MOZOLANI CLASSIC

Mozolani Classic 3 vyhlásili za najúspešnejšie športové podujatie roka 2013 v Žiline

Pridané: 25.02.2014


Na slávnostnom vyhlásení Športovec roka mesta Žilina 2013, ktoré sa konalo 24. februára v Mestskom divadle v Žiline, zvíťazil v kategórii Najvýznamnejšie športové podujatie organizované žilinským klubom – Mozolani Classic 3. Stalo sa to už druhý raz v histórii a je to ocenenie práce každého, kto prispel k výbornej organizácii tohto športového festivalu.


 

Vysoko postavená latka

Hlavného organizátora a promotéra spomínaného podujatia Andreja Mozolániho toto ocenenie potešilo a váži si ho. „Je skvelé, že ľudia, ktorí nemajú nič spoločné s kulturistikou, dokázali ohodnotiť výsledky našej práce,“ poznamenal Andrej Mozoláni. Pripomíname, že Mozolani Classic 3 bol dvojdňovým podujatím, ktoré sa uskutočnilo 27. a 28. apríla 2013 v športovej hale na Rosinskej ceste v Žiline. Sobotňajší galavečer (27. apríla) sledovalo v hale 1200 divákov a vysielal ho naživo Slovak Sport TV. VIP hosťami podujatia boli dvaja najlepší súčasní profesionálni kulturisti vo svojich kategóriách, víťaz Mr. Olympia Phil Heath a víťaz Olympie do 212 libier Flex Lewis, ktorí na Mozolani Classic 3 predviedli exhibičné vystúpenie.

„Momentálne pripravujeme nový ročník, Mozolani Classic 4, ktorý sa bude konať 3. a 4. mája 2014 v DOXXbet aréne. Latka je postavená vysoko, ale robíme maximum pre to, aby bol ročník 2014 ešte lepšie zorganizovaný. Všetko nasvedčuje tomu, že táto súťaž bude o level vyššie, lebo sa nám podarilo rozšíriť podujatie o Pro kategórie, ktoré na Slovensku doteraz nikdy neboli. Všetci fanúšikovia, nielen zo Žiliny, ale z celého Slovenska, ba aj zo zahraničia sa môžu tešiť, že uvidia svojho druhu ojedinelú akciu,“ podotkol Andrej Mozoláni, ktorý sa na slávnostnom vyhlásení tešil aj z 2. miesta svojej zverenkyne a členky Mozolani Trainings Fitness Clubu Žilina Barbory Sečkárovej-Bunčákovej v kategórii jednotlivcov.

Barbora Sečkárová-Bunčáková

„Som rád, že mesto Žilina komplexne sleduje všetky športy. Baša mala vynikajúcu sezónu, stala sa absolútnou majsterkou Európy vo fitness. Teraz sa pripravuje na obhajobu európskeho zlata. Podarilo sa nám zapracovať na nedostatkoch v postave. Čo sa týka formy, som presvedčený, že bude kvalitne pripravená, hoci v tomto subjektívne hodnotenom športe nikdy nie je nič isté a niekedy aj najlepší nemusí zvíťaziť. Ale naša príprava smeruje k tomu, aby mala znovu životnú formu.“ Zaujímavosťou je, že na Mozolani Classic 4, kde nie je kategória fitness, sa Barbora Sečkárová-Bunčáková predstaví v bikiny fitness. Čo na to hovorí jej tréner? „Bikiny berieme ako vsuvku, pri ktorej si môžeme vyskúšať iný typ prezentácie na pódiu. Táto kategória bude pre ňu skôr na pobavenie, neuvažujeme nad tým, že by prešla natrvalo medzi bikinárky,“ dodal Andrej Mozoláni.

 

Amatérska i profi-kvalita na pódium

V štartovej listine už prihlásených profíkov figurujú špičkové mená – kulturistika do 212 libier: Marián Čambal (Slovensko), Bahrajčan Sami al Haddad (6. miesto na Olympia Showdown 2013), Lukáš Osladil, Jan Kubík a Petr Vaniš (všetci Česko), Pro Figure: Natália Lenártová-Revajová (Slovensko), Jekaterina Gamaginová (Rusko), Pro Bikini: Nikola Weiterová, Jana Majerníková (obe Slovensko), Fínka Anna Virmajokiová (16. miesto na Bikini Olympia 2013), Angličanka Michelle Brannanová, Anna Starodubcová z Ruska (víťazka Arnold Classic Amateur 2013), Nemka Andrea Hertleinová, Svetlana Jereginová (Rusko), Margret Gnaarová (Island), My Coustelsová (Francúzsko), Valeria Ammiratová (Nemecko). V amatérskej časti Mozolani Classic 4 sa predstaví slovenská špička v kulturistike a klasickej kulturistike, ktorým budú podkurovať pretekári z arabských krajín. Veľká kvalita sa rysuje v kategórii bikiny fitness (Denisa Lipovská, Monika Rosenbergerová, Iveta Kuglerová, Michaela Brutenič, Jana Milová, Veronika Guľášová, Denisa Hargašová), v ktorej sa doteraz prihlásil rekordný počet štartujúcich (70).

 

Prize Money

Profesionáli: celkovo 15 500 USD

- Pro Bodybuilding 212 lbs: 6000 USD

- Pro Figure: 6000 USD

- Pro Bikini: 3500 USD

Amatéri: celkovo 6000 USD

Program

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája. 2014

- SAKFST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (výškové kategórie sa určia až po prezentácii pretekárok na súťaži), preteky v kulturistike juniorov (open) a kulturistike Masters (nad 40 rokov)

Semifinále: 10.00 – 14.00 h

Finále: 17.15 – 20.30 h

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 libier, Pro Figure. Pro Bikini

Galavečer: 15.30 h

 

Vstupenky

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je už v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 2014 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na: http://mozolani.com/classic/vstupenky

 

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, EVLS, IFBB Professional League. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 Ľubomír Chochula