Magazín
Vyhrala boj s nadváhou. Čo ju motivovalo?
dátum: 13.01.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Meniť životný štýl, stravovacie návyky a vlastné pohodlie je zložitý proces, ktorý sa neudeje bez určitej obety. Ale ten, kto chce schudnúť, nemá na výber. Príčiny nadváhy môžu byť rôzne. Keď však máte pevnú vôľu a máte podporu vo svojom okolí, potom máte šancu, že sa vám podarí zdolať prekážky a prekonať problémy.

 

Kariéra športovkyne

Svoje o tom vie dnes už veľmi úspešná pretekárka v bikiny fitness, dvadsaťšesťročná Michaela Brutenič, ktorá koncom októbra 2013 zažiarila na Tatranskom pohári v Poprade, kde triumfovala v kategórii do 164 cm a zároveň ju vyhlásili za najsympatickejšiu pretekárku podujatia. Je to pozoruhodná športovkyňa, ktorá za 18 mesiacov schudla úctyhodných 30 kilogramov. „Za to, kam som to dotiahla vďačím hlavne môjmu trénerovi Rudolfovi Kopčokovi a klubu ŠK Slávia Bratislava. V mojej prvej sezóne som nazbierala určité skúsenosti, ktoré by som rada zúročila. V tomto športe je veľmi dôležitá prezentácia, niekedy je to dôležitejšie ako samotná forma pretekárky. Uvidím, čo mi prinesie nová sezóna na jar 2014, v ktorej sa chcem naďalej zlepšovať. “

Spúšťač premeny

Čo motivovalo Michaelu Brutenič pustiť sa do chudnutia? „Tri mesiace pred tehotenstvom som pribrala desať kilogramov a počas tehotenstva ďalších sedemnásť kilogramov. Keďže meriam 162 cm, vyzerala som ako gulička a bolo to veľmi nepekné. Devätnásteho novembra 2011 som porodila dcérku. Keď som uvidela fotky, ktoré mi štyri mesiace po pôrode urobil môj manžel, vedela som, že takto ďalej žiť nemôžem. Nebola som zvyknutá byť až taká veľká. V marci 2012 som totiž vážila 77 kg. Povedala som si dosť, začala som cvičiť a zdravo sa stravovať. To bol ten impulz,“ uviedla Michaela Brutenič, ktorú okrem toho, že vyhrala súboj s nadbytočnými kilami, teší aj malá dcérka Tjaša. „Každý sa ma pýta, prečo sme jej dali také meno, ktoré ani nie je v slovenskom kalendári, ale nám sa páčilo. Možno nás trochu ovplyvnila manželova dobrá kamarátka zo Slovinska. Mimochodom Srbi a Chorváti toto meno oslavujú 24. februára“

Satisfakcia za námahu

Čo by odkázala Michaela Brutenič dievčatám a ženám, ktoré majú kilá navyše a vždy si nájdu tisíc výhovoriek... „Ani jeden človek, poviem to škaredo, tučný či obézny, sa necíti dobre. Nehovoriac o zdravotnej stránke. Treba si stanoviť cieľ a dobrovoľne, nie z donútenia ísť za ním. Odopierať si jedlo je jednou z najťažších vecí, lebo keď neukojíme chute nášho mozgu, robí si s nami čo chce, sme nervózni. Bez sebazaprenia a pevnej vôle sa sotva dá dosiahnuť nejaký progres, ale ak človek nepoľaví, potom ten výsledok stojí za to. Keď počujete od ľudí z vášho okolia: „Waw, schudla si, ako dobre vyzeráš“, to je na nezaplatenie, to poteší každú ženu.“

Michaela Brutenič počas tých 18 mesiacov prekonala tri krízy a nikdy to nezabalila... „Niekedy mi bolo do plaču, ale našťastie, oporou mi bol môj manžel, ktorý ma vždy podržal, vlieval mi nádej, zvyšoval mi sebavedomie a poháňal ma dopredu. Aj vďaka nemu som to zvládla.“

V ďalšom článku vám sprostredkujeme, ako Michaela Brutenič (jej príbeh chudnutia vás chytí za srdce) dokázala za rok a pol redukovať svoju váhu zo 77 kg na 47 kg.

