MOZOLANI CLASSIC

Sami al Haddad bude na Mozolani Pro Classic

Pridané: 27.09.2013


Reprezentant Bahrajnu, 40-ročný Sami al Haddad, bude štartovať na Mozolani Pro Classic 2014 (súťaž profesionálnych kulturistov do 212 libier sa uskutoční 4. mája). Organizátorom MPC to potvrdil sám pretekár. Tento skvelý profesionálny kulturista chce čo najlepšie obstáť na svojom premiérovom štarte na prestížnom podujatí Olympia Weekend v Las Vegas.


Aktuálna snímka svedčí o jeho dobrej pripravenosti. Sami al Haddad sa na Olympiu v kategórii 212 lbs prebojoval vďaka prvenstvu v rebríčku, z ktorého postúpili piati najlepší. Rozhodli o tom body za jeho tri druhé miesta (British Grand Prix 2012, EVL´S Prague Pro 2012 a New York Pro 2013).

K profesionálom prestúpil po svojich najväčších triumfoch na amatérskej scéne. V roku 2011 sa stal absolútnym víťazom prvej Mr. Olympia Amateur a potom aj absolútnym majstrom sveta federácie IFBB.

Aktuálne má dobrú formu a v kategórii Olympia 212 Showdown môže v sobotu 28. septembra v Las Vegas zabojovať o solídny výsledok. Trofej bude obhajovať Flex Lewis, ktorý sa ako VIP hosť zúčastnil Mozolani Classic 2013 v Žiline, kde predviedol svoju exhibíciu.

Sami al Haddad urobil za ostatných 21 rokov obrovský pokrok. Porovnajte si rozdiel, ako vyzeral v roku 1992 pred juniorskými majstrovstvami Ázie a v roku 2013 na tohtoročnom New York Pro.Pripomíname, že na stránke bodybuilding.com bude možné sledovať priamy prenos z Olympie. Program internetového vysielania:

- piatok 27. 9. – finále Fitness Olympia, Ms. Olympia a Bikini Olympia + semifinále Mr. Olympia – začiatok o 18:30 h tamojšieho času (t. j. v sobotu o 3:30 h nášho času)

- sobota 28. 9. – finále Olympia 212 Showdown, Figure Olympia a Mr. Olympia; začiatok o 18:30 h tamojšieho času (t. j. v nedeľu o 3:30 h nášho času).

Najprestížnejšieho podujatia na svete v profesionálnej kulturistike a vo fitness sa zúčastnia aj organizátori Mozolani Pro Classic, ktorí budú mať samostatný prezentačný stánok na Expe.Olympia Expo bude výstavou športových potrieb, doplnkov výživy a ďalších výrobkov, spojených s kulturistikou a fitness. Andrej Mozoláni ako promotér pripravovaného Mozolani Pro Classic 2014 na margo toho povedal: „V rámci našich promo aktivít tam budeme mať svoje zastúpenie a samostatný prezentačný stánok, čo je veľký úspech. Doteraz žiaden slovenský vystavovateľ alebo promotér nemal na Expe v Las Vegas samostatný prezentačný stánok, ale nám sa to podarilo. Málokto si to uvedomuje, ale dostať sa na Olympiu, to je veľká vec. Ten istý stánok budeme mať potom aj na EVL´S Expo v Prahe. Na oboch podujatiach budeme propagovať našu akciu a pozývať pretekárov na našu súťaž.”

Snahou organizátorov Mozolani Pro Classic 2014 je pritiahnuť do Žiliny špičkových profesionálnych kulturistov v kategórii do 212 libier a kvalitné profesionálne pretekárky v kategórii Pro Figure. Profíci budú v Žiline bojovať o finančné odmeny v celkovej výške 12 000 USD.

Ľubomír Chochula