MOZOLANI CLASSIC

Dvojnásobný víťaz Mozolani Classic Tomáš Tabačiar hovorí, že nech vyhrá ten najlepší

Pridané: 23.04.2014


Prvou súťažou v jarnej sezóne 2014 budú pre dvojnásobného víťaza Mozolani Classic Tomáša Tabačiara medzinárodné majstrovstvá Slovenska v kulturistike v Žiline, ktoré budú súčasťou Mozolani Weekendu.


„Chcem dobre načasovať formu. Mojou prioritou sú majstrovstvá Európy. Momentálne sa sústreďujem na Mozolani Classic 4, na ktorom by som rád uspel čo najlepšie, keďže to bude zároveň slovenský šampionát a nominačné preteky na ME. Ešte neviem, v akej kategórii sa predstavím, či to bude do 95 kg alebo do 85 kg. Aktuálne vážim 93 kg. Ak sa mi to podarí stiahnuť, radšej by som štartoval do 85 kg, lebo v tejto kategórii by som potom súťažil aj na „Európe“. Svoju prípravu robím aj s odvodňovaním, kde sťahujem 5 kg i viac, predtým budú bielkovinové dni, takže ťažko povedať, akú budem mať finálnu váhu. Zrejme to bude tesne okolo osemdesiatpäťky.“

Tabačiar v poslednom týždni pred súťažou urobí ten svoj klasický štandard, ktorý sa mu osvedčil v minulosti. Dvakrát mu to vyšlo a prinieslo medailový triumf na európskom i svetovom fóre. V roku 2010 sa stal absolútnym majstrom Európy v klasickej kulturistike a o dva roky neskôr získal bronz na majstrovstvách sveta „klasikov“. Pre to, aby znovu uspel, robí maximum. „Celú prípravu trénujem dvojfázovo. Teraz zaradím ešte viac kardia, aby to bolo čo najostrejšie a najtvrdšie, aby to zodpovedalo najvyšším priečkam.“ Dejiskom Mozolani Classic 4 bude Doxxbet aréna v Žiline. Tabačiar tak bude súťažiť v meste, v ktorom žije. „Bude to už moja tretia súťaž v Žiline. Na dvoch ročníkoch Mozolani Classic (v rokoch 2010 a 2012 – pozn. red.) som zvíťazil. Nechcem porušiť túto tradíciu. Konkurencia však bude veľmi silná. Nech vyhrá ten najlepší. Do hľadiska ma príde povzbudiť moja najbližšia rodina, to je pre mňa to najvzácnejšie, ale podpíšem sa každému fanúšikovi, ak o to prejaví záujem,“ podotkol Tomáš Tabačiar, ktorý sa teší z toho, že v Žiline sa na jednom pódiu predstavia amatéri a profesionáli. „Rád si na vlastné oči pozriem profíkov. Som zvedavý, ako sa bude ich súťaž odohrávať.“

 

Informácie k Mozolani Weekendu 2014

Prize Money (celkovo 24 500 USD)

Profesionáli: 18 500 USD

- Pro Bodybuilding 212 lbs: 6000 USD

- Pro Figure: 6000 USD

- Pro Bikini: 3500 USD

- Pro Women´s Physique: 3000 USD

Amatéri: 6000 USD

 

Program a propozície

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája 2014

- SAKFST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (výškové kategórie sa určia až po prezentácii pretekárok na súťaži), preteky v kulturistike juniorov (open) a kulturistike masters (nad 40 rokov)

Organizátor Mozolani The Fitness Authority zverejnil propozície k podujatiu:

http://mozolani.com/article/single/422

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 libier, Pro Figure, Pro Bikini, Pro Women´s Physique

Galavečer: 15.30 h

 

Vstupenky

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je už v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 4 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na:

http://mozolani.com/classic/vstupenky

 

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, Olympia Amateur Europe Prague 2014, IFBB Professional League, J. Maskaľ, INTER-VION, Aloxxi, VOSTOK EUROPE, Marionnaud. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 

Ľubomír Chochula