Magazín
Odhodlanie nesmie chýbať, názor fanúšika Zmenárne
dátum: 02.05.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Bol som na vyhlásení výsledkov celoslovenskej súťaže v chudnutí MOZOLANI FIT BODY 2016 - ZMENÁREŇ, na ktoré nás pozvala naša dcéra Helena. Je to súťaž, ktorá trvá sedemdesiat dní a dáva jej účastníkom možnosť schudnúť, ale aj zmeniť svoj životný štýl.

MOZOLANI FIT BODY 2016, celkové výsledky, Herák absolútny víťaz

Jeden pán, konkrétne Peter Herák schudol 33,6 kilogramu. Za tento výkon sa stal absolútnym víťazom v rámci Slovenska za celú dobu, čo súťaž existuje a dostal za to aj poriadne veľkú medailu. Naša dcérenka schudla o 21,2 kilogramov. Medzi dámami skončila na treťom mieste. Každý z vyhodnotených súťažiacich dostal otázku, ako takúto zmenu dosiahol. Boli rôzne, ale v podstate rovnaké : úprava jedálneho lístka, cvičenie, aktívny prístup k životu, podpora a pochopenie rodiny a pod. Ale jeden pán tam povedal, že jednoducho namiesto troch rezňov si dáva na obed iba jeden, čomu som rozumel najlepšie...

Ja som sa potom pána Zajaca, ktorý vyhodnotenie vykonával opýtal, že ma prekvapilo, že nikto nespomenul, že k takému výkonu a zmene životného štýlu na aktívny, treba aj niečo také ako – pevnú vôľu. To som si myslel ja. Ale odpoveď ma prekvapila, ako pán povedal: „ Potrebné je hlavne odhodlanie.“ Priznám sa, že ma to trošku prekvapilo. Odhodlanie je asi pevné rozhodnutie niečo urobiť. V prípade tejto súťaže niečo urobiť so sebou.

Na vyhodnotení panovala priateľská a vzájomne sa podporujúca atmosféra a víťazovi Petrovi som provokačne ponúkol, že ak by mal chuť, tak mu na záhrade za tú drinu, čo podstúpil navarím guľáš, na ktorý ho pozývam. Dcéra podporila akciu tým, že upiekla makovú bio tortu..., čo svedčí o tom, že aj ona úspešne zmenila svoj životný štýl, k čomu jej gratulujem rovnako, ako aj všetkým ostatným súťažiacim.

Na vyhodnotení sme boli až do jeho úplného záveru a zdalo sa mi, že účastníkom MOZOLANI FIT BODY 2016, ktorí sa za tých sedemdesiat dní, stali dobrými priateľmi ani nechcelo odísť. Ale tak ako vždy, každý musel utekať za svojimi povinnosťami.

S posledným som sa lúčil práve s Petrom a povedal mi : „Teraz by som si ten guľáš dal...!“

Večer som sa doma vyvaľoval na gauči pri futbale a manželka ma pozvala na precvičenie chrbtice. Nie veľmi odhodlane som sa podvolil a bolo to celkom fajn. Ráno mi pripomenula, že dnes budeme v cvičení pokračovať..., hľadám k tomu – odhodlanie.

Autor: Vladimír Stromček

 

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec