MOZOLANI CLASSIC

Aktuálne: Janka Majerníková už vlastní profesionálnu kartu

Pridané: 20.01.2014


Úradujúca majsterka Európy v amatérskom bikiny fitness nad 168 cm Jana Majerníková sa dočkala. V piatok 17. januára jej prišla profi-karta, ktorá je nevyhnutná, aby mohla spečatiť svoju túžbu prestúpiť medzi profesionálky.


Na snímke sú Janka Majerníková a Ákos Dobos.

Kedy ste sa rozhodli, že opustíte amatérsku scénu?

O prestup som požiadala koncom decembra 2013. S mojím životným partnerom Ákosom Dobosom a trénerom Majom Čambalom sme usúdili, že teraz je správny čas na takýto krok. V amatérskych bikinách som dosiahla to, čo som chcela, hoci sebakriticky priznávam, že sa možno dalo aj viac. Mojím hlavným cieľom je štartovať na profi-súťažiach. Už mám na to vek i skúsenosti, keďže som v bikiny fitness od začiatku, ako túto kategóriu vytvorili. Prišiel môj čas. Preto som požiadala SAKFST, či by mi s tým vedeli pomôcť a dali mi na to súhlas. Moju žiadosť schválili a už mám aj profi-kartu. Som veľmi šťastná, že sa mi to podarilo. Ďakujem SAKFST a prezidentovi asociácie Milanovi Čížekovi, ktorý to celé pomáhal zrealizovať.

Už sa pripravujete na novú sezónu?

Po skončení jesennej sezóny 2013 som si dopriala pauzu, potrebovala som oddych, ale začiatkom januára som sa znovu zahryzla do prípravy. Trikrát týždenne mám silový tréning, plus aeróbnu aktivitu, bez ktorej nemôžem fungovať ani mimo prípravy. V strave som sa po „vianočnom hodovaní“ vrátila do diétneho režimu. Na raňajky si dávam ovsené vločky, potom kuracie alebo morčacie mäso, veľa zeleniny a nezabúdam ani dodržiavať pitný režim. Momentálne mám o šesť kilogramov viac ako na súťaži. Pridelenie profi-karty ma naštartovalo. Teraz musím v príprave pritvrdiť, aby som sa mohla čo najskôr postaviť na súťažné pódia.

Kedy plánujete po prvý raz štartovať medzi profesionálkami?

Určite to bude v roku 2014. Neviem, či stihnem jarné súťaže alebo až tie jesenné. Závisí to od toho, ako mi to v príprave pôjde. Ak všetko pôjde tak, ako má, rada by som už v máji absolvovala preteky na americkej pôde, nakoľko v Európe v tom období by nemali byť súťaže, ale v jesennej časti by som chcela štartovať aj na tých európskych. Najskôr sa však musím dať zdravotne dokopy, absolvovať rôzne vyšetrenia, aby som si bola istá, že môžem ísť v príprave naplno. Ak budem zdravotne OK, tak sa do toho pustím.

Teoreticky. Keby na Mozolani Pro Classic v Žiline bola súťaž v profesionálnom bikiny fitness, zúčastnili by ste sa jej?

Keby to bolo možné, určite by som si nenechala ujsť tieto preteky.

Aké ambície budete mať medzi profíčkami?

Vstup medzi profesionálky považujem za svoj nový začiatok. Chcem si to vyskúšať. Keď sa postavím na profesionálne súťažné pódia, potom sa uvidí, čo v tvrdej konkurencii by som mohla dosiahnuť. Uvidím, či si ma rozhodcovia vôbec všimnú. Spočiatku to budem mať veľmi ťažké... Čo môžem sľúbiť je to, že sa budem snažiť a bojovať.

Doteraz jedinou slovenskou profi-bikiny fitneskou bola Nikola Weiterová...

Rada sa s ňou stretnem na pódiu. Viem, že musím popracovať na pózovaní, keďže v profi je to o niečom inom, tam pretekárky dávajú trochu iné pózy. Rozdiel je aj v hodnotení postavy. V porovnaní s amatérskymi bikinami sa na profi-pretekoch uprednostňujú oblejšie tvary, hoci tie baby sú podla mňa tvrdé. Na druhej strane, nie sú tak vyrysované a vysušené ako amatérky, čo je pre mňa lepšie, lebo ja som nikdy nevedela dosiahnuť stopercentnú vyrysovanosť. Nie som suchý typ, skôr som zavodnená, určite mi to bude viac vyhovovať, ale treba tam mať aj spomínanú tvrdosť, na ktorej treba roky pracovať.

Ako veľmi sa vám teraz zmení život?

Neberiem to ako obrovskú zmenu, je to pre mňa posun v kariére. Splnil sa mi sen. Na profi-scéne to bude ťažké. Počítam s tým, že budem musieť viac cestovať a viac času tráviť za „veľkou mlákou“, lebo najviac súťaží je práve v Amerike a v Európe menej. Ale v Amerike mám rodinu, a tak v tom nevidím veľký problém. Do USA môžem ísť na návštevu, kedy chcem. Vždy je to spojené s rodinnou záležitosťou. Žije tam moja teta, resp. otcova sestra, ďalej sesternica, ktorej sa narodilo bábätko a ja som mu krstná mama, mám tam aj bratrancov a moju krstnú mamu...

Doma na Slovensku si s vaším priateľom budujete hniezdočko lásky. Kedy ho dokončíte?

Obaja sme časovo zaneprázdnení, navyše Ákos sa tiež pripravuje na súťaže, chce štartovať na jarnom Arnold Classic v USA, ale do tohtoročného leta by sme to chceli stihnúť, aby sme sa tam mohli nasťahovať. Až potom budeme riešiť svadbu...

Ľubomír Chochula