MOZOLANI CLASSIC

Na Mozolani Classic 4, ktorý bude generálkou na ME, sa teší Iveta Kuglerová

Pridané: 15.04.2014


Na Mozolani Classic 4 v Žiline sa predstavia aj očarujúce bikiny fitnesky, ktoré sú ozdobou každého podujatia. Dnes vám predstavíme dve s rôznymi ambíciami.


Iveta Kuglerová

Úradujúca majsterka Európy Iveta Kuglerová sa už vystrábila zo zranenia, ktoré utrpela po vlaňajšej jesennej sezóne, keď na rehabilitačnom sústredení slovenskej reprezentácie zle dostúpila na nohu pri tancovaní. „Zranenie mi síce skomplikovalo prípravu, ale všetko zlé je na niečo dobré, mohla som si viac oddýchnuť po fyzickej a psychickej stránke. Keď som nemohla zaťažovať nohu, viac som sa venovala hornej časti tela. Nohú mám zdravotne v poriadku tak na 90 percent. Bola som si už aj zabehať. Tréning (kardio + silové cvičenie) už neupravujem. Vyhovuje mi to, ako to mám nastavené. Zatiaľ mám dokopy denne hodinovú aeróbnu aktivitu, ale ak bude treba, zaradím aj nejaké intervalové kardio. Čo sa týka diéty, začala som so sacharidovými vlnami, potom som prešla na čisté bielkoviny. Jem najmä ryby, raz za čas kuracie mäso, sem-tam vajíčka, ale ešte som si pridávala tuky, aby som mala dostatok energie Vždy po šiestich bielkovinových dňoch si v tom ďalšom dni doprajem väčšie množstvo sacharidov. Veľa pijem a pozitívne myslím. Hlavne sa udržiavam v pokoji, lebo keď sa človek stresuje, tuky mu zostávajú. Na tréningovom splite 6 + 1 nemienim nič meniť. Trénovať v kuse bez jedného dňa voľna, to určite nie. Už teraz som vyčerpaná. Jeden deň na regeneráciu chcem mať.“

Na majstrovstvách Slovenska, ktorá sa uskutočnia v sobotu 19. apríla v Nitre, by si veľmi rada vybojovala miestenku na európsky šampionát. „Dúfam, že budem nominovaná. Vlani sa mi v španielskej Santa Susanne darilo. V kategórii do 158 cm som získala európsky titul. Urobím všetko pre to, aby som obhájila prvenstvo. Po domácom šampionáte bude ešte dosť času popracovať na postave. Zapnem na plné obrátky, aby moja forma bola lepšia ako vlani. Generálkou na ME bude Mozolani Classic 4 v Žiline, na ktorom nebudem chýbať,“ uviedla Iveta Kuglerová. Tá pracuje ako osobná trénerka vo fitku a svoju súčasnú licenciu na trénovanie si chce rozšíriť. „Nie je mojím cieľom byť zameraná len na kulturistiku a fitness, preto si na UMB v B. Bystrici robím kondičný trénersky kurz.“

 

Andrea Neumannová

Tak ďaleko v kariére ako Kuglerová ešte Andrea Neumannová nie je, ale potenciál táto 24-ročná blondínka, ktorá pochádza zo Štúrova, určite má. Na blížiacich sa majstrovstvách Slovenska by rada skončila vo svojej kategórii lepšie ako vlani. „Vtedy som obsadila šieste miesto. Chcem sa dobre odprezentovať na Slovensku a časom sa dostať aj na súťaže do zahraničia. Oproti vlaňajšku som upravila stravu a rapídne som zmenila tréningový plán. Poučila som sa, ako mám trénovať a inak sa pripravovať na súťaž, aby som mala lepšiu postavu. Trénujem systémom 6 + 1, trojfázovo, trénera nemám. Na majstrovstvách Slovenska je mojím cieľom byť v popredí výsledkovej listiny, ale konkurencia bude veľká, lebo na Slovensku je veľa krásnych báb. Vlani som štartovala aj na Mozolani Classic, ale vtedy som neuspela (14. miesto – pozn. red.). Teraz by som sa v Žiline rada prebojovala do finále,“ povedala Andrea Neumannová.

 

Informácie k Mozolani Weekendu 2014

Prize Money (celkovo 24 500 USD)

Profesionáli: 18 500 USD

- Pro Bodybuilding 212 lbs: 6000 USD

- Pro Figure: 6000 USD

- Pro Bikini: 3500 USD

- Pro Women´s Physique: 3000 USD

Amatéri: 6000 USD

 

Program a propozície

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája 2014

- SAKFST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (výškové kategórie sa určia až po prezentácii pretekárok na súťaži), preteky v kulturistike juniorov (open) a kulturistike masters (nad 40 rokov)

Organizátor Mozolani The Fitness Authority zverejnil propozície k podujatiu:

http://mozolani.com/article/single/422

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 libier, Pro Figure, Pro Bikini, Pro Women´s Physique

Galavečer: 15.30 h

 

Vstupenky

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

 

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 4 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na:

http://mozolani.com/classic/vstupenky

 

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, Olympia Amateur Europe Prague 2014, IFBB Professional League, J. Maskaľ, INTER-VION, Aloxxi, VOSTOK EUROPE, Marionnaud. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 

Ľubomír Chochula