Magazín
Princíp 21 - 18.diel seriálu
dátum: 12.08.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Potrebujete vyrisovať bicepsové svaly?Vyskúšajte princíp 21 opakovaní, s ktorým okrem vyrisovania získate aj svalovú vytrvalosť.

Princíp 21

Jeho názov je odvodený od počtu opakovaní vykonaných v jednej sérii. Vyžaduje použitie nižšej záťaže ako obvykle. Dráha pohybu je rozdelená na 3 časti : z dolnej pozície do stredu pohybového rozsahu, od stredu do hornej polohy a potom celá dráha z dolnej do hornej polohy.7 opakovaní sa vykoná z dolnej polohy do stredu, potom bez prestávky 7 opakovaní zo stredu nahor a napokon 7 opakovaní v plnom rozsahu pohybu. Počet opakovaní v každej časti môže byť aj iný v závislosti od vyspelosti cvičenca. Princíp je vhodný pre svalovú vytrvalosť a vyrysovanie svalstva.

Princíp pomalých opakovaní

Pomalé-rozvážne opakovania majú v tréningu kulturistu svoju špecifickú hodnotu. Dokonalé sústredenie a uvedomelé použitie, zapojenie maximálneho množstva svalových vlákien určitej svalovej skupiny sa ľahšie dosiahne pomocou tohto princípu, ktorý pomáha pri vypracovaní a tvarovaní svalov. Princíp sa dá použiť pri každom cviku s použitím menšej záťaže. Využívame dôsledne   pohyb  v  kladnej (zdvíhacej)  aj   zápornej (spúšťacej)  fáze  tak, že vykonanie jedného kompletného opakovania trvá až trikrát dlhšie ako pri klasickom vykonávaní opakovaní. Pri pomalých opakovaniach sa predlžovaním času kedy záťaž pôsobí na sval, zapája maximálne množstvo svalových vlákien.