MOZOLANI CLASSIC

LAHÔDKOU MOZOLANI PRO CLASSIC 2015 BUDE SÚŤAŽ PROFESIONÁLOV

Pridané: 23.04.2015


Už o dva dni to v Dome odborov v Istropolise vypukne. V sobotu 25. 4. zažije Bratislava excelentnú súťaž a šou. Podujatie Mozolani Pro Classic 2015 za účasti kvalitných amatérov (kulturisti a bikiny fitnesky) a skvelých profesionálnych kulturistov do 212 libier sa oplatí vidieť na vlastné oči. Kúpte si posledné voľné vstupenky a sledujte strhujúce súboje pretekárov s vypracovanými postavami.


VSTUPENKY

Vstupenky si môžete kúpiť prostredníctvom siete ticketportal alebo online na stránke mozolani com.

Vstupenky sú v predaji TU

V prípade, že do soboty 25. 4. ešte zostanú nejaké voľné vstupenky, budeme ich predávať priamo na mieste v Istropolise. Ak chcete mať istotu a byť bez stresu, potom si zabezpečte vstupenky včas, aby ste nezmeškali toto veľkolepé defilé svalov a krásy. Kulturisti v top forme a oku lahodiace bikiny fitnesky v najlepšej fazóne sú zárukou vysokej kvality, ktorú ešte viac umocnia špičkoví profesionáli v kategórii Pro Men's Bodybuilding 212 lbs. Na Slovensko po roku prídu hviezdy a osobnosti profesionálneho neba.

 

PROFI ZOSTAVA

Celé podujatie bude rozdelené do dvoch blokov. Najskôr sa v sobotu uskutoční semifinálový rozstrel amatérov (10.00 až 13.30 h) – kulturistika do 75 kg, do 85 kg a nad 85 kg, bikiny fitness nízka kategória, stredná kategória a vysoká kategória – potom bude nasledovať večerné superfinále (16.30 až 20.30 h). V ňom sa v úvode predstaví tucet kulturistov a tucet bikinárok, lebo z každej kategórie postúpia zo semifinále do superfinále po 4 pretekároch. Po vyhlásení výsledkov amatérov príde na rad bonbónik v podaní súťaže profesionálov kategórie Pro Men's Bodybuilding 212.

Zatiaľ prihlásení profesionáli:

Khalid Almohsinawi, Kuvajt

Thomas Benagli, Taliansko

Marián Čambal Slovensko

Raul Carrasco, Španielsko

Vojtěch Koritenský, Česko

Manuel Manchado, Španielsko

Alison Maria Bonaire

Benjamin Parra, Mexico

Fabrizio Zittuero, Taliansko

PRIZE MONEY

Profíci budú mať veľkú motiváciu. Víťaz si vybojuje miestenku na Olympiu a pretekári na 2. až 5. mieste získajú body do kvalifikačného rebríčka, z ktorého sa bude dať po súčte všetkých pretekov v sezóne tiež postúpiť na Olympiu. Lákadlom samozrejme sú aj prize money.

Prémie pre profíkov na Mozolani Pro Classic 2015:

1. miesto 3000 USD

2. miesto 2000 USD

3. miesto 1000 USD

 

PROFÍCI AJ NA EXPE

Na Mozolani Pro Classic 2015 nemôže chýbať ani bohatý sprievodný program. Súčasťou podujatia bude aj výstava Expo športových potrieb, doplnkov výživy, oblečenia a ďalších výrobkov, spojených s kulturistikou, fitness a zdravou stravou. Ale nielen to. V Expo zóne sa uskutoční Fight show (12.00 až 14.30 h), v rámci ktorej uvidíte 12 zápasov v rôznych bojových štýloch.

Viac o Fight show TU

Na Expe môžete stretnúť a pozdraviť profesionálnych pretekárov kategórie Pro Men's Bodybuilding 212 lbs, môžete sa s nimi odfotiť a získať autogram. Profesionálni kulturisti budú v Expo zóne fanúšikom k dispozícii v sobotu 25. 4. od 15.00 do 15.30 h. Takúto príležitosť si nenechajte ujsť...!

 

KULTURISTI AMATÉRI

Napriek tomu, že pre slovenských kulturistov, ktorí majú ambíciu štartovať na IFBB majstrovstvách Európy v Santa Susanne (13. – 18. 5.), budú najdôležitejšou súťažou jarnej sezóny 2015 na domácej scéne nominačné majstrovstvá Slovenska v Dubnici nad Váhom (9. 5.), na Mozolani Classic 2015 vystúpia na pódium viacerí z reprezentačného áčka. V kategórii do 75 kg bude najväčším favoritom Miroslav Škadra (majster Európy 2013), v kategórii do 85 kg sa predstaví na súťaži Norbert Zajac (juniorský majster sveta v kulturistike), ale v rovnakej kategórii bude súťažiť aj Filip Godzsák. V kategórii nad 85 kg by mal o najvyššie priečky zabojovať Tomáš Tabačiar, junior Dávid Oravec možno zloží reparát za nie veľmi vydarenú formu na juniorských M-SR v Hnúšti (18. 4.) a veľké české zastúpenie na čele s Milanom Obořilom určite nepríde do Bratislavy na výlet.

