MOZOLANI CLASSIC

Ktorého účastníka Olympie porazil Andrej? Druhá časť exkluzívneho rozhovoru

Pridané: 04.10.2013


Včera sme vám ponúkli prvú časť exkluzívneho rozhovoru s Andrejom Mozolánim po jeho návrate z Olympie v Las Vegas. Teraz pridávame druhú časť rozhovoru s týmto promotérom pripravovaného podujatia Mozolani Weekend 2014, v rámci ktorého sa uskutočnia SAKFST medzinárodné preteky v kulturistike a klasickej kulturistike mužov, pohárová súťaž v bikiny fitness žien a súťaž v kulturistike Masters, ako aj prestížne profesionálne preteky Mozolani Pro Classic 2014 - súťaž profesionálnych kulturistov do 212 libier a profesionálnych pretekárok kategórie Figure.


Na snímke sú Jose Raymond a Andrej Mozoláni.

Už si predtým bol na Olympii?

Bol to môj prvý kontakt s Olympiou. Videl som viac ako desať iných profesionálnych súťaží v kulturistike a musím poznamenať, že Olympia, ktorá je takou čerešničkou na torte, bola špičkovo zorganizovaná. Veľkú zásluhu na tom má hlavný organizátor Robin Chang, ktorý to všetko riadil, manažoval, bol stále v pohybe. Olympia Weekend 2013 dopadla nad očakávanie. Diváci vytvorili úžasnú atmosféru. V hľadisku bolo desaťtisíc fanúšikov, čiže bolo úplne vypredané, čo sa v minulosti nestávalo. Publikum hlasno povzbudzovalo favoritov, keď nastupovali, až miestami to pripomínalo hokejový alebo futbalový zápas.

Na snímke sú Andrej Mozoláni a Flex Lewis.

Čo ťa na Olympii ako promotéra a organizátora Mozolani Pro Classic najviac zaujalo?

Inšpirovalo ma to k tomu, aby sme niektoré veci urobili na našej súťaži ináč. Chceme, aby bola na Mozolani Pro Classic v Žiline rovnaká atmosféra ako na Olympii. Aby celý tím ľudí, ktorí pripravuje súťaž, dal do toho srdce, aby podujatie bolo na dobrej úrovni a aby fanúšikovia mali z toho taký pocit, ako keby sedeli v hľadisku na Olympii. Doterajšie súťaže, ktoré sme robili v Žiline, mali vysoký štandard, ale nechceme zaspať na vavrínoch. Naším cieľom je zorganizovať takú súťaž, ktorá by bola v histórii Slovenska najlepším podujatím v kulturistike a fitness. Preto sa snažíme dostať do Žiliny špičkových amatérskych a profesionálnych pretekárov i pretekárky.

Dobrú šou dokáže podporiť moderátorská hviezda. Myslíš aj na to?

Sme si vedomí toho, že nedeľňajšia časť podujatia, v rámci ktorej sa uskutočnia súboje o absolútne tituly amatérov a preteky v profesionálnych kategóriách, je nutné moderovať aj v angličtine. Preteky sa budú prenášať aj cez internet a ľudia v zámorí budú chcieť vedieť, čo sa na súťaži deje, potrebujú mať k tomu komentár. Oslovili sme moderátorov, ktorí boli na Olympii. Do úvahy pripadajú Shawn Ray alebo Bob Cicherillo. Okrem anglicky hovoriaceho moderátora budeme mať aj moderátora pre slovenských fanúšikov.

Na snímke sú Mr. Olympia Phil Heath a moderátor Olympie Bob Cicherillo.

Ty si dvakrát vyhral majstrovstvá Európy (2004 a 2006) a raz majstrovstvá sveta (2005). Súťažil niekto na Olympii z tvojich bývalých súperov?

