MOZOLANI CLASSIC

Sexi bikina fitneska Nikola Weiterová chce byť na Mozolani Pro Classic v životnej forme

Pridané: 31.01.2014


Rozšírením programu podujatia Mozolani Pro Classic, ktoré bude historicky prvou profesionálnou súťažou na Slovensku v kulturistike a fitness, o kategóriu Pro Bikini sa navýši aj celkový budget na finančné odmeny pre pretekárov. Celkové prize money na Mozolani Weekende bude 21 500 USD, pričom pre profesionálov je určených 15 500 USD a amatéri si rozdelia 6000 USD.


Prvá medaila v profi

Slovensko by malo mať na Mozolani Pro Classic tri horúce želiezka v ohni. V kategórii kulturistika do 212 libier to bude Marián Čambal, v kategórii Figure sa pokúsi skončiť čo najlepšie Natália Lenártová-Revajová a v bikinách môže mať ambíciu pobiť sa o víťazstvo Nikola Weiterová, ktorá do profi prestúpila v roku 2012 ako absolútna majsterka sveta a Európy v bikiny fitness. „Ako amatérka som dosiahla všetko, čo som mohla. Nemalo zmysel obhajovať prvenstvá. Prestúpila som medzi profesionálky, kde je oveľa ťažšie sa presadiť. Konkurencia je väčšia a máme iba jednu open kategóriu. Na profesionálnych súťažiach som bola vždy do Top 10, v Európe dva razy do Top 5 (4. miesto na EVL´S Prague 2012 v Prahe a 4. miesto na British Pro 2012 v Manchestri) a raz do Top 3 (bronz na EVL´S Prague 2013). Každoročne sa zlepšujem a verím, že rok 2014 nebude výnimkou.“

Špičkový Mozolani Pro Classic

Nikola Weiterová má ešte len 22 rokov, jej čas na profi-scéne určite príde. Možno už na Mozolani Pro Classic v kategórii Pro Bikini. Víťazka postúpi priamo na Olympiu. „Mám rada výzvy. Dávam si vyššie ciele, ktoré sa potom snažím dosiahnuť. Vidina nominovať sa na Olympiu, postaviť sa na to pódium, to je sen každej profesionálnej pretekárky v tomto športe. Som presvedčená, že nielen ja, ale aj moje súperky urobia v príprave pre úspech všetko. Mám veľmi rada súťaženie. Mne sa o súťažiach aj sníva. V Žiline si to chcem užiť a zabojovať o čo najlepšie umiestnenie. Ako amatérka som na Mozolani Classic neštartovala. Vlani som toto podujatie (Mozolani Classic 3), kde boli hosťami Mr. Olympia Phil Heath a víťaz Olympie do 212 libier Flex Lewis sledovala ako diváčka. Poznám sa s nimi zo súťaží. Prišla som sa pozrieť aj na nich. Andrej Mozoláni mal súťaž veľmi dobre zorganizovanú. Produkcia, promo, načasovanie, priebeh, dotiahnutie všetkých vecí do poslednej bodky, to bolo veľmi dobre zvládnuté. Dúfam, že v tom bude pokračovať, lebo dobrých súťaží je na Slovensku veľmi málo. Prečo svetu neukázať, keď je čo. Ukázať to, že aj na Slovensku sa môžu uskutočniť špičkové preteky,“ poznamenala Nikola Weiterová.

Na súťaži mať váhu 55 kg

Slovenská profesionálna bikiny fitneska je už v príprave na Mozolani Pro Classic. Z čoho pozostáva tréning Nikoly Weiterovej? „Ako každá bikinárka, aj ja robím veľa kardia. Baví ma bežať na páse, ale aj zumba a také tréningy, kde sa dobre spotím a môžem sa vykričať. Je to taká očista mysle. Ale samozrejme, mám aj silové tréningy s činkami. Vždy trénujem veľkú partiu s malou, napríklad chrbát s tricepsom alebo ramená s bicepsom, na začiatku prípravy mám tréning nôh rozložený do jedného dňa, v neskoršom období je to rozdelené na dva dni. Musím sa priznať, že prsia netrénujem a neodporúčam to ani svojim klietkám. Hlavne, vtedy, ak sú prsia urobené... Nepáči sa mi na súťažiach, keď dievčatá v diéte schudnú a majú vyzobaný ten stred, to nevyzerá dobre. Takisto veľmi málo cvičím brucho, ktoré je na rozdiel od spodku tela mojou silnou stránkou. Momentálne trénujem jednofázovo. Je to nastavené tak, že každý deň mám kardio a každý druhý deň silový tréning. Keď sa bude blížiť súťaž a bude treba niečo dohnať, vtedy zaradím do tréningového procesu druhú fázu.“ Čo sa týka stravovania, zatiaľ Weiterová nemusí ísť do extrému, ale keďže do Mozolani Pro Classic zostávajú tri mesiace, už treba dodržiavať diétu. „Je to klasika, ryba na vode, kuracie prsia na vode, ryža, varené zemiaky, žiaden olej, zelenina, ovocie, dôležité je mať veľa vitamínov a minerálov. V záverečnej etape prípravy idú preč aj fruktóza a sacharidy. Dúfam, že teraz budem mať takú formu, aby som nemusela nulkovať, lebo nemám rada tie hladovky, keď sa niečo dobieha. Na Mozolani Pro Classic chcem mať životnú formu a váhu 55 alebo 54,5 kg,“ podotkla Nikola Weiterová, ktorej mimosúťažná váha je 61 kg.

Program Mozolani Weekendu

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája. 2014

- SAKST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 70 kg, do 80 kg, do 90 kg, nad 90 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (do 160 cm, do 165 cm, nad 165 cm) a preteky v kulturistike Masters (nad 40 rokov)

Semifinále: 10.00 – 14.00 h

Finále: 17.15 – 20.30 h

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 libier, Pro Figure. Pro Bikini

Galavečer: 15.30 h

Vstupenky na Mozolani Weekend

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je už v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 2014 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na: http://mozolani.com/classic/vstupenky

Mozolani Weekend 2014 podporili: Tetras, Hotel Bonaparte, Amix, SAKFST, Eastlabs, sport.sk a ďalší.

Ľubomír Chochula