Magazín
Príprava Petra Kováča na majstrovstvá sveta
dátum: 13.10.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Minulý štvrtok zavítal do Mozolani Fitness v ZOC Max slovenský reprezentant v kulturistike Peter Kováč, ktorého najväčším úspechom v kariére je bronz na ME 2014 do 95 kg. Do Žiliny prišiel 12 dní po reprezentačnom zraze, kde vtedy zaujal a teraz sa javil ešte lepší.

Je vidieť, že Peter Kováč 'maká' na sebe. Nič neponecháva na náhodu. „Prvý deň cvičím chrbát, femoris, ráno idem femoris, brucho a večer chrbát, druhý deň ramená a triceps, to väčšinou cvičím dokopy, tretí deň hrudník, biceps, to si tiež niekedy delím, ráno trénujem hrudník, večer biceps plus v oboch prípadoch absolvujem aj 10-15 minút kardia, štvrtý deň predné stehná a lýtka a to cvičím samostatne. Celé telo precvičím do štyroch dní. Trénujem dvojfázovo, ale s tým, že ak si partie nedelím, napríklad ramená a triceps odcvičím popoludní do hodiny, potom si ráno dám kardio,“ poznamenal Peter Kováč, ktorý v Mozolani Fitness absolvoval len ľahší tréning. „Keby som nebol s Andrejom dohodnutý na tomto tréningu, urobil by som si voľno, keďže som posledné dve noci nespal. Tu v Žiline som trénoval prsia a ramená. Všetko to bolo také pumpovacie zo stroja na stroj, urobil som štyri až päť cvikov, niekde tri, niekde dve série, niekde supersérie po viac opakovaní na prsia. Robil som štyri série upažovanie na ramená. Cvičil som zhruba polhodinu, bolo to len také prekrvenie,“ uviedol Peter Kováč, ktorý cvičil so svojím sparringpartnerom „S Michalom spolupracujem rok. Vyhovuje mi, je veľký, silný a aj do budúcnosti v objemovke s ťažšími váhami budem mať istotu, že mi pomôže.“

Za maximálnymi váhami sa Kováč už nenaháňa. Ako nám povedal, jeho maximálny výkon v tlaku na rovnej lavičke spred niekoľkých rokov je 220 kg. „Robil som tento cvik aj so 180 kg a 4-5 opakovaní, ale k ničomu to neviedlo, jedine k tomu, že ma všetko bolelo. Keďže chcem robiť kulturistiku a nie tlak na lavičke, tak som znížil váhy. V tejto príprave som tlak na rovnej lavičke robil s 90 kg, 5 sérii po 30 opakovaní, pričom 4. a 5. sériu som už ani 30 neurobil, lebo medzi sériami boli iba 40 až 50-sekundové prestávky. Táto zmena mi priniesla ani nie väčšie svaly, ale kvalitnejšie, tým pádom vyzerajú opticky väčšie, keďže váha je nižšia ako vlani, keď som išiel na 'Európu'. Momentálne vážim približne 97 kg.“

Ako trénuje Kováč hamstringy a kvadricepsy? „Nie každý cvik, ktorý mám na hamstringy zaradím do každého tréningu, vyberám si ktorý, ale točím tieto cviky: mŕtvy ťah s vystretými nohami, zakopávanie v stoji, zakopávanie v leže, hyperextenzia. Čo sa týka kvadricepsov, robím predkopávanie veľa opakovaní 50-60 v jednej sérii, čelné drepy s ľahkou váhou 40-50 kg a tiež veľa opakovaní 30-40."

Pretekár z Prievidze sa ešte nerozhodol, či chce v jesennej sezóne štartovať v kategórii do 95 kg alebo do 90 kg. „Uvidím, akú budem mať váhu na Tatranskom pohári v Poprade (25. 10. - nominačná súťaž mužov na MS), čo bude dva týždne pred majstrovstvami sveta. Ak sa nominujem na 'svet', potom to bude otázne v priebehu tých 14 dní, či sa váha bude sťahovať do deväťdesiatky alebo nie. Už idem na rybe (2 kg denne), ktorú si pripravujem na vode. Na jedenkrát zjem pol kila tresky, k tomu pár paradajok alebo hlávku ľadového šalátu. Z toho sa človek ani nenaje, len oklame žalúdok. Celkovo jem päť až šesťkrát denne, ďalším jedlom je napríklad tvaroh. V tomto období mám jedlo zhruba každé 3,5 hodiny, predtým to bolo každé dve. Čo sa týka sacharidov, riadim sa podľa pocitu a niekedy zjem trochu ryže. Som hladný, unavený, ale to patrí k tomu, diéta nemôže byť ľahká, ak chce byť dobrá forma. Cieľom je nominovať sa na MS, na ktorých by som sa rád ako debutant dostal do finále. To je moja športová priorita v roku 2015. O budúcom roku ešte nepremýšľam, ale chcem si vyskúšať veľkú medzinárodnú prestížnu súťaž aj v roku 2016. Ktorú? To teraz naozaj neviem.“ podotkol Peter Kováč, ktorý na margo triumfu Tomáša Tabačiara na Olympia Amateur Europe 2015 dodal: „Už som mu k prvenstvu blahoželal, zaslúžene vyhral, mal výbornú formu."

Autor: Ľubomír Chochula

FOTKY Z PÓZINGU (8. 10. 2015)