Magazín
Alergia na mlieko
dátum: 17.08.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Možno ste si všimli, že vám mlieko a mliečne produkty nerobia dobre. Môže ísť o intoleranciu laktózy, alebo alergiu na bielkovinu kravského mlieka.

Možno ste si všimli, že vám mlieko a mliečne produkty nerobia dobre. Niekomu spôsobujú hnačku, niekomu zápchu, niekoho z nich bolí brucho. Môže ísť o intoleranciu laktózy, alebo alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Mnohí ľudia ani len netušia, že ich problémy spôsobuje práve mlieko a chybne vylučujú zo života ovocie a zeleninu.

V prípade alergie ide o imunitnú reakciu, naopak v prípade intolerancie laktózy ide o enzymatickú poruchu.Intolerancia laktózy postihuje každého piateho človeka na Slovensku. Ale iba malé množstvo ľudí o nej vie.

Možností odstránenia tohto problému je niekoľko – od objavenia prahu citlivosti na laktózu, cez správnu selekciu potravín, až po užitie enzýmu laktáza vo forme voľno predajných tabletiek či pridanie špeciálnych kvapiek do mlieka, ktoré sa po niekoľkohodinovom odstátí zmení na bezlaktózové.

Jediným prirodzeným zdrojom laktózy je mlieko vo všetkých formách a následne mliečne výrobky ako napr. syry, jogurty, tvaroh, smotana, maslo, pudingy, zmrzliny, nanuky... Obsah laktózy v týchto potravinách býva rôzny, no je užitočné vedieť, že najlepšie sú tolerované produkty, ktoré prešli kvasným procesom, ako napr. jogurt a niektoré druhy syrov.

Ak máme nízky prach tolerancie laktózy v prvom rade musíme sledovať údaje o zložení všetkých výrobkov, pretože laktózu obsahujú aj pekárenské výrobky, pizza, paštéty, polievky, cukrovinky...

Existuje viacero spôsobov, ako diagnostikovať intoleranciu laktózy, napr. z analýzy dychu či krvi, dostatočne spoľahlivý test však môžete vykonať aj doma. Na niekoľko dní vylúčte zo stravy mlieko a mliečne jedlá. Potom (najlepšie počas voľného dňa) vypite 3-4 dcl mlieka na lačný žalúdok. Ak sa u vás do dvoch hodín prejaví niektorý zo symptómov ako hnačky, bolesti brucha, nadúvanie a pod., je veľmi pravdepodobné, že trpíte intoleranciou laktózy.

 

Niektorí ľudia volia ako alternatívu kozie mlieko, avšak toto riešenie býva len na určitú dobu. Má podobné bielkovinové zloženie ako kravské a po pár mesiacoch si človek vybuduje alergiu aj na toto mlieko.

Bezlaktózové mlieko

Pre ľudí, ktorí trpia neznášanlivosťou mliečneho cukru a konzumácia mlieka im spôsobuje problémy, existuje mlieko bezlaktózové. Je však výrazne drahšie ako obyčajné mlieko a výber ich druhov je obmedzený. Teraz už aj na Slovensku poznáme spôsob, ako si ľudia trpiaci intoleranciou laktózy môžu doma pripraviť bezlaktózové mlieko, a to z ľubovoľného druhu mlieka. Takáto „domáca výroba“ je zároveň o polovicu lacnejšia ako nakupovanie bezlaktózového výrobku z obchodu.

V lekárni sú dostupné aj kvapky Laktazan, ktoré sa pridávajú do klasického mlieka a následne ho zbavia laktózy. Kým bezlaktózové mlieko je na Slovensku vždy trvanlivé (z logistických dôvodov) a v obchodoch je väčšinou dostupný len jeden ich druh, kvapky je možné použiť univerzálne. Ľudia si teda na bezlaktózové môžu upraviť presne to mlieko, ktoré si sami vyberú a na ktoré majú práve chuť. Nizkotučné či plnotučné, čerstvé alebo trvanlivé, kravské alebo kozie, kúpené či domáce... Prípravok sa aplikuje jednoducho, do jedného litra mlieka stačí nakvapkať 5 kvapiek a nechať ho v chladničke odstáť 24 hodín.

Príznaky pri neznášanlivosti laktózy:

• prítomná je kyslo zapáchajúca hnačka
• kolikovité bolesti brucha, ktoré prichádzajú 30 minút až 12 hodín po požití mlieka
• plynatosť, pocit plnosti, rôzne zvuky v bruchu
• pocit prelievania v črevách