Aktívnu činnosť som ukončil v roku 2006. Potom som sa nevenoval tréningu intenzívnou formou, ani som neuvažoval nad tým, že sa budem ako pretekár na sto percent venovať kulturistike. Na Olympii boli dvaja kulturisti, ktorých som v minulosti porazil, ale oni sú už teraz výkonnostne úplne niekde inde. V kategórii open sa predstavil Baitollah Abbaspour (skončil na 16. mieste), ktorý na Olympii nemal až takú dobrú formu ako mesiac predtým na pretekoch Nordic Pro. Keby sa mu podarilo udržať fazónu, mohol byť na 11. až 12. mieste. V kategórii do 212 libier štartoval Jose Raymond (obsadil 4. miesto), ktorý na vlastnú škodu nezopakoval formu zo súťaže New York Pro. Nebol dostatočne tvrdý, ale hustotou svalstva a objemami v tejto kategórii dominuje. Horšie je to u neho so symetriou postavy a estetikou, ale čo sa týka brutálnej svalovej hmoty patrí medzi najobjemnejších kulturistov do 212 libier.

Na snímke je štvrtý na Olympii do 212 libier Jose Raymond.

Pre pretekárov kategórie do 212 libier môže byť dobrou motiváciou štartu v Žiline to, že na budúcoročnú Olympiu sa priamo kvalifikuje víťaz Mozolani Pro Classic 2014.

Víťaz do 212 libier, ale aj víťazka kategórie Figure budú mať automaticky právo účasti na Olympii v roku 2014. Ďalší finalisti získajú body do rebríčka, z ktorého potom po súčte všetkých pretekov tí najlepší postúpia tiež na Olympiu. Veľmi dobré je pre nás, že v máji sa konajú až tri profesionálne súťaže. Týždeň po našom podujatí sa uskutočnia preteky v Anglicku v tých istých kategóriách ako u nás. Pretekári môžu svoju formu prezentovať nielen v Žiline, ale aj v Anglicku a potom na New York Pro.

Mal si samostatný prezentačný stánok Mozolani Pro Classic na Olympii Expo, čo sa dovtedy žiadnemu slovenskému vystavovateľovi či promotérovi nepodarilo. Pôjdeš propagovať svoju akciu aj na EVL´S Prague Pro (19. 10.)?

Verím, že naša účasť na Olympia Weekende bude mať pre nás pozitívny účinok, ktorý sa prejaví v nasledujúcich dňoch, týždňoch a mesiacoch. Nebola to lacná záležitosť. Dúfam, že všetko sa nám to vráti v podobe krásnej súťaže, ktorú zorganizujeme. Máme pred sebou ešte veľa práce, ale vieme, kde začať a čo treba riešiť. Chceme, aby ľudia, ktorí na našu súťaž prídu, odchádzali domov spokojní, s pozitívnymi emóciami a príjemnými zážitkami. Čo sa týka pražskej EVL´S, na Expe tohto podujatia budeme mať ten istý prezentačný stánok ako v Las Vegas a s rovnakým poslaním – dobre odpromovať našu súťaž a pozývať pretekárov na ňu. V Prahe bude iná skladba súťažiacich. Štartovať budú aj tí, ktorí neboli na Olympii.

Na snímke je Sami al Haddad (6. miesto na Olympii do 212 libier), ktorý prisľúbil účasť na Mozolani Pro Classic.

Máš už spätnú väzbu, ako sa predávajú vstupenky na Mozolani Weekend?

Len nedávno sme spustili predaj vstupeniek na Mozolani Classic a Mozolani Pro Classic cez sieť ticketportal. Preto vstupeniek je zatiaľ ešte dosť, ale s pribúdajúcim časom ich bude voľných čoraz menej. Po skúsenostiach z minulých ročníkov viem, že už mesiac pred súťažou bude problém zohrať vstupenku. Všetci, ktorí majú skutočný záujem si vybrať kvalitné miesto, mať pohodlné sedenie, nech si vstupenku prostredníctvom www.mozolani.com rezervujú čo najskôr.

Ľubomír Chochula     

Foto: Eastlabs

Súvisiace články

Exkluzívne po návrate z Olympie, 1. časť

Heath triumfoval na Mr. Olympia, víťazný hetrik

Sami Al Haddad bude štartovať v Žiline

Mozolani Classic a Mozolani Pro Classic