MOZOLANI CLASSIC

Vaniš chce štartovať na Mozolani Pro Classic

Pridané: 14.08.2013


Český špičkový profesionálny kulturista, 41-ročný Petr Vaniš má momentálne súťažnú prestávku. Počas jeho návštevy Mozolani Trainings Fitness Clubu na Solinkách, kde trochu prevetral stroje, sme ho vyspovedali.
V akej fáze sa aktuálne nachádzate?

Momentálne v žiadnej, ešte poriadne necvičím a nedržím ani kulturistickú stravu.

Kedy začnete s prípravou?

Predpokladám, že trištvrte roka pred súťažou, teda zhruba v októbri začnem so systematickejším tréningom. Ešte som nevidel kalendár súťaží na rok 2014, neviem presne, akých podujatí sa zúčastním, ale na Mozolani Pro Classic chcem určite štartovať. Zrejme to bude moja úvodná súťaž v roku 2014. Teraz vážim nejakých 102 kg, ale rád by som sa v objemovke priblížil ku 110 kg. Moja prvá fáza od októbra do konca roka 2013 bude objemová. Od nového roku začnem hlavnú prípravu. Diéta nastúpi tri až štyri mesiace pred súťažou, podľa toho, ako budem napredovať.

Tešíte sa na Mozolani Pro Classic?

Veľmi sa teším. Uvítal som, že v Žiline, kde mám sponzora Nebbiu, sa uskutoční takéto prestížne podujatie. Videl som Mozolani Classic 2012, kde som mal dokonca vlastnú exhibíciu, a Mozolani Classic 2013. Obe tieto súťaže boli výborné. Andrej Mozoláni vie urobiť perfektné preteky. Pritiahnuť sem oboch majstrov Olympie, to bol vynikajúci manažérsky ťah.

Do Žiliny určite prídu kvalitní profesionálni pretekári...

Stopercentne. Ako poznám Andreja, urobí maximum pre to, aby bola konkurencia veľmi silná. Napríklad z Česka by sme tu mali byť traja, okrem mňa chcú štartovať aj Lukáš Osladil či Honza Kubík.

Motiváciou pre pretekárov na Mozolani Pro Classic bude to, že víťaz si automaticky zabezpečí účasť na Mr. Olympia 212 lbs.

To je bezpochyby. Osobne však nepatrím k typom víťaza. Pre mňa je dôležité to, že kulturisti na 2. až 5. mieste získajú nejaké body do rebríčka, ktorý sa po posledných kvalifikačných pretekoch pred Olympiou uzavrie. Z neho potom vzíde pätica, ktorá dodatočne postúpi na Olympiu. To je moja šanca. Chcem sa nominovať na Olympiu a tentoraz tam mať viac šťastia ako vlani, keď som nezvládol aklimatizáciu. Vtedy som dostal akútny zápal močových ciest a z týchto pretekov som musel odstúpiť. Nemohol som si to tak užiť, ako som chcel. O to mám teraz väčšiu motiváciu prebojovať sa na Mr. Olympia 2014.

Text a foto: Ľubomír Chochula