Magazín
Mozolani Classic tohto roku nebude, ale pauza je len dočasná!
dátum: 27.03.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Fanúšikovia kulturistiky si už zvykli, že takmer každý rok sa v Žiline (výnimkou bol rok 2015, keď sa súťaž uskutočnila v Bratislave) konalo podujatie Mozolani Classic (od roku 2014 aj Mozolani Pro Classic). V roku 2017 ho však márne budete hľadať v kalendári IFBB alebo IFBB PRO League.

Hoci Phil Heath vlani v máji na Mozolani Pro Classic ešte nemal súťažnú formu, svojou exhibíciou priviedol divákov do varu.

 

Promotér Andrej Mozoláni na margo toho povedal: „Tento rok budú chýbať podujatia tejto kategórie... Keď príde ten správny čas, MOZOLANI CLASSIC je spať!“

Najväčšou nesúťažnou hviezdou doterajších ročníkov Mozolani Classic – 2010, 2012, 2013, 2014 (zároveň aj premiéra profesionálov), 2015 (aj profesionáli), 2016 (len profesionáli) – bol PHIL HEATH, ktorý bol VIP hosťom podujatia v rokoch 2013 a 2016.

„Phil Heath bol na Slovensku trikrát, po prvý raz sme sa stretli v Bratislave, kde sa konali Majstrovstvá Slovenska 2011. Vtedy ešte nebol víťaz Mr. Olympia, ale do Žiliny v roku 2013 na Mozolani Classic, na ktorý sme ho pozvali ako VIP hosťa, prišiel už ako šampión Olympie. Ako viete, v súčasnosti je už 6-násobný Mr. Olympia. Philovi sa v Žiline veľmi páčilo, myslím si, že sme si medzi sebou vytvorili kamarátsky vzťah a aj potom, keď sme sa viackrát v Amerike stretli aj na súťažiach, tak to bolo srdečné. Vlani sme ho opäť pozvali do Žiliny v rámci Mozolani Pro Classic, čo neodmietol, hoci to bolo veľmi náročne skĺbiť, lebo tie termíny na exhibície má počas celého roka „vybukované“. Dohodli sme sa, že si pár krát spolu zacvičíme. On to bral tak, že sa pri tréningu bavil, bolo to príjemné, nebol to tréning hardcore, skôr také napumpovanie, exhibičné tempo, ale bolo to super. Cvičiť s víťazom Mr. Olympia sa nepodarí každý deň. Bol to fajn. Zaujímavé to bolo na vlaňajšej Olympii v Las Vegas, na ktorú som sa v kategórii kulturistika do 212 libier nominoval z kvalifikačného rebríčka. Heath samozrejme ako obhajca trofeje štartoval v open kategórii a vôbec nevedel, že som sa prebojoval na Olympiu. Úplne chápem, aký šok prežil, keď ma zbadal v rozcvičovni pred pretekmi. On, keď sa rozcvičuje, tak s nikým nekomunikuje a sústredí sa len na svoj výkon. Mal na ušiach slúchadlá, bol plne koncentrovaný, ale keď ma zbadal, skoro onemel, slúchadlá dal dole, hneď ma tam vystískal, bolo to super,“ zaspomínal si Andrej Mozoláni, účastník Mr. Olympia 2016, ktorý je v príprave na ďalšie profesionálne výzvy aj v roku 2017.

Autor: Ľubomír Chochula