Magazín
OSLOV NÁS, AJ TEBE POMÔŽEME AKO MIRKE!
dátum: 13.02.2018 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Odborný tím Mozolani Fitness už pomohol mnohým. Na svojej koži si to vyskúšala napríklad aj Mirka Sušienková, ktorá pod vedením osobného trénera Martina Chachulu počas svojej premeny v rámci celoslovenskej súťaže v chudnutí Mozolani Fit Body 2014 schudla za 10 týždňov 14,2 kg, zbavila sa 11,9 kg podkožného tuku a obvod pásu znížila o 20 cm, čo sú vzhľadom na jej počiatočnú hmotnosť 78,5 kg skvelé ukazovatele. Oslov nás, pomôžeme aj tebe, ak budeš chcieť!

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR aj cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Spokojnosť s výsledkom

Mirka Sušienková počas 10-týždňového obdobia cvičila pod vedením svojho trénera Martina Chachulu v Mozolani Fitness, ktorý jej zároveň vypracoval detoxikačný, jedálny a tréningový plán. Okrem silových tréningov s trénerov absolvovala aj individuálne kardio či outdoorové voľnočasové aktivity (najmä cez víkend – jogging, rýchla chôdza, vychádzky do prírody). Stále z nej sršal optimizmus, dobrá nálada, bolo to také slniečko. „S výsledkom som spokojná. Stálo to za to a získala som aj cenné skúsenosti, ako sa dá zmeniť životný štýl, ako zaradiť pohyb do života a ako zlepšiť stravovanie. Spoluprácu s odborným trénerom vrelo odporúčam a Maťovi Chachulovi úprimne ďakujem,“ podotkla Mirka Sušienková.

Tréner Martin Chachula: „Mirka dosiahla výborný výsledok. Spolu sme trénovali trikrát týždenne, zvolil som to zámerne takto, lebo som nechcel, aby som jej to náročným tréningovým režimom znechutiť. Nebolo by dobré, keby s vypätím všetkých síl vydržala tých 10 týždňov a potom sa vrátila k svojmu starému životnému štýlu. Mirka bola celý čas pohodová a všetko brala s nadhľadom.“

V prvých siedmich dňoch svojej premeny zvládla detoxikačný plán na očistenie organizmu bez väčších problémov. Napredovala hneď od štartu, počiatočnú svalovicu postupne rozcvičila a jediné, čo ju naozaj vystrašilo bolo to, keď sa jej raz v noci snívalo, že sa napcháva mastnými šiškami. Našťastie bol to iba sen... Predpísanú stravu dodržiavala (o jedálničku píšeme o niekoľko riadkov nižšie) a bola disciplinovaná aj v tréningu.

Redukčno-formovacie špeciálne programy Mozolani Fitness sú osvedčeným modelom a naozaj fungujú pre každého!

Pre ženy Easy Body – diagnostika s konzultáciou, jedálny lístok, tréningový plán, 8 hodín s osobným trénerom, 8x vlastný vstup na kardio do MOZOLANI FITNESS.

Pre mužov Best Body – diagnostika s konzultáciou, jedálny lístok, tréningový plán, 10 hodín s osobným trénerom, mesačná permanentka do MOZOLANI FITNESS.

 

Detox Mirka zvládla
Mirka Sušienková postupovala podľa tohto detoxikačného plánu:

1. deň

Ráno po zobudení nalačno vypiť 0,25 l teplej slanej vody (polovica kávovej lyžičky soli). Počas dňa piť len ovocný alebo ovocno-zeleninový nápoj pripravený z: 8 ks citrónov, 12 ks grepov, 12 ks pomarančov. Celkový objem nápoja by mal byť 4 l. V prípade potreby doplniť do nápoja prevarenú alebo filtrovanú vodu. Tento nápoj treba piť každú hodinu v množstve 0,3 l.

2. deň

Raňajky: Ovocná šťava 0,6 l, rozdelená na 2 x 0,3 l v intervale 15 min.

Desiata: jedno jablko + jeden banán.

Obed: Nastrúhaná mrkva s jablkom 250 g.

Olovrant: jedno pomelo alebo grep + 100 g ananás.

Večera: Zeleninový šalát z čerstvej zeleniny – 300 g (kaleráb, paprika, paradajka, uhorka, mrkva...).

Počas dňa treba prijať minimálne 4 l tekutín.

3. a 4. deň

Raňajky: Ovocná šťava 0,8 l, rozdelená na 2 x 0,4 l v intervale 15 min.

