MOZOLANI CLASSIC

Barbora Sečkárová-Bunčáková sa po M-SR zameria na Mozolani Classic 4 a hlavne na ME

Pridané: 21.04.2014


Po majstrovstvách Slovenska žien vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness a v kulturistike, ktoré sa v Nitre uskutočnili 19. apríla a ktoré boli zároveň nominačnou súťažou na európsky šampionát, majú istotu účasti na ME zatiaľ iba tri pretekárky.


Jednou z nich je úradujúca absolútna majsterka Európy vo fitness Barbora Sečkárová-Bunčáková, ktorá na slovenskom šampionáte v kategórii fitness open potvrdila úlohu veľkej favoritky na prvenstvo. Napriek tomu, že zvíťazila, nebola po pretekoch sama so sebou spokojná. „Necítila som sa najlepšie, nevyzeralo to tak, ako som chcela, ale aspoň budem mať motiváciu pridať a ešte viac na sebe pracovať, aby to na ME bolo lepšie.“ Baša ukázala novú voľnú zostavu, bolo to také nápadité ženské prevedenie. „Chcela som, aby to bolo niečím iné. Na ME však bude moja zostava gymnasticky náročnejšia.“ V slovenskom fitness sa derú dopredu mladé fitnesky, čo na to hovorí Baša? „Necítila som sa medzi tými babami ako vyššie postavená, lebo ony sú gymnasticky veľmi dobre vybavené. Čo sa týka akrobatických prvkov, tie už toľko netrénujem, lebo som si vedomá toho, že vonku to ani neoceňujú, ale moje súperky, to je fakt, sú z roka na rok lepšie.“

Na ME v Santa Susanne bude Barbora Sečkárová-Bunčáková obhajovať zlato nielen vo svojej kategórii fitness nad 163 cm, ale aj absolútny titul. Ako chce využiť čas do začatia európskeho šampionátu? „Chcem hlavne zhodiť zo spodku tela. Možno pridám ešte 20 minút viac kardia ráno, možno upravím stravu a zaradím sacharidové vlny. Asi mi neprospelo, že som úplne obmedzila sacharidy, zrejme ich potrebujem, aby metabolizmus pracoval. Poradím sa s Andrejom (Mozoláni – pozn. red.) a vymyslíme nejaký plán. Veľmi chcem štartovať na Mozolani Classic 4. Keďže tam moja kategória nebude, súťažila by som v bikiny fitness. Potrebujem sa zoštíhliť, zosekať nohy a mojím cieľom bude v Žiline dostať sa do finálovej šestky,“ poznamenala Barbora Sečkárová-Bunčáková. Okrem nej nominačná komisia SAKFST nominovala po M-SR v Nitre na ME do Santa Susanny ešte aj bodyfitnesky Ivanu Šarišskú (do 158 cm) a Alžbetu Peťkovú (do 163 cm). O nominácii bikiny fitnesiek sa rozhodne na Mozolani Classic 4 v Žiline.

Informácie k Mozolani Weekendu 2014

Prize Money (celkovo 24 500 USD)

Profesionáli: 18 500 USD

- Pro Bodybuilding 212 lbs: 6000 USD

- Pro Figure: 6000 USD

- Pro Bikini: 3500 USD

- Pro Women´s Physique: 3000 USD

Amatéri: 6000 USD     

 

Program a propozície

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája 2014

- SAKFST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (výškové kategórie sa určia až po prezentácii pretekárok na súťaži), preteky v kulturistike juniorov (open) a kulturistike masters (nad 40 rokov)

Organizátor Mozolani The Fitness Authority zverejnil propozície k podujatiu:

http://mozolani.com/article/single/422

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 libier, Pro Figure, Pro Bikini, Pro Women´s Physique

Galavečer: 15.30 h

 

Vstupenky

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je už v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová  vstupenka: 15 €, sektorová  vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová  vstupenka: 18 €, sektorová  vstupenka (státie): 9 €.

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 4 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na:

http://mozolani.com/classic/vstupenky

 

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, Olympia Amateur Europe Prague 2014, IFBB Professional League, J. Maskaľ, INTER-VION, Aloxxi, VOSTOK EUROPE, Marionnaud. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 

Ľubomír Chochula