Magazín
ZNÍŽTE SI NÁKLADY ZA MÄSO 1.ČASŤ
dátum: 22.08.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Nakupovanie mäsa pre veľkú časť z nás môže znamenať pomerne citeľný zásah do peňaženky. Pohľad na rastúce ceny mäsa vás môže privádzať k pocitom zúfalstva, pretože mäso tvorí značnú časť vášho jedálnička.

Poradíme vám ktoré lacnejšie kúsky mäsa nakupovať, aby tým neutrpela kvalita vašej stravy, a na druhú stranu ste uľavili peňaženke. .A ako bonus vám v dnešnom článku predstavíme ešte pár receptov, aby ste vedeli, ako jednotlivé druhy mäsa chutne pripraviť.

VYSOKÝ roštenec  náhrada ROŠTENKA 
Cena vysokého roštenca  sa môže pohybovať až okolo 10 Eur za kilo. Ak by sme hľadali lacnejšiu variantu, tak ako ideálna sa ukazuje ROŠTENKA.
Kilo roštenky sa dá zaobstarať za cca 6,6 Eur. V mnohých kulturistických diétach hrá steak jednu z hlavných úloh a tiež patrí medzi tie položky, ktoré vám môžu urobiť najväčšiu dieru do rozpočte. Preto sa väčšinou snažíte hľadať menej finančne náročné alternatívy.

Roštenka je v športovej výžive často prehliadaným kúskom mäsa, pritom je veľmi chutná a šťavnatá. Súčasne je aj menej tučná a ponúka pomer bielkovín k tukom 6:1, zatiaľ čo u drahšieho roštenca to je 1:1. Podobne ako všetky druhy červeného mäsa tiež obsahuje kreatín, ktorý pomáha zvyšovať svalovú silu.

Ako roštenku pripraviť?
Steak z roštenky bez kosti je chutný sám o sebe. Stačí mu teda jednoduchá príprava a dochutenie soľou, prípadne korením alebo inými bylinkami. Na panvici rozohrejeme olej alebo použijeme gril a steak budete opekať 3-4 minúty z jednej strany a potom z druhej. Optimum je medium, kedy má mäso vnútornú teplotu 60 stupňov. Hotové mäso dajte na tanier a nechajte ho ešte tak 5 minút stáť pred konzumáciou. Niekedy môžete pre zmenu mäso upravovať nakrájané na kocky - to sa výborne hodí do rôznych zmesí, alebo na rezance.

Hovädzia sviečková náhrada bravčová panenka
Hovädzia sviečková patrí k najkvalitnejším, najjemnejším a tiež najchutnejším druhom hovädzieho mäsa. Za to všetko si ale tiež priplatíte. Kilo hovädzej sviečkovej kúpite za 13,70Eur.
Bravčová panenka ponúka veľmi podobné benefity za prijateľnejšiu cenu. Kilo panenky vás vyjde zhruba na 8,20 Eur.
Bravčová panenka je ďalej kvalitným zdrojom tiamínu, vitamínu B, ktorý je nevyhnutný pre premenu sacharidov na energiu. Pokiaľ je to možné, kupujte mäso vždy nekorenené.

Metóda prípravy
Panenku musíte rýchlo osmažiť na rozohriatej panvici ho do zlatista z oboch strán, tzn. zhruba 6-8 minút a potom dopiecť v rúre.
Rúru si teda predhrejte na 180 stupňov a mäso ešte 15 minút dopekajte. Vyberte ho z rúry a nechajte ho ešte 10 minút stáť, než ho nakrájate.
Pozor na to, aby ste zbytočne dlhým pečením panenku  veľmi nevysušili, bola by potom tuhá.

A na záver ešte pár tipov, ako môžete ušetriť ešte viac.
1. NAKUPUJTE VO VEĽKOM
Strážte sa, v ktorých obchodoch sú práve akcie a kupujte výhodné  "rodinné balenia" mäsa.
Vyjde vás to lacnejšie a čerstvé mäso môžete v mrazničke skladovať až 6 mesiacov. Pred zmrazením je však vhodné si mäso rozdeliť na jednotlivé porcie.
2. NEBOJTE SA KOSTÍ
Keď budete kupovať mäso s kosťou (napríklad kuracie prsia), vyjde vás to lacnejšie, ako keby išlo o vykostené kúsky. Kosť navyše dodá mäsu počas tepelnej úpravy zaujímavú chuť.

3. Zájdite si PRE MÄSO PRIAMO na farmu
Kupovať mäso priamo zo zdroja značne eliminuje náklady a to sa premietne aj do ceny. Navyše máte šancu takto kúpiť kvalitnejšie mäso, než aké na vás čaká na pultoch mnohých obchodov.

 

Tabulky výživových hodnôt najvhodnejších častí z mäsa,rýb,hydiny.

 

Súvisiace články