Desiata: jedno pomelo alebo grep.

Obed: 80 g tmavej ryže uvarenej vo vode + 30 g mrazenej kukurice a hrášku + 200 g oblohy z čerstvej alebo grilovanej zeleniny.

Olovrant: jeden biely jogurt alebo dva actimely + jeden ryžový chlebík.

Večera: Zeleninový šalát z čerstvej zeleniny 200 g + jeden cottage syr alebo 100 g tofu.

Počas dňa treba prijať minimálne 4 l tekutín.

5. deň

Raňajky: Ovocná šťava 0,8 l, rozdelená na 2 x 0,4 l v intervale 15 min.

Desiata: jeden banán + jeden nízkotučný biely alebo ovocný jogurt.

Obed: 120 g sušených alebo v šupke uvarených zemiakov + 100 g tofu alebo 75 g syr do 30 % t. v. s. + 200 g grilovaná alebo na pare pripravená zelenina.

Olovrant: celozrnné alebo ryžové chlebíčky (3 ks) + jeden actimel + príloha (napr. paradajka, paprika, reďkovka, kaleráb – 100 g).

Večera: 250 g čerstvej zeleniny s tuniakom 75 g.

Počas dňa treba prijať minimálne 4 l tekutín.

6. a 7. deň

Raňajky: Ovocná šťava 0,8 l, rozdelená na 2 x 0,4 l v intervale 15 min.

Desiata: Nastrúhaná mrkva s jablkom a červenou repou 250 až 300 g.

Obed: 100g dusenej ryže s hráškom, kukuricou a mrkvou (natural alebo tmavej) + 150 g na pare pripraveného karfiolu alebo tekvice.

Olovrant: jeden banán + 120 g biely jogurt.

Večera: omeleta z dvoch vaječných bielkov + jedno celé vajce + dva ryžové chlebíky a zeleninová obloha 100 g.

Počas dňa treba prijať minimálne 4 l tekutín.

Poznámka (2. až 7. deň): Medzi jedlami treba piť len tekutiny ako feniklový, zázvorový, čierny, zelený čaj, sypané bylinkové čaje, čaje z čerstvej mäty a z čerstvých byliniek, cibuľový alebo rôzne ovocné a koreňové čaje, minerálne vody neperlivé alebo jemne perlivé. Mohla byť aj čistá voda z vodovodu, ale najlepšie si ju treba prevariť alebo prefiltrovať cez filtračnú kanvicu.

V strave bola Mirka disciplinovaná

Uvádzame aspoň niektoré jedlá z odporúčaného jedálneho plánu pre Mirku Sušienkovú (osobný tréner ti vypracuje jedálniček na mieru tak ako Mirke), lebo tých variantov bolo viac (nielen a, b, c, d) a bolo ich možné rôzne kombinovať.

Raňajky cca 6.30 – 7.30 h (varianty a, b, c, d)

» Ovocná alebo ovocno-zeleninová šťava 0,4 l + 40 g knäckebrot.

» Ovsené vločky alebo cereálie 50 g + acidofilné mlieko 0,2 l.

» Nízkotučný biely alebo ovocný jogurt 120 ml + 40 g ovsených vločiek alebo cereálií + 20 g vlašských orechov.

» Zeleninový tanier 200 g s mozzarellou light 75 g a šunkou 70 g z kuracích alebo morčacích pŕs s obsahom mäsa min 90 %.

Desiata 9.30 – 10.30 h (varianty a, b, c, d)

» Ovocie 300 g (napríklad mandarínka, grapefruit, pomaranč, ananás, citrón, kiwi, drobné ovocie, granátové jablko, avokádo).

» Biely jogurt max 3,5 % tuku + orechy (napríklad lieskové, vlašské alebo mandle) 20g + jablko.

» Omeleta z dvoch vaječných bielkov a jedného celého vajíčka + 75 g kvalitného pečiva (viaczrnné, celozrnné, večerný bielkovinový chlieb).

» Kuracie kúsky mäsa na grile 80 g + listová zelenina 120 g + mozarella light 100 g.

Obed 12.00 – 13.00 h (varianty a, b, c, d)

» Kurací steak na grile 100 g s nízkotučným tvrdým syrom max. do 25 % t.v.s. s grilovanou zeleninou 100 + 250 g.

