Magazín
Tomáš Tabačiar zmenil komplet celú svoju prípravu
dátum: 10.09.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Žilinský kulturista Tomáš Tabačiar je už deviaty týždeň v príprave na jednu súťaž v jesennej sezóne, ktorou je Olympia Amateur v Prahe (3. 10.). Aktuálne má solídnu formu, ktorú chce však správne vyladiť, aby to nedopadlo tak, ako v predošlých záveroch prípravy.

Po tréningu...

 

Prečo sa sústreďuješ iba na jednu súťaž, majstrovstvá sveta ťa nelákali?

Chcem si vyskúšať aj iné preteky, ako sú ME alebo MS, skúsiť niektorú z najprestížnejších súťaží na svete. Nakoľko Arnold Classic Europe a Olympia Amateur idú krátko po sebe, rozhodol som sa pre Olympia Amateur, a preto pôjdem iba do Prahy, kde budem chcieť urobiť vrchol sezóny.

 

Čo si zmenil v príprave oproti jarnej sezóne?

Zmenil som komplet celú svoju prípravu, trénujem úplne iným systémom, ako som trénoval doteraz, zmenil som úplne aj stravovací plán. Myslím si, že je to dosť vidno na postave, mám najvyššiu súťažnú váhu, akú som kedy mal, momentálne vážim 97 kg ráno nalačno. Chcem súťažiť v kategórii do 90 kg, čo je posun vyššie. Na jar mi absolútne nevyšla forma, ktorú som mal najhoršiu za svoju kariéru. Ovplyvnilo to však viacero faktorov, keďže som nebol zdravotne na tom dobre a bol som každú chvíľu chorý, čo sa dosť podpísalo na mojej forme. Túto prípravu sa cítim naozaj skvele, musím si zaklopať, nemal som žiadne zdravotné problémy, nemal som žiadne zranenie, ktoré by ma pri cvičení obmedzovalo. Lebo, keď ťa niečo bolí, tak potom tréning tomu prispôsobuješ. Trénuje sa mi dobre. Mám rozpísané všetko, čo sa týka tréningu i stravovacieho plánu a fakt mi to funguje. V tejto príprave som o pomoc požiadal jedného trénera, ale jeho meno by som nerád zverejnil.

 

Tvoj tréningový split?

Trénoval som najskôr 2+1, teraz je to 3+1. Mám tréning A, B, C, čiže do troch dní. Trénoval som spôsobom A, B, voľno, C, A, voľno a tak sa to opakovalo, keď som mal 2+1. Teraz, keď mám 3+1, idem A, B, C, voľno, A, B, C, voľno a tak dokola. Nastavím si tak svalové partie, aby som to stihol odtrénovať v troch dňoch. Momentálne idem prsia, ramená, potom chrbát, biceps, triceps, potom nohy. Samozrejme, robím každý deň ráno nalačno 40 minút kardio (schody, spinningový bicykel) a za 9 týždňov prípravy som nevynechal ani jedno kardio ráno. Čiže aj vo voľný deň robím kardio.

 

Ruky máš veľké, ale na čom si popracoval, čo si potreboval vylepšiť?

Osobne si myslím, že som urobil progres na ramenách, čo mi potvrdili aj môj sparringpartner a ľudia, ktorí ma nevideli od jarnej súťaže doteraz. Ku mojim hrubým rukám som tie ramená mal útle a teraz sa mi ich podarilo doladiť.

Doma v obývačke, nerozcvičený, nenapumpovaný...

 

Ako si na tom so stravou?

Ja som bol zástancom, že som robieval veľmi veľa núl. Bez sacharidov som išiel tri a niekedy aj viac dní, resp. tak, ako som sa cítil. V súčasnej príprave som ani jeden deň nedržal nulu a môj denný príjem sacharidov je konštantný od 2 do 4 g na 1 kg telesnej váhy. Samozrejme, prispôsobujem tomu aj bielkoviny (od 2 do 3,5 g na 1 kg telesnej váhy), ktorých si dám viac, keď mám menej sacharidov a naopak. S tukmi moc nemanipulujem a snažím sa ich znížiť na úplne minimum. Maximálne, ak si dám raz za čas na večeru stejk z lososa, tak z toho príjmem dosť tuku.

 

Z čoho čerpáš sacharidy a bielkoviny?

Sacharidy riešim jedine komplexné, to znamená, že jem naturálnu ryžu a ovsené vločky. Nič iné, nejem ani ovocie, ani cestoviny. Spočiatku som jedol trochu aj pečené zemiaky, ale tie som už vysadil. Deväťdesiat percent príjmu bielkovín v strave sú ryby, čo je ďalšia zmena v mojej príprave, nakoľko som ryby predtým nikdy nejedával. Kupujem čerstvé ryby (tilapia, ostriež nílsky). Sem-tam si dám na večeru lososa a keď nemám chuť na rybu, to je tých 10%, tak uprednostním morčacie prsia.

 

Aké doplnky výživy berieš?

Firma Muscleking ma podporuje počas celej prípravy výbornými doplnkami. Tie, ktoré si zažiadam, tie dostanem. S týmto nemám problém. Je to veľká pomoc, nakoľko som tým ušetril dosť peňazí a navyše jem kvalitné doplnky výživy. Beriem veľa beceačiek, glutamín, predtréningové pumpy, proteiny samé izoláty a iné.

 

Si spokojný s momentálnou formou, vzhľadom na to, koľko času zostáva do súťaže?

Zatiaľ je to dobré, ale ja som ten typ, ktorý vyzerá pár mesiacov pred súťažou výborne a na pódiu to už také dobré nie je, lebo mám problémy so záverom prípravy. Ostatné dva roky som sa nikdy netrafil do toho záveru, čo sa týka cukrovania a odvodňovania. Túto prípravu mám rozpísané úplne niečo nové, čomu budem dôverovať a verím, že to zaberie a formu to doladí. Budem spokojný až vtedy s formou, keď dosiahnem dobrý výsledok. Nepreceňujem to, ak ma niekto chváli teraz a aktuálna fotka, ktorú pridám na facebook, získa dajme-tomu 500 lajkov. Ľudia mi tam dávajú komentáre typu: "Je to super, skvelé, vynikajúce, pekné" - lenže to je len taká pochvala pre mňa. Dobré je to vtedy, keď kulturista vyhrá minimálne medailu a toho sa držím. Pokiaľ nie, tak zasa tomu niečo chýbalo. Nebudem vôbec špekuľovať ako na ostatných súťažiach, kde som si povedal, že skúsim, dám viac, dám menej, teraz pôjdem tabuľkovo, ako to mám podľa váhy rozpísané. Verím tomu, že to bude fajn.

Autor: Ľubomír Chochula

 

FOTO - strava Tomáša Tabačiara, jedlá, ktoré je počas celej prípravy:

 

FOTO - suplementácia Tomáša Tabačiara: