Magazín
Peter Herák zvládol Spartan Race – sny si treba plniť!
dátum: 06.06.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Peter Herák, absolútny víťaz celoslovenskej súťaži v chudnutí Mozolani Fit Body 2016, absolvoval v sobotu 4. 6. terénno-prekážkový beh Spartan Race v Nitre. Po pretekoch nám poslal krátky report.

„Z pohľadu nováčika som to bral až moc s pokojom, až na mieste pred štartom som si uvedomil, čo ma čaká. Počasie vyšlo ideálne. Na mieste pri registrácii bolo asi 500 pretekárov. Hovoril som, či stihnem štart, ktorý bol naplánovaný o 10.15 h.Bolo to perfektne zorganizované a registracia trvala ani nie 3 minúty. Rychlo som sa prezliekol, aby som sa mohol čo najlepšie pripraviť a hlavne rozcvičiť a ponaťahovať. Slnko svietilo, vskutku super počasie na grilovanie. O 10.05 h ideme na to. Môj prvy štart a tepy stúpajú na 140. Tri, dva, jeden štart a poďme!
Celkovo bola trať naročna od začiatku. Keďže tieto preteky sa volali Sprint, tak behania bolo dosť, spolu nabehaných 6,78 km. Preķážky boli naročné, kde sa ukázala moja neskúsenosť, resp. ukázalo sa, kde mám ešte rezervy a na čom treba popracovať. Z čoho som bol prekvapený, tak na celej trati jeden druhému pomáhali pri zdolávaní prekážok a nebola tam nejaká prehnaná súťaživosť. Do cieľa som prišiel ako 1433 z 2607 v kategorii muži. Som spokojny sám zo sebou. Umiestnenie ma potešilo, keďže to boli moje prvé preteky, ale je stále čo zlepšovať a pracovať na tom, aby to bolo na daľších pretekoch – Spartan Super Valčianska Dolina (7. 8.) – ešte lepšie, ale nebude to jednoduché. Vo Valči bude totiž veľa kopcov a trať bude náročnejšia, dlhá 13 km s minimálne 25 preķážkami. Moje cesta sa nekončí, práve naopak, cieľe pribudajú a motivujú. Sny si treba plniť,“ poznamenal Peter Herák, ktorý počas Zmenárne pod vedením trénera Mozolani Fitness Norberta Zajaca schudol za 10 týždňov 33,6 kg.

-ľch-