Magazín
Herečka Švidraňová podporuje Zmenáreň
dátum: 29.01.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Moderátorkou celoslovenskej súťaže v chudnutí Zmenáreň Fit Body 2014 je žilinská rodáčka, herečka Barbora Švidraňová, ktorej domovským pôsobiskom je Mestské divadlo Žilina. Okrem toho účinkuje aj v Slovenskom národnom divadle, v Divadle Aréna, v Divadle Malá scéna STU. Televízni diváci ju poznajú najmä zo seriálu Búrlivé víno, kde hrá negatívnu postavu, zlatokopku Karin.

Čo vás na tomto projekte oslovilo, že ste prijali ponuku byť jeho tvárou a moderátorkou?

Celý život som tancovala, vždy som sa hýbala a nikdy som neriešila chudnutie. V ostatnom čase mi pracovné povinnosti nedovoľovali sa venovať aktívnemu pohybu tak, ako by som chcela. V tom prišla táto ponuka. Nerozhodla som sa hneď. Nevedela som si predstaviť, ako to zvládnem, keďže pendlujem medzi Bratislavou a Žilinou v dosť krátkych intervaloch. Napokon som do toho išla. Je to výzva. Podporujem myšlienku tohto projektu. Je veľmi dôležité dávať ľuďom nádej, motiváciu a ukazovať im cestu. Ja budem cvičiť tiež, samozrejme mimo súťaže a pod vedením osobného trénera Andreja Mozolániho.

Koľko kilogramov chcete schudnúť vy?

Za 10 týždňov by som chcela schudnúť osem kilogramov, presne toľko, čo pridáva kamera. Škoda, že mám určité obmedzenia s kolenom.

Čo sa vám stalo?

Na jednom predstavení sa mi nešťastne zvrtlo koleno. Tancovala som džajv, robila som šnúru a natrhol sa mi bočný väz v ľavom kolene. Chvalabohu nebolo treba absolvovať operáciu. Tri týždne som mala sadru na nohe, ale už je to lepšie a nemusím používať barly. Stále však krívam. Môžem trénovať hlavne vrchnú časť tela, brucho, ruky, chrbát, zadok. Nohy až potom, keď ma to nebude bolieť. Pre mňa je lepšie cvičiť s osobným trénerom. Povie mi, čo mám cvičiť a ako mám cvičiť, dáva na mňa pozor, aby som daný cvik robila dobre. Nemám nič proti prísnemu tónu trénera. Chápem, že sa so mnou nemôže baviť v rukavičkách, inak sa nedostaví želaný výsledok.

Nestačí len trénovať, treba tomu prispôsobiť aj stravu...

Andrej mi naordinoval prvú očistnú detoxikačnú diétu, ktorá bola fajn. Bála som sa toho, lebo ja mám rada dobré jedlo, ale on mi nasadil viac ovocia a zeleniny, a tak to bolo v pohode. Mám dosť nepravidelný režim – pracovný i v stravovaní. Som celý deň v divadle. Cez obed sa vybehnem najesť do reštaurácie a pracujem skoro do polnoci. Najväčší výkon podávam od 19. do 23. h, keď máme predstavenia. Keď prídem potom domov, tak som poriadne hladná. Neviem si predstaviť, že by som išla spať s prázdnym žalúdkom. Môj režim je posunutý. Vstávam o 8. h, prvé jedlo si dám medzi 10. a 11. h. Nebola som zvyknutá jesť viackrát denne, bolo to maximálne dva razy, ale už som to zmenila a cítim sa lepšie. Zlepšilo sa mi aj trávenie.

Keby ste neboli herečkou a mali túto možnosť prihlásiť sa do našej súťaže, urobili by ste to?

Asi by mi to trvalo týždeň-dva, kým by som sa odhodlala, ale potom by som do toho išla. Tí, ktorí sa odhodlali niečo so sebou urobiť a chcú zmeniť svoj doterajší životný štýl, prajem úspešné napredovanie. Nech si predstavia, ako chcú vyzerať, nech sa držia tejto myšlienky. Robia to pre seba, pre svoju postavu, pre svoje zdravie. Keď ten proces chudnutia vydržia a nevzdajú to, potom na konci súťaže budú mať viac úsmevu na tvári a život pôjde ľahšie. V prvom rade treba chcieť a niečo pre ten svoj cieľ obetovať. Potom sa výsledok dostaví.

 

Zmenáreň FIT BODY 2014 podporili – generálny partner: Kompava, s. r. o., hlavný partner: Update Slovakia, s. r. o., partneri: Hodinky Planet, s. r. o., Emtri, s. r. o. (Kryosauna Žilina), Štefan Petráš-Profimas, Salón Laurentis a Rehabilitácia Remedis, mediálna agentúra Lotos Plus. Hlavný mediálny partner: Slovak Sport.TV, mediálni partneri: Diva.sk, MY Žilinské noviny, Žilinec, Žilinská televízia Fenix, Eastlabs, Rádio Sever.

Ľubomír Chochula

Fotografie z tréningu nájdete TU

Pokračovanie rozhovoru nabudúce...