 

BIKINY FITNESS

Pre slovenské bikiny fitnesky bude Mozolani Classic 2015 prvou nominačnou súťažou na IFBB majstrovstvá Európy v Santa Susanne (13. – 18. 5.), druhou a záverečnou 'nominačkou' budú majstrovstvá Slovenska žien v Nitre (2. 5.). V nízkych bikinách je horúcou kandidátkou na zlato viacnásobná majsterka Európy a sveta, tohtoročná víťazka Arnold Classic Sabína Pleváková, ale vysoké ciele môžu právom mať aj Stanislava Prítrská (majsterka Európy 2014), Andrea Neumannová, Ľubica Berešová, Monika Rosenbergerová, do finále by sa chceli dostať aj Vanessa Hrubovčáková, Erika Tarkuličová a ďalšie. V stredných bikinách je favoritkou na prvenstvo Denisa Hargašová, ktorej to budú chcieť sťažiť ďalšie medailové adeptky Jana Milová, Olívia Čambalová, Valéria Marčišovská, finálové ambície neskrývajú ani Martina Struhačková, Timea Trajteľová či Klaudia Medžová. Zaujímavosťou je, že na štart v tejto kategórii sa postaví absolútna majsterka Európy 2013 vo fitness Barbora Sečkárová-Bunčáková, pre ktorú nebude dôležitý výsledok, keďže jej prioritou sú ME 2015 v kategórii fitness nad 163 cm. Vo vysokých bikinách by rada zvíťazila Olívia Pohanková, ale ani Saskia Cakoci a ďalšie bikinárky nie sú bez šance pomýšľať na medailové umiestnenie.

 

PREZENTÁCIA

Prezentácia pretekárov sa bude konať v piatok 24. 4. v hoteli Lindner v Bratislave. Začne sa o 18.00 h a bude trvať do 21.00 h. Je to rozdiel oproti iným súťažiam, kde prezentácia býva v deň pretekov. Kto sa nezaprezentuje v piatok 24. 4., ten nebude môcť nastúpiť na sobotňajšie semifinále. Vyzývame pretekárov, aby dodržiavali propozície, ktoré sú na www.mozolani.com a na www.sakst.sk

Propozície k súťaži amatérov nájdete TU

Registrácia profesionálov, váženie, žrebovanie čísiel a oficiálny press míting bude v piatok 24. 4. v hoteli Lindner o 19.00 h. Bude to verejne prístupné.

 

ĎALŠIE POKYNY

Nikto z trénerov ani zo súťažiach, pokiaľ nemajú zakúpenú vstupenku, sa nedostanú v sobotu 25. 4. do Veľkej sály Istropolisu, kde sa uskutoční súťaž. V takom prípade sa budú môcť pohybovať len v backstagi a v zákulisí. Prosíme, aby ste rešpektovali pokyny.

Pre pretekárov, ktorí nie sú z Bratislavy a blízkeho okolia, môžeme zabezpečiť ubytovanie (z piatka na sobotu a zo soboty na nedeľu) za zvýhodnených cenových podmienok. Kontaktujte nás na: mpc@mozolani.com.

 

PROGRAM

Piatok 24. 4.

18.00 h až 21.00 h – prezentácia amatéri, kulturistika muži a bikiny fitness ženy, váženie, meranie (hotel Lindner Bratislava)

19.00 h – Pro Men's Bodybuilding 212 lbs, váženie a míting (hotel Lindner Bratislava)

Sobota 25. 4.

9.00 až 20.30 h – športová výstava EXPO (Dom odborov Istropolis Bratislava)

10.00 h až 13.30 h – semifinále amatéri, kulturistika muži do 75 kg, do 85 kg, nad 85 kg a bikiny fitness ženy A, B, C (Dom odborov Istropolis Bratislava)

12.00 h až 14.30 h – Fight show, Expo zóna (Dom odborov Istropolis Bratislava)

15.00 h až 15.30 h – autogramiáda s pretekármi Pro Men's Bodybuilding 212 lbs, EXPO (Dom odborov Istropolis Bratislava)

16.30 h až 20.30 h – finále, kulturistika muži a bikiny fitness ženy, Pro Men's Bodybuilding 212 lbs (Dom odborov Istropolis Bratislava)

» v amatérskej časti postúpia do finále, resp. boja o absolútneho víťaza v kulturistike muži a bikiny fitness ženy po 12 pretekárov (z každej kategórie prví štyria)

» vyhlásenie výsledkov kulturistika muži a absolútny víťaz

» vyhlásenie výsledkov bikiny fitness ženy a absolútna víťazka

» Pro Men's Bodybuilding 212 lbs

» exhibícia

» vyhlásenie výsledkov Pro Men's Bodybuilding 212 lbs

21.30 h – banket (hotel Lindner Bratislava)

 

Autor: Ľubomír Chochula