Magazín
Princíp vkladaných sérií - 10.diel seriálu
dátum: 19.07.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Nová časť nášho veľkého letného seriálu sa venuje princípu, s ktorým omráčite menšie, pomaly sa rozvíjajúce svaly v prestávkach medzi sériami väčších svalových skupín.

Princíp vkladaných sérií

Tento princíp je možné používať počas celého tréningu s ktoroukoľvek hlavnou svalovou skupinou, ktorá vyžaduje najväčší výdaj energie (stehná, prsia, chrbát, príp. deltoidy) .Svalové skupiny, vhodné  pre omráčenie sú: predlaktie, šija, lýtka, trapézový sval. Napríklad sa chcete sústrediť na predlaktie, ale trénujete stehná ako hlavnú svalovú skupinu. Urobte sériu drepov. Namiesto odpočinku medzi sériami urobte sériu otáčania zápästím pre svalstvo predlaktia. Potom urobte ďalšiu sériu drepov nasledovanú ďalšou sériou otáčania zápästia, vykonajúc 4 takéto vkladané série. Predlaktie je dosť vzdialené od stehien , takže vkladaním sérií neodoberiete nič z tréningu stehien.

Pokračujte ďalším cvikom stehien, napr. vykopávaním a nasledovaním každej série tohto cviku nejakým odlišným cvikom na predlaktie ako napr .bicepsový zhyb nadhmatom. Pokračujte týmto spôsobom až kým nemáte úplne prekrvené predlaktie. Ku koncu tejto časti tréningu sú prekrvené nielen stehná, ale odcvičené aj predlaktie a nemusíte ho cvičiť oddelene ďalší deň.

Vykonali ste takto ekonomickú formu „nárazu“ do vašich pomaly sa  rozvíjajúcich oblastí. Takto by sa mohli precvičiť  trapézy so stehnami alebo brucho s deltami, alebo šija s pažami. Dôležité je, že spracúvate nejakú malú, pomaly sa rozvíjajúcu svalovú skupinu so vzdialene umiestnenou hlavnou svalovou partiou bez ochudobnenia hlavnej partie. Upozorňujeme, že tento princíp nemožno používať hocikedy, ale iba keď skutočne chcete pozdvihnúť slabšie, malé svalové skupiny.

-lr-