MOZOLANI CLASSIC

Mozolani Weekend: na štarte budú traja majstri Európy – Škadra, Kokoška, Tabačiar

Pridané: 10.01.2014


Začiatkom mája sa na Slovensku po prvý raz v histórii uskutoční profesionálna súťaž v kulturistike mužov. Mozolani Weekend 2014 (3. a 4. 5.) bude pozostávať z dvoch častí, amatérskeho Mozolani Classic 4 a profesionálneho Mozolani Pro Classic. Podujatie sa uskutoční v DOXXbet aréne


 

Po piatkovej prezentácii a tlačovej konferencii s pretekármi odštartuje Mozolani Classic 4 naplno v sobotu 3. mája. V tento deň budú na programe SAKFST medzinárodné majstrovstvá Slovenska v kulturistike a klasickej kulturistike mužov (nominačná súťaž na ME), pohárové preteky v bikiny fitness žien a súťaž v kulturistike Masters mužov.

 

Traja majstri Európy

Reprezentačný tréner Slovenska pre kulturistiku Ľubomír Hečko nám prezradil, ktorí borci sa z reprezentačného kádra rozhodli v jarnej sezóne súťažiť. „V kategórii do 70 kg sú to Miroslav Škadra a Miroslav Lelko, do 80 kg Peter Kokoška, do 85 kg Tomáš Tabačiar, do 95 kg Peter Kováč a z klasikov Michal Kertés (do 168 cm), Martin Orolín (do 180 cm) a Andrej Markovič (nad 180 cm). Títo sa zúčastnia pretekov na jar, ale či si vybojujú nomináciu na ME, to sa uvidí. Mám rozpracovaných aj ďalších kulturistov, ale o nich radšej ešte pomlčím.“ Do Žiliny by teda na Mozolani Classic 4 mali prísť traja bývalí majstri Európy. Miroslav Škadra triumfoval na ME 2013 v Kišiňove, Peter Kokoška zvíťazil na ME 2010 v Maastrichte a Tomáš Tabačiar získal zlato rovnako na ME 2010 v Maaschrichte, ale vtedy ešte v klasickej kulturistike.

Návrat Kováča

Veľkú chuť súťažiť má Peter Kováč, ktorý si vlani doprial súťažnú prestávku. „Na majstrovstvách Slovenska v roku 2012 som získal bronz, teraz by som chcel skončiť lepšie. Rád by som sa čo najlepšie pripravil na nominačné preteky. Mojím cieľom je nominovať sa na európsky šampionát. Na podujatí tohto rangu som doteraz nikdy ako pretekár nebol,“ poznamenal Peter Kováč, ktorý si kulturistiku vybral už dávno. „Keďže kúsok od nás bola posilňovňa, začal som tam chodiť a cvičiť. Videl som pokroky na svojom tele, bavilo ma to. V rokoch 2001 a 2002 som pretekal ako junior, potom som mal určitú pauzu, ale od roku 2005 intenzívnejšie trénujem. Z majstrovstiev Slovenska mužov mám celkovo tri medaily. V roku 2008 som bol tretí v klasickej kulturistike do 175 cm, v roku 2011 som si vybojoval striebro v kulturistike do 90 kg a v roku 2013 som skončil tretí do 90 kg.“

Na snímke je Peter Kováč.

Slovenskí kulturisti si na domácom šampionáte zmerajú sily s kvalitnou medzinárodnou konkurenciou. Najmä pretekári z arabských krajín, ktorí avizujú svoju ochotu štartovať v Žiline, môžu našim reprezentantom poriadne na pódiu podkúriť.

Profesionálny bonbónik

V nedeľu 4. mája sa odohrajú súboje o absolútnych víťazov amatérov v kulturistike mužov a bikiny fitness žien – do superfinále postúpia medailisti a medailistky – ale hlavným bonbónikom pre divákov bude Mozolani Pro Classic 2014. Teda súťaž v profesionálnej kulturistike mužov do 212 libier a v kategórii Figure žien. „Rozhodli sme sa pre takúto gradáciu. Fanúšikovia sa naozaj majú na čo tešiť. Bude to veľký zážitok,“ podotkol hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni.

Program

Piatok 2. mája 2014

Tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája. 2014

SAKST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 70 kg, do 80 kg, do 90 kg, nad 90 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (do 160 cm, do 165 cm, nad 165 cm) a preteky v kulturistike Masters (nad 40 rokov)

Semifinále: 10.00 – 14.00 h

Finále: 17.15 – 20.30 h

Nedeľa 4. mája 2014

Súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

Profesionálna súťaž v kulturistike mužov do 212 libier a v kategórii Figure.

Galavečer: 15.30 h

Vstupenky

Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je už v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 2014 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na: http://mozolani.com/classic/vstupenky

Mozolani Weekend 2014 podporili: Tetras, Hotel Bonaparte, Amix, SAKFST, Eastlabs, sport.sk a ďalší.

Ľubomír Chochula