» Kurací cestovinový šalát (100 g čistého kuracieho mäsa, 80 g cestovín najlepšie bezvaječné z tvrdej semolinovej múky, celozrnné, grahamové + » 150 g zelenina (paradajka, paprika, mrkva, špenát,...) + 50 g strukoviny.

» 100 g uvarených zemiakov v šupke alebo bez, alebo ryža 60 g najlepšie tmavá + akýkoľvek prívarok, ale bez oleja a mäsa – kapustový, fazuľový, špenátový, zeleninový, brokolicový, kelový... cca 150 g + zeleninová obloha 100 g.

» 120 g sójového syra tofu + omeleta z 3 vaječných bielkov (prípade pridať jedno celé vajíčko alebo jedno žĺtko), + 80 g ryžových rezancov + 80 g nastrúhanej čínskej kapusty.

Olovrant 15.00 – 15.30 h (varianty a, b, c, d)

» Akákoľvek zelenina cca 200 – 300 g + kvalitná šunka s kuracích alebo morčacích pŕs s obsahom mäsa nad 85 % (75 až 100 g).

» Akákoľvek zelenina cca 200 – 300 g + omeleta z 2 – 3 vaječných bielkov + 1 celé vajíčko na olivovom oleji + knäckebrot.

» Akákoľvek zelenina cca 200 – 300 g + nejaký kvalitný druh pečiva – napríklad zo špaldovej múky, viaczrnné pečivo, celozrnné ražné pečivo, večerný bielkovinový chlieb + nízkotučná tvarohová, syrová nátierka, alebo cottage syr light, nízkotučný jogurt (biely, ovocný)...

» Akákoľvek zelenina cca 200 – 300 g + akýkoľvek druh tvrdého syra ale max do 20 až 30 % t.v.s., alebo cottage syr, cottage syr light, syrové nátierky light, mozzarella light, tvaroh light s proteínovým práškom 75 – 100 g...

V prípade, že bolo málo času na prípravu, môžno nahradiť olovrant napr. proteínom alebo proteínovou tyčinkou. Ďalšou vhodnou alternatívou bol napríklad tvaroh s proteínovým práškom, biely jogurt, acidofilné mlieko, acidko... Hodinu a pol pred tréningom bolo treba prijímať iba tekutiny, pretože s plným žalúdkom by sa nemalo cvičiť.

Večera 19.30 – 20.00 h, ak bol tréning cca 17.00 – 18.15 (varianty a, b, c, d)

» Kuracie prsia 100 g, zeleninový šalát cca 200 g.

» Tuniak vo vlastnej šťave alebo kvalitnom olivovom oleji 1 konzerva + zeleninový šalát 150 – 200 g.

» 100 g grilovaného kozieho syra alebo iný druh – tofu, hermelín,... + grilovaná tekvica alebo na pare pripravená brokolica...

» Rybie filé, alebo pstruh v alobale na prírodno 100 g + dusená zelenina 150 – 200.

Čas tréningu možno akokoľvek posúvať, ale treba udržať potrebné medzery medzi jedlami a početnosť jedál. Ak počas dňa nebol tréning, treba posunúť čas večere na cca 18.00 h a prípadnú druhú večeru na cca 20.30 h.

Večera č. 2 (len v prípade veľkého hladu!)

» Tvaroh nízkotučný s proteínom alebo bez, večerný proteínový nápoj, cottage syr...

» Tuniak alebo losos vo vlastnej šťave + zeleninová obloha + zvolená suplementácia.

» Akýkoľvek druh zeleniny cca 250 g.

Súvisiace články:

PRÍBEH JANKY ŠMEHYLOVEJ – ÚBYTOK HMOTNOSTI 14,8 KG

PRÍBEH MARIÁNA ĎURANU – ÚBYTOK HMOTNOSTI 13,1 KG

PRÍBEH ZDENKY MACANGOVEJ – ÚBYTOK HMOTNOSTI 14,5 KG

PRÍBEH GABIKY ŠTRBOVEJ – FAMÓZNY ÚBYTOK 52 KG

PRÍBEH MARTY PAĽUCHOVEJ – ÚBYTOK HMOTNOSTI 21,6 KG

PRÍBEH HELENY KOŤKOVEJ – ÚBYTOK HMOTNOSTI 21,2 KG

PRÍBEH PETRA HERÁKA – ÚBYTOK HMOTNOSTI 33,6 KG

PRÍBEH JARMILY TABAČÁROVEJ – ÚBYTOK HMOTNOSTI 24,6 KG

Autor: Ľubomír Chochula