MOZOLANI CLASSIC

Odhodlanie pred štartom Mozolani Pro Classic v podaní Osladila, Čambala a Vaniša

Pridané: 29.04.2014


Na dvojdňovom medzinárodnom festivale (3. a 4. mája) oceľových svalov a vypracovaných postáv Mozolani Classic 4 vystúpia po prvý raz na Slovensku na jednom pódiu (dejiskom bude Doxxbet aréna v Žiline) amatéri i profesionáli v top forme. Bude to najprestížnejšie športové podujatie v histórii slovenskej kulturistiky a fitness.


Na snímke je český profesionálny kulturista Lukáš Osladil.

 

Špičková sobota a nedeľa

Už sobotňajší program – medzinárodné majstrovstvá v kulturistike a klasickej kulturistike mužov, pohárová súťaž v bikiny fitness žien, preteky v kulturistike juniorov a kulturistike masters nad 40 rokov – sľubuje veľký zážitok. Podujatie vyvrcholí v nedeľu, keď budú amatérski kulturisti a amatérske bikiny fitnesky bojovať o absolútne tituly, ale hlavne, bude to galaprehliadka špičkových profesionálov na Mozolani Pro Classic v kategóriách Pro Bodybuilding 212 lbs, Pro Figure, Pro Bikini, Pro Women´s Physique. Pre slovenských kulturistov to budú zároveň nominačné preteky na majstrovstvá Európy do Santa Susanny, ale aj bikiny fitnesky musia zabojovať, lebo ich nomináciu na ME takisto určí komisia SAKFST po Mozolani Classic 4. Slovenskí priaznivci budú mať svoje želiezka v ohni aj na profi-súťaži, na ktorú sa prihlásili Marián Čambal (212 lbs), Natália Lenártová-Revajová (Figure), Nikola Weiterová a Jana Majerníková (Pro Bikini).

 

Kto si vybojuje Olympiu?

Víťazi profesionálnych kategórii si vybojujú právo účasti na Olympia Weekende 2014. Ďalší finalisti získajú body do rebríčka, z ktorého potom po súčte všetkých pretekov tí najlepší postúpia tiež na Olympiu. V Žiline bude najhviezdnejšou profi-kategóriou Pro Bodybuilding 212 lbs. V nej sa pokúsi 40-ročný reprezentant Bahrajnu Sami al Haddad potvrdiť úlohu jedného z hlavných favoritov na prvenstvo, o ktoré však bude musieť tvrdo bojovať s konkurenciou. Zálusk na skalp Bahrajčana má Američan Mark Dugdale, ale aj Iránec Baitollah Abbaspour (na Mr. Olympia 2013 bol na 16. mieste) prešiel z open kategórie do dvestodvanástky, no svoju kožu lacno nepredajú ani Marián Čambal a trojica Čechov Lukáš Osladil, Petr Vaniš a Jan Kubík.

 

Odhodlanie pred štartom

Marián Čambal: „Domáca podpora je veľmi dôležitá. Nerád by som niekoho sklamal, pre dobrý výsledok urobím maximum. Na Mozolani Pro Classic sa chcem predstaviť v čo najlepšej forme, ale konkurencia bude silná. Je to iná liga. Chalani z Čiech alebo Sami al Haddad sú v profi dlhšie, sú ostrieľanejší, ale chcem to skúsiť. Bude to moja premiéra medzi profíkmi.“

Petr Vaniš: „Budem sa snažiť byť v Žiline v ešte lepšej forme ako na pretekoch New Zealand Pro 2014 v Aucklande, kde som v marci obsadil druhé miesto. Som bojovník. Mojím cieľom je na Mozolani Pro Classic získať do rebríčka ďalšie body. Keby som nepostúpil do finále, bol by som neskutočne sklamaný. Naopak, umiestniť sa v TOP trojke by bolo skvelé. Dúfam, že nesklamem hlavne sám seba. Do hľadiska ma príde podporiť veľká enkláva fanúšikov zo Sedlčan, teda z oblasti, kde sídli naše fitko.“

Lukáš Osladil: „Začal som spolupracovať s George Farahom a aj keď spolupracujeme pomerne krátko, má to pozitívny dopad na moju výkonnosť. V tomto roku som štartoval na Arnold Classic v USA, túžil som po umiestnení v najlepšej päťke, ale napokon som skončil siedmy. Mal som tam však životnú formu. Na Mozolani Pro Classic chcem atakovať najvyššie priečky. Mojím najväčším súperom bude asi Sami al Haddad. Už som ho dokázal poraziť, ale aj on mňa, očakávam tuhý súboj.“

 

Informácie k Mozolani Weekendu 2014

Prize Money (celkovo 24 500 USD)

Profesionáli: 18 500 USD

- Pro Bodybuilding 212 lbs: 6000 USD

- Pro Figure: 6000 USD

- Pro Bikini: 3500 USD

- Pro Women´s Physique: 3000 USD

Amatéri: 6000 USD

- Kulturistika: 4000 USD

- Bikiny fitness: 2000 USD

 

Program a propozície

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája 2014

- SAKFST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (výškové kategórie sa určia až po prezentácii pretekárok na súťaži), preteky v kulturistike juniorov (open) a kulturistike masters (nad 40 rokov)

Organizátor Mozolani The Fitness Authority zverejnil propozície k podujatiu:

http://mozolani.com/article/single/422

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 lbs, Pro Figure, Pro Bikini, Pro Women´s Physique

Galavečer: 15.30 h

 

Vstupenky

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 4 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na:

http://mozolani.com/classic/vstupenky

 

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, Olympia Amateur Europe Prague 2014, IFBB Professional League, J. Maskaľ, INTER-VION, Aloxxi, VOSTOK EUROPE, Marionnaud, HI TEC Nutrition. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 

Ľubomír Chochula