Magazín
Norbert Zajac niekoľko dní pred OLYMPIA Amateur
dátum: 06.06.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Pre štvrtého najlepšieho kulturistu tohtoročných majstrovstiev Európy v Santa Susanne (kategória do 80 kg) Norberta Zajaca, ktorý je pretekárom oddielu Mozolani Trainings a členom Extrifitslovakia tímu, sa jarná sezóna 2015 ešte neskončila. Vďaka pomoci od sponzora sa o pár dní bude môcť predstaviť na súťaži Olympia Amateur Spain, ktorá sa uskutoční 12. - 14. júna v Malage.

 

Andrej Mozoláni o príprave Zajaca

Prípravu Norberta Zajaca zhrnul jeho tréner Andrej Mozoláni: „Dva roky intenzívnej prípravy smerovali k tomu, aby Noro v jarnej časti dosiahol čo najlepší výsledok. Hlavnou súťažou boli majstrovstvá Európy v Santa Susanne, na ktoré sa pod mojím vedením systematicky pripravoval. Prechod z juniorskej kategórie k mužom nebýva jednoduchý a veľa pretekárov to nezvládne. Myslím si, že Norov prechod bol pomerne úspešný, aj keď nebol zakončený medailou z 'Európy'. Ale na ME mal životnú formu. Za tie dva roky prípravy sa mu podarilo nabrať päť kíl svalovej hmoty, čo je vzhľadom na jeho vek a ďalšie súťažné ambície pozitívne. Po 'Európe' vyvstala otázka, čo ďalej, akým smerom sa to bude uberať a na akej súťaži najbližšie Nora uvidíme. Jednoznačne sme sa rozhodli, že jesennú časť, keď sa konajú nominácie na majstrovstvá sveta, vypustíme. Pôvodne naším ďalším cieľom bol Arnold Classic Amateur Brasil, ktorý sa uskutočnil dva týždne po ME, ale to padlo, lebo po následných konzultáciách sme zistili, že súťažiaci z Európy na tomto podujatí nemôžu štartovať. Ale 12. až 14. júna, cca štyri týždne po ME, sa koná Olympia Amateur Spain, na ktorej sa Noro po našom spoločnom zvážení a prehodnotení súťažných ambícií rozhodol štartovať. Po 'Európe' sme zhodnotili systém prípravy. Nedá sa povedať, že by sme niekde urobili chybu, lebo, ako som spomínal, v deň D a v hodinu H mal životnú formu, ale vždy sa dá niečo zlepšiť. Zhruba mesiac prípravy navyše nám môže pomôcť k tomu, aby bol Noro na Olympia Amateur ešte lepší ako na ME. Čo sa týka výsledku, nedá sa to odhadnúť, lebo skladba pretekárov a podmienky budú úplne iné ako na 'Európe'. Prioritou a hlavným cieľom je to, aby mal Noro v Malage lepšiu formu ako v Santa Susanne.“

VIDEO: SPOLOČNÝ TRÉNING NORBERTA ZAJACA A ANDREJA MOZOLÁNIHO

 

 Noro Zajac a jeho ambície

„Musím zdôrazniť, že sa našlo pár ľudí, ktorí mi boli ochotní pomôcť v jarnej sezóne. Z hľadiska financií mi najvýraznejšie pomohla firma SLOSMAT, ktorá ma podporuje už dlhšiu dobu a teraz mi  pomáha hradiť náklady na cestovanie do Malagy so všetkými poplatkami. Je to veľká pomoc, za čo ďakujem,“ poznamenal Norbert Zajac. Ten na európskom pódiu v Santa Susanne ukázal veľký potenciál. Medaila mu tesne ušla, skončil na 4. mieste, ale formou mohol právom pokukovať po bronze. Bola to pre neho prvá veľká medzinárodná súťaž po zisku juniorského svetového titulu v kulturistike (december 2012) a po prestupe k mužom. Ďalšiu možnosť získať medailu na prestížnych pretekoch v zahraničí bude mať Zajac v Malage, kde zhodou okolností oslávi aj svoje 25. narodeniny (konkrétne 14. júna). Či bude dôvod na oslavu, to sa ukáže, ale Noro robí pre úspech maximum. „Nebudem sa tajiť tým, že chcem medailu. To som chcel už na ME, žiaľ, nepodarilo sa to. Teraz budem o cenný kov bojovať znovu. Samozrejme, o konečnom verdikte ja nerozhodujem, ovplyvniť však môžem prípravu (tréningy a strava). Dám do toho 150 percent. Dovolím si povedať, že do Malagy, kde odletíme 12. júna a v ten istý deň bude aj prezentácia, prídem väčší, tvrdší a vyrysovanejší, ako som bol v Santa Susanne. Dúfam, že na Olympia Amateur urobím dobrý výsledok, že nikoho nesklamem, ani seba, ani fanúšikov, ani sponzorov vrátane firmy SLOSMAT,“ podotkol Norbert Zajac.

 

Dôvody spolupráce

Konateľ žilinskej stavebnej spoločnosti SLOSMAT Ivan Hrabovský vysvetlil, prečo sa rozhodli podporiť Zajaca. „Myslím si, že mladých, ambicióznych a šikovných ľudí, ktorí reprezentujú Slovensko na vysokej úrovni, treba podporovať. Hlavne v takých športoch, ako je kulturistika, ktorá je sama o sebe veľmi finančne nákladná. S Norom som sa spoznal vo fitku Mozolani Fitness pred piatimi rokmi, keď som sa rozhodol niečo so sebou spraviť. Noro bol môj tréner od začiatku. Sadli sme si po profesionálnej stránke v rámci cvičenia i po tej ľudskej a stali sa z nás kamaráti. Dokonca sme 'ukecali' aj moju mamu (je spolumajiteľkou SLOSMAT-u – pozn. red.), ktorá tiež cvičí pod vedením Nora. Máme s ním dobré skúsenosti a oceňujeme, aké dobré športové výsledky dosahuje, to nás viedlo k tomu, aby sme ho podporili,“ dodal Ivan Hrabovský.

Autor: Ľubomír Chochula

 

EXTRIFITSLOVAKIA PODPORUJE NORBERTA ZAJACA

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

Zobraziť galériu (24)