Prihláste sa do Zmenárne 2014!

Prihlásiť sa môžete hneď vyplnením a odoslaním prihlášky, registrácia sa uskutoční od 7. 1. 2014 do 31. 1. 2014. Po odoslaní prihlášky sa s vami skontaktuje naša asistentka a dohodne s vami termín registrácie (meranie, váženie a fotenie). Odo dňa registrácie vám začne plynúť 10-týždňové obdobie na chudnutie. Pozor, nestačí sa len prihlásiť, treba absolvovať aj registráciu! Pre záujemcov, ktorí sa budú chcieť pripravovať pod odborným vedením, ponúkame rôzne balíčky produktov z ponuky osobného trénerstva a poradenskej činnosti, ktoré však nie sú podmienkou účasti v súťaži. Záverečné merania sa uskutočnia opäť individuálne a budú vopred dohodnuté na stanovený termín každého účastníka. Prihlásenie sa, registrácia, účasť a merania sú úplne zadarmo. Každý si môže zvoliť vlastnú cestu, akou formou sa bude počas súťaže pripravovať. Je teda úplne jedno, či bude cvičiť doma alebo vo fitnescentre.

Zmeň svoje telo, zmeníš svoj život

Ak ste zo Žiliny alebo blízkeho okolia a chcete získať 10-týždňové cvičenie pod dohľadom osobného trénera zadarmo a taktiež zadarmo získať aj premenu vizáže u kaderníka a vizážistky, vyplňte aj kolónku v prihláške – mám záujem zúčastniť sa projektu Zmeňte svoje telo – zmeníte svoj život. Naša asistentka sa s vami telefonicky skontaktuje a dohodne termín osobného pohovoru, kde zistí váš zdravotný stav, možnosti cvičenia, oboznámi vás s podmienkami medializácie a pod. Na tomto pohovore sa aj dozviete termín finálového výberu. Novinkou je, že po prvý raz budeme vyberať nielen ženy, ale aj mužov. Súčasťou redukčného programu, ktorý dostanú dve finalistky a jeden finalista zadarmo, je absolvovanie tréningov v Mozolani Fitness Clube Solinky v Žiline. Jedinou podmienkou je súhlas s monitorovaním vašej premeny, súhlas s uverejnením fotografií, videoseriálu a tiež pravidelných rozhovorov u mediálnych partnerov projektu. Cieľom je ukázať všetkým bez rozdielu veku a stupňa obezity, ako sa dá zmeniť životný štýl. Ale aj tí, ktorých nevyberieme do Zmenárne môžu pokračovať v celoslovenskej súťaži FIT BODY a bojovať o ceny v celkovej hodnote 3000 €. Tie venovali partneri a organizátor súťaže. Ceny sú lákadlom pre súťažiacich, ale predovšetkým ide o to, aby si ľudia osvojili takú životnú filozofiu, ktorá je žičlivá ku cvičeniu a pohybu.

Zmenáreň FIT BODY 2014 podporili – generálny partner: Kompava, s. r. o., hlavný partner: Update Slovakia, s. r. o., partneri: Hodinky Planet, s. r. o., Emtri, s. r. o. (Kryosauna Žilina), Štefan Petráš-Profimas, Salón Laurentis a Rehabilitácia Remedis, mediálna agentúra Lotos Plus. Hlavný mediálny partner: Slovak Sport.TV, mediálni partneri: Diva.sk, MY Žilinské noviny, Žilinec, Žilinská televízia Fenix, Eastlabs, Rádio Sever.

Neváhajte, urobte niečo so sebou, využite príležitosť a prihláste sa už teraz do celoslovenskej súťaže v chudnutí Zmenáreň FIT BODY 2014.

Prihlásiť sa môžete TU.

Ľubomír Chochula