Magazín
Tomáš Tabačiar sa teší na svoj PRO debut v Chicagu, nemá čo stratiť!
dátum: 28.06.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Profesionálna súťaž Chicago Pro 2017 má pre Slovensko osobitnú príchuť, keďže na nej budú štartovať až dvaja Slováci, zhodou okolností sú obaja Žilinčania. Okrem Andreja Mozolániho to bude aj člen Extrifitslovakia Teamu a Gorilla Wear Teamu Tomáš Tabačiar, ktorý tak v piatok 30. 6. zažije svoj profesionálny krst ohňom v kategórii Pro Mens Bodybuilding 212 lbs. Niekoľko hodín pre odletom do zámoria sme s Tomášom Tabačiarom urobili rozhovor.

Aktuálna forma, fotky zo včerajška...

 

Si spokojný s prípravou?

Moja príprava trvala asi pol roka a bolo v nej driny viac ako dosť. Koncept postavy sa celý čas touto prípravou menil a myslím si, že za ostatných šesť týždňov som to doladil do takej podoby, ako som chcel. Uvidíme, ako sa telo zachová v závere, ako zvládnem odvodnenie a samotné cukrovanie, lebo predsa len po prvý raz absolvujem taký dlhý let. Dúfam, že telo bude reagovať dobre a že formu, ktorá vám môže v priebehu pár hodín odísť, dobre vyladím na samotnú súťaž.

Aký cieľ si dávaš?

Na súťaž sa veľmi teším, je to veľká výzva. Keďže v profesionálnom tábore som nováčik a outsider, nikto odo mňa neočakáva, že preteky v Chicagu vyhrám, ale chcem sa tam odprezentovať v čo najlepšom svetle a s najlepšou formou, pričom dobrý výsledok by bol pre mňa čerešnička na torte. Nemám čo stratiť. Súťaž v Chicagu som si vybral preto, lebo tento dátum mi najviac vyhovoval z hľadiska toho, aby som sa stihol kvalitne na ňu pripraviť. Vôbec som netaktizoval. Je dobré, že svoj profi-debut absolvujem v tak kvalitnej konkurencii, lebo sa budem môcť porovnať s tými najlepšími, čo mi napovie, na čom mám v budúcnosti zapracovať, akým spôsobom sa mám ďalej pripravovať.

Trúfaš si zdolať Andreja Mozolániho?

Andrej ako účastník minuloročného podujatia Mr. Olympia je v inej pozícii, od neho sa dobrý výsledok očakáva. Som rád, že bude štartovať na tejto súťaži, je to môj kamarát, vlani sme spolu trénovali a pripravovali sme sa. Ako kulturistu a športovca ho veľmi uznávam. On, keď je vo forme, tak je jeden z top profesionálnych pretekárov. Ak mu v Chicagu vyjde forma, verím, že urobí veľmi dobrý výsledok. Nikto nie je neporaziteľný, ľudia nás momentálne porovnávajú, píšu na facebook, ale je nepodstatné riešiť formu na základe fotiek či videa, rozhodne sa na pretekoch, keď budeme všetci stáť na jednom pódiu. Táto súťaž nie je o mne a o Andrejovi, bude tam vyše 20 výborných pretekárov. Chcem si dobre zasúťažiť a byť čo najlepšie pripravený... Nejde o to byť, čím väčší a masívnejší, ale čím kvalitnejší a vyrysovanejší, čoho dobrým príkladom bol Clarida, ktorý bol najmenší a najľahší v Dallase a napriek tomu tam triumfoval.

Na akých ďalších súťažiach chceš štartovať?

Všetko závisí od toho, ako v Chicagu dopadnem. Ak skončím v druhej polovici štartového poľa, nemá význam to v najbližšom období siliť, lebo formu nedoladím tak, aby som sa dokázal výrazne zlepšiť, ale ak sa umiestním v prvej desiatke, potom možno ešte na nejakej budúcej súťaži zabojujem o dobré umiestnenie. Podľa toho, aký výsledok dosiahnem v Chicagu sa bude odvíjať moja nasledujúca súťaž, či za týždeň, alebo za mesiac, prípadne za rok. Je to otvorené.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU:

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Článok: TomášTabačiar - rozhovor po roku spolupráce s Extrifitslovakia

Tvoji sponzori sú Gorilla Wear a Extrifitslovakia...

Veľmi pekne im ďakujem za podporu, som maximálne spokojný. Celú prípravu používam všetky produkty doplnkovej výživy značky Extrifit. Oblečenie značky Gorilla Wear, ktoré je kvalitné a dobre sa nosí, mám na sebe od rána do večera, nakoľko robím prácu osobného trénera a denno-denne cvičím, ale je to pre mňa aj civilné oblečenie, nielen tréningové. Momentálne najviac používam rôzne tielka a kraťasy.

Autor: Ľubomír Chochula