Magazín
Vybojuje si 51-ročný Cibuľa na Tatranskom pohári nomináciu na MS?
dátum: 22.10.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Na Tatranskom pohári 2015, ktorý z poverenia SAKFST zorganizuje ŠK Galaxy 2 Poprad, bude štartovať aj 51-ročný kulturista Adam Cibuľa. Jeho jednoznačným cieľom je na týchto nominačných pretekoch, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 25. 10. v Aréne Poprad, nominovať sa na IFBB majstrovstvá sveta.

Cibuľov tréner Dušan Ďubek pre www.mozolani.com o svojom zverencovi tri dni pred Tatranským pohárom povedal nasledovné: „Adam si chce v Poprade vybojovať účasť na MS. Buď v kategórii do 65 kg alebo do 60 kg, to už nechám na štátnom reprezentačnom trénerovi Ľubošovi Matejičkovi, ako sa rozhodne. Adam momentálne váži 66 kg a stiahnuť do šesťdesiatky sa to dá. Na Tatranskom pohári nám nepôjde o umiestenie, bude tam totiž štartovať v kategórii kulturistika do 85 kg, takže si zasúťaží s väčšími a aj o 20 kg ťažšími chlapmi. Hlavným cieľom je nominácia na 'svet'. Táto jesenná príprava bola zo strany Adama veľmi zodpovedná, nič nevynechal a neurobil ani žiaden kiks, dodržiaval stravu a neboli s ním žiadne problémy. Trénoval päťkrát týždenne jednofázovo. Je tvrdý, hustý, pekne vyrysovaný. Pokožku má napnutú. Trochu mu upadli prsné svaly, ktoré nie sú tak masívne, naplnené, sú plochšie, ale to je myslím vekom. Na druhej strane, oblasť pása a zadnej časti chrbta vyzerá veľmi dobre. Keď urobí zozadu dvojitý biceps a široký chrbtový sval, tak je tam fakt pekná hmota. Jeho ruky nehodnotím, tie má najlepšie na svojom tele, triceps, biceps... Adam je pripravený kvalitne, hoci už to nie je to, čo bývalo, veď už má predsa 51 rokov. Verím, že mu nominácia na 'svet' neujde.“

Adam Cibuľa je viacnásobným majstrom Európy a ambíciu štartovať na 'Európe' mal aj v máji 2015, formu na majstrovstvách Slovenska v Dubnici nad Váhom (9. 5.) mal výbornú, ale keďže na ME bola najnižšou kategóriou do 70 kg, rozumnejšie bolo sústrediť sa na jeseň 2015 a na MS, kde sú aj nižšie kategórie.

POZVÁNKA na súťaž: Tatranský pohár 2015 TU

PROPOZÍCIE o súťaži: Tatranský pohár 2015 TU

Autor: Ľubomír Chochula

Dušan Ďubek v Mozolani Fitness v spoločnosti Andreja Mozolániho.

 

Na snímke sú Adam Cibuľa a Andrej Mozoláni.