Magazín
SABÍNA PLEVÁKOVÁ – AKTUÁLNE INTERVIEW
dátum: 15.01.2018 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Sabína Pleváková absolvovala v roku 2017 dve profesionálne súťaže. Medzi profíkmi debutovala na EVLS Prague (30. 9.), kde svojím spôsobom zaplatila nováčikovskú daň (12. miesto), ale potom sa na San Marino Pro (26. 11.) predstavila v lepšej forme a so sebavedomejším prejavom (4. miesto).

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR aj cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Ako s odstupom času hodnotíš svoj prvý rok medzi profesionálkami?

Prvý rok bol super. Bol to pre mňa veľký zážitok a skôr ľutujem, že som si nedala medzi tým ešte aspoň jednu súťaž. Čo sa týka mojej celkovej účasti, viem, kde som urobila chyby a budem sa snažiť vyhnúť sa im do budúcna.

Na tvojom FB profile som videl, že ti už prišla Pro karta od Jima Maniona na rok 2018, takže zostávaš v NPC IFBB Pro League, ako si avizovala. Svoje stanovisko si nezmenila napriek tomu, že Rafael Santonja vytvoril IFBB Elite Pro, v ktorej sú zaujímavé prize money a v ktorej je viac súťaží v Európe. Napríklad ruská bikinárka Yana Kuznetsová prestúpila medzi prvými a už vlani si niečo zarobila na prémiách. Ty si zostala v tzv. A-kategórii, ale aj tak sa pýtam, či si z pragmatického hľadiska neuvažovala o prestupe do „béčka“ aj ty?

Áno, mám už Pro kartu, ostávam pod NPC. Dlho som sa tam snažila dostať, nemyslím si, že budem a ani nechcem súťažiť na veky, a tak priamo v súťažení nehľadám niečo, čo by ma mohlo živiť. Ďalšou vecou, ktorá ma určite ihneď odradila od Elite Pro je to, že tam je obrovská nadvláda ruských rozhodcov. Myslím, že pokiaľ človek nekope za nich, takisto nebude úspešný, takže by som moc nezarobila. Čo sa týka Yany, tak určite sa jej nečudujem, ten krok sa dal čakať. Má tam veľké zázemie.

Na akej najbližšej súťaži sa chceš predstaviť a kedy začneš prípravu na súťažné výzvy v roku 2018?

Prvotný plán bol štart v marci v Londýne. Bohužiaľ som ochorela a nevedela som sa zbaviť kašľa. Takže po skoro mesiaci necvičenia, takto dlho som necvičila asi len po operácií, som sa pomaly vrátila do tréningu a zatiaľ som absolútne mimo kondíciu, a tak sa smejem, ako ma dokáže rozhodiť jeden 'kašlík'. Bohužiaľ moju oslabenú imunitu spájam so zubami múdrosti, ktorú budú musieť ísť von. A aj to bude asi trochu brzda. Našťastie to prišlo ešte teraz, ale keďže som ešte nemala poslanú prihlášku a zakúpené letenky, tak som prípravu posunula. Zatiaľ premýšľam, čo by mohlo byť mojím prvým štartom. Veľmi by som chcela absolvovať New York Pro, takže, ak sa nič nestane chcela by som tam štartovať. Zatiaľ však nemám poslanú prihlášku.

Rozpíš svoj aktuálny tréningový plán, jedálniček a suplementy, aké užívaš...

Takže môj aktuálny tréningový plán je rozdelený na 3+1. Trénuje súčasne v jeden deň chrbát + ramená, ďalší tréningový deň sú samostatne nohy, ktoré mám rozdelené na ľahší a ťažší tréning a tretí tréningový deň mám kardio s bruchom. Čo sa týka suplementov, aktuálne idem bez spalovačov, stále využívam proteín, užívam si off season, a tak si stále fičím na proteínových tyčinkách exxe, breaku, pudingoch... Na čo by som však chcela upozorniť je určite nová rada vitamínov. Aktuálne som ich zaradila do suplementácie. Určite dávam do pozornosti vitamín E, koenzým Q10, CLA, Lecitín a aj vitamín C si prešiel trochu zmenou, vylepšením tablety. Myslím, že EXTRIFIT, ako značka je na veľmi vysokej úrovni škály výrobkov, ktorú ponúka verejnosti a v neposlednom rade v kvalite na ktorej si vždy dal záležať. Profesionálny športovec, tak ako aj bežný zákazník si nájde už všetko čo potrebuje.

Tvoja spolupráca s Extrifitom je už niekoľkoročná, ani si neviem predstaviť, že by si mohla byť tvárou inej značky. Je to tvoja druhá rodina?

Ak by mi dal aj Extrifit 'výpoveď', určite by som im naďalej ostala verná. Sú pre mňa viac ako rodina. Dali mi obrovskú šancu a príležitosť sa rozvíjať a ja si to nesmierne vážim. Nehovoriac o spokojnosti z celej spolupráce, komunikácii atď. Áno, je pravda, že Extrifit si dôsledne vyberá, s kým spolupracuje, či sponzorsky alebo obchodne. Naša značka nie je v každom obchode a nesponzoruje hocikoho, snažia sa to robiť na sto percentne a na úrovni. Myslím, že zatiaľ každý, kto s nimi spolupracoval, môže byť len spokojný, tak ako aj ja.

Čo by si poradila ženám, ktoré chcú schudnúť a nevedia sa prinútiť?

Nájsť si nejakú motiváciu, čo znie ľahko, ale ja si často kupujem pekné oblečenie, ktoré chcem nosiť a ktoré ma tak trochu núti držať sa vo forme. Hľadať motiváciu v niekom inom, pokiaľ to doteraz nepomohlo, tak už nepomôže... Takže skúste motiváciu hľadať samé v sebe.

Čo máš nového v živote, už ťa tvoj priateľ požiadal o ruku?

Áno, zásnuby už prebehli. Pomaly plánujeme svadbu, ale nechystáme žiadne veľké ceremónie...

Aké novoročné predsavzatie si si dala?

Nemám žiadne predsavzatia. Sú plány, ktoré mám a boli aj bez ohľadu na nové číslo v kalendári.

Autor: Ľubomír Chochula