Mozolani Classic 3

Hviezdami Heath a Lewis

Úradujúci Mr. Olympia Phil Heath a šampión Olympia 212 lbs Flex Lewis absolvovali v piatok 26. apríla 2013 v priestoroch Mozolani Trainings Fitness Clubu na Solinkách v Žiline tlačovú konferenciu a seminár, ktorý sa vysielal online. Tlačovky a seminára sa zúčastnili – zástupca firmy Tetras Peter Zoričák. promotér akcie Andrej Mozoláni, Phil Heath, Flex Lewis a prekladateľka.

Obed pre najlepšieho profíka
Zhruba hodinu pred tlačovkou, teda o 14.30 h sa Phil Heath naobedoval v žilinskom Top restaurante, kde mu podávali chutné delikatesy. Ako predjedlo mu servírovali listový šalát s jarnou zeleninou, ktorý bol ochutený šťavou z biopomarančou a limetovým olivovým olejom. Hlavný chod pre Heatha pozostával zo 400 g steaku z kvalitnej americkej sviečkovice, pečenej maslovej zeleniny a ryže. Najlepší súčasný kulturista na svete zakončil obed dezertom – čerstvé jahody v korpuse poliate tvarohovým krémom.

Lewis trochu meškal
Tlačová konferencia sa začala s menším oneskorením, keďže Lewisovi meškalo lietadlo a nestihol sa včas dopraviť do Žiliny. Napokon však všetko dobre dopadlo a promotér akcie Andrej Mozoláni mohol otvoriť tlačovku. „Na Mozolani Clasic 3 sa prihlásilo spolu viac ako 150 športovcov. Mrzí nás, že kapacita športovej haly na Rosinskej ceste je taká, aká je. Vstupenky na sobotňajší finálový galavečer sa už pred mesiacom vypredali, ale aj tak sme urobili pre fanúšikov ústretový krok a dali sme do predaja navyše vstupenky na státie a zabezpečili priamy televízny prenos na Slovak Sport TV. Možno do budúcnosti budeme uvažovať o hale s väčšou kapacitou, ale v Žiline je s týmto problém, keďže jediná väčšia hala je iba zimný štadión.”

Heath chce tretí titul na Mr. Olympia
Phil Heath i Flex Lewis boli na tlačovej konferencii a následnom seminári, na ktorý mala verejnosť vstup zdarma, úplne pohodoví. Nebol na nich vidieť žiadny stres ani tlak. Už prvá otázka, na margo toho, či sa mu páčia Slovenky, pobavila Phila. „Len nedávno som prišiel, a tak som nemal veľa možností na pozeranie, ale z mojej prvej návštevy Slovenska v roku 2011 viem, že na Slovenskú sú krásne ženy a že máte krásnu krajinu.” Heath ako dvojnásobný Mr. Olympia si nemôže dávať nízke ciele. „V tomto roku chcem získať tretí titul za sebou na Mr. Olympia. Chcem sa pripraviť tak, aby som tam bol v životnej forme.”

Lewis zostane do 212 libier (cca 96 kg)
Priestor samozrejme dostal aj Flex Lewis, ktorý na otázku, či nechytá prechod do open kategórie Mr. Olympia, odpovedal takto: „Momentálne vážim zhruba 106 kg, som v objemovke, ale v kategórii do 212 libier chcem zostať tak dlho, ako sa bude dať.” Ani jedného z VIP hostí Mozolani Classic 3 momentálne neláka filmová kariéra na spôsob Terminátora alebo Ramba. Chcú sa naplno venovať kulturistike, hoci do budúcna nevylučujú ani to, že sa objavia na striebornom plátne.

Zázračný elixír neexistuje
Phil Heath povedal, že neexistuje recept, ako sa stať najlepší kulturista na svete. „Každý sen sa môže stať skutočnosťou, keď pre to urobíte maximum a uveríte tomu. Neexistuje nič zázračné. Treba pozitívne myslieť, ísť na pódium s čistou hlavou a v danom momente sa naplno koncentrovať na určitú pózu a vydať zo seba všetko, čo je vo vás. Ukázať to najlepšie zo seba, čo ste za rok natrénovali.” Podobný názor má aj Flex Lewis, ktorý doplnil Heatha. „Byť silný po mentálnej stránke je veľmi dôležité. Treba mať k dispozícii pozitívne mysliaci tím ľudí.”

Obaja potešili fanúšikov
Vzorov je veľa, keďže v profi-tábore je veľa špičkových kulturistov, či už minulých alebo aktívnych.

Priaznivci kulturistiky si najviac užili Phila Heatha a Flexa Lewisa v sobotu 27. apríla 2013, keď boli čerešničkou na torte finálového galavečera. Počas celého svojho pobytu boli obe VIP hviezdy Mozolani Classic 3, o ktorých sa organizátori postarali priam kráľovsky, veľmi priateľské. Absolvovali niekoľko tréningov v Mozolani Trainings Fitness Clubu na Solinkách. K svojim povinnostiam pristúpili veľmi zodpovedne, ich exhibičné vystúpenie očarilo plné hľadisko a svojou účasťou i podporou dodali podujatiu ešte väčší cveng.

Ľubomír Chochula

Galéria