Magazín
Na slovíčko s prezidentom SAKFST Milanom Čížekom
dátum: 05.11.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Tatranský pohár mal vysokú športovú úroveň. Do Popradu prišli najlepší slovenskí kulturisti a klasickí kulturisti, ktorí sa zapojili do jesennej sezóny, keďže v hre bola nominácia na IFBB MS 2014. Pretekov sa však zúčastnili aj fitnesky. Po súťaži sme urobili s prezidentom SAKFST Milanom Čížekom krátke interview.

Veríte nominovaným kulturistom a 'klasikom'?

Nominačná komisia SAKFST nominovala na návrh štátneho trénera Rasťa Solára na MS v Brazílii (12. - 15. 11.) týchto kulturistov – Petra Tatarku, Jána Sotáka a Miroslava Škadru. Čo sa týka kategórii, to sa uvidí, ako to tam vypáli. Všetci traja mali na Tatranskom pohári veľmi dobrú športovú úroveň a verím, že nás na MS budú úspešne reprezentovať. Svojou výkonnosťou presvedčili aj 'klasici' Ľuboš Maliňák a Ladislav Korsch. Rovnako aj v ich prípade verím, že na MS 'klasikov' v La Nucii (12. - 15. 12.) sa predstavia v dobrej forme. Na všetkých nominovaných pretekárov sa môžeme spoľahnúť v tom, že zabojujú o čo najlepšie výsledky.

Tatranského pohára sa zúčastnili aj ženy.

Trochu sme pritlačili na dievčatá, ktoré sa vrátili z MS v Montreale, aby štartovali na týchto pretekoch, aby aj domáci fanúšikovia mali možnosť vidieť naše najlepšie športovkyne v bodyfitness a bikiny fitness

 

Vráťte sa k tomu úspešnému svetovému šampionátu v Montreale, kde Slovensko získalo 7 medailí ( 3 – 2 – 2).

Do Montrealu sme nešli s malou dušičkou. Najväčšie nádeje sme vkladali do Dominiky Multáňovej (obhájila zlato vo fitness), Adely Ondrejovičovej (obhájila zlato v bodyfitness) a skúsenej Jany Purdjakovej (absolútny triumf vo physique a celkovo jej 10. titul na MS). To boli naše najhorúcejšie želiezka v ohni. Vedeli sme, že máme veľmi dobré pretekárky, že určite nejaké medaily získame. Veľmi príjemne prekvapila Hargašová, aj Pohánková, ale všetky naše pretekárky sa dostali do finálovej šestky a so všetkými som spokojný. Znovu sme potvrdili, že sme absolútna svetová špička v kategórii žien.

 

Veľmocou sme aj v detskom fitness, o čom svedčí nedávna medailová žatva na ME v Budapešti (5 – 1 – 2).

Som veľmi rád, že aj v kategórii detí každoročne získavame medaily na MS a ME. Deti znovu potvrdili, že sú absolútnou európskou a svetovou špičkou. Vyhrali sme Pohár národov, čo nás veľmi teší. Do Budapešti sme vypravili veľký autobus, platený asociáciou, aby rodičia mali možnosť vidieť svoje ratolesti na tomto podujatí. Verím, že im to dodá ešte viac elánu a entuziazmu. Práca asociácie s deťmi je na vysokej športovej úrovni.

V piatok 31. októbra zasadal vo Veľkej Lomnici Výkonný výbor Slovenskej asociácie kulturistiky a fitness. Čo bolo na programe?

Na programe bolo to, čo priniesol život v danom období, keďže VV zasadá raz za 5 – 6 týždňov. Hodnotili sme jesenné súťaže, väčšinu z nich už máme za sebou, ale dve sú ešte pred nami – MS v kulturistike a MS v klasickej kulturistike. Preberali sme aj otázku jarných pretekov. Celkovo to bolo zhruba 28 bodov.

 

Jedným z bodov bola žiadosť reprezentačného trénera žien Ľuboša Matejičku o preplatenie nákladov tých dievčat, ktoré si museli všetko v súvislosti s IFBB MS v Montreale hradiť z vlastného vrecka.

Išlo o tri dievčatá (Denisa Hargašová - striebro, Michaela Brutenič - bronz a Jana Milová - 5. miesto – pozn. red.). Na základe podmienok, ktoré asociácia dala už niekedy v júli, podľa toho, kto koľko pretekárok mal v kategórii a aký výsledok dosiahol, sa náklady preplatia medailistkách – Denise Hargašovej a Michaele Brutenič.

 

Ľubomír Chochula