlo sveta po majstrovstvách Slovenska v Nitre (19. apríla). „Slovenský šampionát bol nominačnou súťažou, ale vtedy sme na ME nominovali jednu fitnesku a dve bodyfitnesky. S nomináciou bikinárok to bolo také rozpačité. V Nitre sa to len navrhlo a v Žiline sa to malo schváliť, ale tu bol tak nabitý program, že skoro sme sa ani nestretli. V budúcnosti nebudem s takým riešením súhlasiť. Aby to bolo na dvakrát alebo po častiach, to nemá cenu. Ale nominácia je už určená. Ja budem hovoriť len za ženy, juniorky má na starosti kolega Meško. Takže na ME boli spomedzi bikiny fitnesiek nominované na ME tieto pretekárky: Iveta Kuglerová (do 160 cm), Stanislava Prítrská (do 163 cm), Denisa Lipovská (do 166 cm), Valéria Marčišovská (do 169 cm), Olívia Pohánková (nad 172 cm) a tiež aj členka B-teamu Michaela Brutenič (do 163 cm). Do béčka som mal vo výhľade aj ďalšie dievčatá, ktoré si boli svoju účasť na ME ochotné hradiť, ale vzhľadom na výkonnosť som sa rozhodol, že to odložím na inokedy,“ podotkol Ľuboš Matejička.

 

Náročná obhajoba

Slovensko je vo fitness svetovou veľmocou. Na minuloročnom európskom šampionáte, ktorý sa takisto konal v Santa Sussane, získali Slovenky v jednotlivých kategóriách päť zlatých medailí (fitneska Barbora Sečkárová-Bunčáková, bikinárky Iveta Kuglerová, Monika Rosenbergerová, Karina Antovská a Jana Majerníková), jedno striebro (bikinárka Denisa Lipovská), jeden bronz (bodyfitneska Adela Ondrejovičová) a dva absolútne tituly. Absolútnou majsterkou Európy sa vtedy stali Barbora Sečkárová-Bunčáková vo fitness a Karina Antovská v bikiny fitness. Obhájiť tieto pozície bude veľmi ťažké. „Reprezentantky boli na Mozolani Classic pripravené dobre a ešte majú niekoľko dní na to, aby správne vyladili formu. Uvidíme, aké budú mať súperky. Tento rok rozšírili kategórie v bikiny fitness. Vlani boli štyri, teraz ich je šesť – do 160 cm, do 163 cm, do 166 cm, do 169 cm, do 172 cm a nad 172 cm,“ dodal Ľuboš Matejička.

 

Pre Valériu Marčišovskú to bude tiež debut na "Európe".

 

Nominácia žien na ME 2014 do Santa Susanny:

Fitness

Barbora Sečkárová-Bunčáková (nad 163 cm)

Bodyfitness

Ivana Šarišská (do 158 cm)

Alžbeta Peťková (do 163 cm)

Bikiny fitness

Iveta Kuglerová (do 160 cm)

Stanislava Prítrská (do 163 cm), Michaela Brutenič (do 163 cm)

Denisa Lipovská (do 166 cm)

Valéria Marčišovská (do 169 cm)

Olívia Pohánková (nad 172 cm)

Women´s Physique

Eva Horváthová

 

Ľubomír Chochula