Magazín
NORO ZAJAC – TRÉNER A MANAŽÉR NA HÁJIKU
dátum: 21.02.2018 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Norbert Zajac je športovec, ktorý už niečo dokázal. Dosiahol dobré výsledky na súťažiach ako pretekár, ale aj v práci s klientmi ako osobný tréner. V ostatnom období rozvíja svoje schopnosti aj v pozícii manažéra fitnescentra Mozolani Fitness Hájik. Je to odborník, ktorého sa oplatí osloviť, ak chceš vidieť na sebe progres.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR aj cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

VIZITKA:

Meno a priezvisko: Norbert Zajac

Dátum narodenia: 14. 6. 1990

Obľúbený šport: Kulturistika, powerlifting, bojové športy

Obľúbená hudba: Techno, house, techhouse, edm, deephouse

Obľúbený film: Skôr kniha a tou je My deti zo stanice Zoo

Obľúbený športovec: Nemám favorita

Obľúbený spevák: Počúvam elektronickú hudbu, tak skôr DJ´s, ale tých je mnoho

Obľúbený herec: Nemám favorita

Najväčšia záľuba: Šport, párty, hudba

Kontakt: norbertzajac11@gmail.com, 0907 031 026

 

Odkedy pôsobíš ako osobný tréner a teraz už aj v pozícii manažéra pre Mozolani Fitness Hájik?

V spoločnosti Mozolani Trainings pôsobím už takmer 10 rokov a za ten čas sa rôzne tie moje funkcie menili.

Kedy si začal cvičiť, koľko rokov robíš kulturistiku, čo o tom rozhodlo...?

Kulturistike sa momentálne nevenujem, skôr silovému trojboju. K cvičeniu ma priviedlo to, že som vždy inklinoval k peknej svalnatej postave a chcel som byť príťažlivým pre opačné pohlavie, čo sa mi dodnes ešte nepodarilo (ha-ha-ha). Súťažím už viac ako 10 rokov a cvičím od svojich 13-tich rokov.

Vymenuj svoje najväčšie športové úspechy...

Juniorský majster sveta v kulturistike, 4. miesto na juniorských aj seniorských majstrovstvách Európy, víťaz IFBB Diamond Cup, vicemajster Olympia Amateur atď...

Aj niektoré tvoje silové výkony určite stoja za zmienku, ktoré sú to?

Túto otázku by som rád zodpovedal až po aprílových M-SR v trojboji.

Čo pre teba znamená práca, ktorú robíš a šport, ktorému sa venuješ?

Ja momentálne športujem pre radosť, časom som zistil, že kulturistika mi oveľa viac vzala ako dala. Celá komunita ľudí vo svete fitness, až na výnimky je veľmi zákerná a ja s takýmito ľudmi si nemám čo povedať. Idem si svojou cestou a evidentne to každej menejcennej existencii prekáža. Práca, ktorú momentálne mám a tou je pozícia manažéra, je niečo, po čom som vždy túžil. Samozrejme, že je to úplne iný pohľad na vec teraz z opačnej strany rieky, ako keď som bol v podstate ja podriadený... Ako každá práca má svoje plusy aj mínusy, ale chcem sa v tomto smere vypracovať na top úroveň, čo si však vyžaduje čas a úsilie. Som ešte len začínajúci manažér a stále sa učím, ako komunikovať s ľudmi, so zamestnancami a stále sa učím. Verím, že raz to dotiahnem ďaleko, ale svoj obzor by som chcel rozšíriť aj za hranice sveta fitness.

Skúsenosti sú na nezaplatenie, všakže?

Výhodou je, že všetko to, čo radím a odporúčam klientom, mám odskúšané na sebe. Viem, ako sa v danej situácii človek cíti, a preto mám aj pre neho pochopenie a naopak viem vycítiť, keď klient zbytočne preháňa a ľutuje sa. Dobrý tréner by podľa mňa mal mať nie len dokonalé poznatky z anatómie a výživy, ale mal by to byť aj dobrý psychológ a určite by nemal vyzerať ako začínajúci cvičenec. Mal by byť vzorom.

Tvojimi rukami prešlo už veľmi veľa klientov, mnohým si pomohol sa znovuzrodiť, vypichni nejaké mená a výsledky vašej spolupráce...

Tých ľudí bolo naozaj mnoho a je dosť možné, že ich mená či výsledky skomolím. Preto by som najradšej spomenul tých, ktorí boli pod mojím vedením aj medializovaní prostredníctvom nášho projektu Mozolani Fit Body. Medzi top premeny vypichnem mená ako Peter Herák (-33,6 kg za 10 týždňov) či Milan Borák (-34,9 kg za 10 týždňov).

