Magazín
Zdravé koreniny na dochutenie vášho jedla!
dátum: 27.06.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Máte problém dochutiť vaše jedlo? Používajte nasledujúce koreniny, ktoré vaše jedlo nielen dochutia, ale pomôžu aj vášmu zdraviu.

Častým problémom ľudí, ktorí sa snažia žiť zdravo je dochutenie ich jedla. Ich jedlá sú preto často jednotvárne a bez chuti. Skúste používať koreniny, ktoré sú nielen zdravé, ale výborne dochutia nielen mäso, ale aj ryžu, zeleninu, cestoviny a iné.

Ak chcete aby vaše jedlo chutilo exoticky, ale zároveň nechcete priberať na váhe, vyskúšajte „korenie štíhlosti“, kurkumu. Výskumom sa zistilo, že konzumáciou kurkumi dodáte svojmu telu enzýmy, ktoré zabraňujú ukladaniu tuku. Platí to najmä vtedy, ak ste dosiahli určité percento tuku a chcete zostať na tejto hodnote. Ďalej sa zistilo, že kurkuma pomáha bojovať s pesticídmi z jedál, znižuje zápal, zabraňuje stratám svalovej hmoty a bojuje proti rakovine. Pridajte pár lyžíc kurkumi do ryže v okamihu, keď sa začne variť, pripadne pri dusení mäsa alebo aj do polievok.

Aj napriek jej skvelej schopnosti dochutiť jedlo, si soľ vybudovala nie príliš dobré meno (zvyšuje krvný tlak, spôsobuje kardiovaskulárne ochorenia a mŕtvice). Môžete byť ale pokojní. Stačí ak vymeníte klasickú soľ za himalájsku. Táto soľ je totižto bohatá na minerálne látky, ktoré priaznivo pôsobia na váš imunitný systém. U ľudí, ktorí začali používať túto soľ sa zlepšilo dýchanie a funkcia orgánov.  Takisto mali viac energie, lepší spánok a lepšie sa dokázali sústrediť. Pokojne ju môžete dokonca pridať pred športovým výkonom do fľaše s vodou.  Lepšie tak v sebe udržíte vodu, čiže zabránite prípadnej dehydratácii.

Ďalšiu výbornú koreninu mnoho ľudí pestuje na záhrade a pritom o nej ani nevedia. Mylne si myslia, že je to burina. Pritom silno ovplyvňuje športový výkon a imunitný systém. Ak ste tipovali žeruchu, tipovali ste správne. Táto bylina je účinná pri liečbe akútneho zápalu nosových dutín, zápale priedušiek a infekcie močových ciest. Je skvelým posilňovačom imunity a zlepšuje celkový zdravotný stav pľúc.  Skúste pridať žeruchu do vášho obľúbeného sendviču, prípadne aj do duseného mäsa. Zlepší vám nielen chuť vášho jedla, ale aj zdravie.

Nie je veľa ľudí, ktorí by nemali radi pizzu. Máte radi na nej oregano? A viete, že táto bylina je viac než len prísadou na pizzu? Výskumami sa zistilo, že oregano je plné zlúčenín, ktoré pomáhajú tlmiť zápal. Ak ste po ťažkom tréningu, pridajte túto koreninu do vášho potréningového jedla, avšak v tom prípade do niečoho lepšieho, ako je pizza. Oregano je veľmi univerzálne, takže sa hodí či už ku kuraciemu mäsu alebo ku cestovinám. Vynikajúcim variantom je aj omáčka, prípadne pesto z oregana.

Chcete pribrať na svaloch? Čo tak pridať k vášmu jedlu trochu pikantnej horčice? Horčica obsahuje enzýmy, ktoré jednak bojujú s rakovinu, ale rovnako pomáhajú vstrebávať viac živín z jedla, najmä v spojení so zeleninou. Rovnaké enzýmy boli nájdené aj vo wasabi a chrene. Vynikajúcou kombináciou je medovo-horčičná omáčka, ktorá bude nielen skvelým doplnkom na grilované mäso, ale dodá aj viac živín vašim svalom. 

-lr-