Tvoje služby vyhľadávajú skôr mladí ľudia, tzv. generácia, ktorá vyrástla na facebooku?

Práve naopak. Skôr ľudia, ktorí si prečítajú recenzie a na základe nich ma oslovujú. Mladí ľudia zväčša špekulujú a chcú ušetriť, čo im nemám vôbec za zlé, ale ohľadne ich progresu je to potom kontraproduktívne.

Po čom je najväčší dopyt, o aké služby majú klienti najväčší záujem..?

Redukcia hmotnosti a s ňou spojené všetko, čo je potrebné. Osobný tréner, na mieru vypracovaný jedálniček, osobný tréning, suplementácia.

Aké najčastejšie chyby robia klienti v procese spolupráce s trénerom?

Chyby často robia aj ich tréneri. Je hlúposť niekomu meniť celý životný štýl od základu. Ak niekto je naučený jesť 20 rokov denne 2x alebo raz denne, nemôžem mu vnútiť stravu na 5-6x denne. Treba to prispôsobiť vždy klientovi do detailu. Je mnoho metodík, ktoré fungujú, ale novodobí pseudotréneri ich samozrejme nepoznajú, pretože absolvovali dvojdňový kurz a majú opečiatkový papier, pričom sa tvária ako odborníci. Taktiež treba vedieť narábať s intolerantmi, či alergikmi, zistiť, aké sú metabolické typy a podobne. Ja každému klientovi hovorím, že papier znesie veľa, ale prax nám ukáže viac. Je dobré mať konzultanta vždy po ruke, pretože telo sa vždy môže správať inak, ako by sme si predstavovali.

Prístup ku klientom je dôležitý, ako ich motivuješ a presviedčaš, keď sa ich progres zastaví?

Oni motivujú mňa.

Je lepšie cvičiť na strojoch alebo s činkami či s vlastnou váhou tela?

Závisí to od tréningovej vyspelosti jedinca. Určite u začiatočníka cviky s voľnými váhami neodporúčam, nakoľko nevie dobre koordinovať pohyby a už vôbec nie adekvátne k tomu dýchať.

Je nejaký cvik, ktorý je pre tvojich klientov doslova strašiakom a naopak najobľúbenejší? Ako často absolvovať silový tréning a kardio?

Je to individuálne. Opäť na toto je dobrý osobný tréner.

Sleduješ nové trendy a odkiaľ čerpáš ďalšie odborné vedomosti?

Celý život sa učím...

Do fitka chodia aj začiatočníci, ktorí nevedia, ako správne cvičiť, aká technika je dobrá, nemajú veľa informácii o strave. Čo by si im poradil?

Naše balíčky, špeciálne programy Easy Body (pre ženy) a Best Body (pre mužov). Každému cvičencovi minimálne na začiatok tieto balíčky služieb odporúčam, pretože vďaka ním dostanú správne stravovacie návyky, návod, ako správne cvičiť a dozor, ktorý do istej miery prispieva k prevencii voči zraneniu.

Ruka v ruke s novými možnosťami sa zvyšujú nároky klientov na komfort. V súčasnosti majú klienti väčší výber, kam ísť do fitka, akého osobného trénera si vyhľadať. Ako v tomto smere podľa teba obstojí Mozolani Fitness na Hájiku?

Nikdy sa samozrejme nedá všetkým vyhovieť. Hájik prevádzkujeme trošku iným smerom ako ostatné Mozolani Fitness prevádzky. Treba sa prísť pozrieť...

Venuješ sa aj doplnkovým športovým aktivitám?

Nie.

Čo rád robíš vo voľnom čase?

Som s priateľmi, užívam si život, čítam knihy a najnovšie sa učím mixovať hudbu.

Ktorú vlastnosť si na sebe najviac ceníš a naopak, ktorej sa chceš zbaviť?

Nikdy nie som s ničím spokojný, táto vlastnosť sa dá chápať aj ako dobrá aj ako zlá...

Ako zvykneš relaxovať?

Pri hudbe.

Kto je tvojou najväčšou oporou?

Moja mamina.

Aké je tvoje životné motto?

Budúcnosť patrí tým, ktorí veria v krásu svojich snov.

Súvisiace články:

PETER MRVA – OSOBNÝ TRÉNER MOZOLANI FITNESS HÁJIK

JURAJ PACÍK – OSOBNÝ TRÉNER MOZOLANI FITNESS ZOC MAX

MAREK KÁČER – OSOBNÝ TRÉNER MOZOLANI FITNESS ZOC MAX

MARTIN CHACHULA – EXTERNÝ OSOBNÝ TRÉNER MOZOLANI FITNESS

Autor: Ľubomír Chochula