Magazín
Prečo „zhrešiť“ s čokoládou
dátum: 06.07.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Viete, že horká čokoláda dokáže človeku zlepšiť náladu a najnovšie aj chrániť pleť proti ultrafialovým lúčom? Tieto účinky novej čokolády, vyrobenej jednou talianskou firmou, ukázala zaujímavá štúdia.  Čokoláda s názvom Oxicoa obsahuje trikrát viac prírodného antioxidantu polyfenolu ako obyčajné čokolády.

 

V desiatich gramoch Oxicoy sa nachádza rovnaké množstvo antioxidantov ako v troch pohároch čučoriedok, dvoch šálkach zeleného čaju alebo v troch kilogramoch melónu. Kakaové bôby obsahujú množstvo polyfenolov, ktoré sú i v čokoláde. Ale pri tradičnej výrobe sa ich asi 70 percent stráca. Výrobca novej čokolády dokázal pomocou vylepšenej procedúry znížiť stratu na 20 percent. Účinky čokolády Oxicoa preverila nová štúdia, uskutočnená v Londýne. Skúmané osoby rozdelili do dvoch skupín po pätnástich ľuďoch. Prvá skupina konzumovala denne 20 gramov čokolády Oxicoa, kým druhá rovnaké množstvo normálnej tmavej čokolády. Potom všetkých vystavili ultrafialovému žiareniu. Po 12 týždňoch mali tí, ktorí jedli obyčajnú čokoládu, na koži dvakrát viac pigmentových škvŕn ako konzumenti Oxicoy.

Denná konzumácia malého množstva horkej čokolády môže pomôcť znížiť hodnoty stresových hormónov v organizme. Zistil to nemecko-švajčiarsky tím vedcov.  Výsledky štúdie dokázali, že denná konzumácia 40 gramov horkej čokolády počas obdobia dvoch týždňov znížila u ľudí trpiacich stresom hodnoty stresových hormónov. Výskumu sa zúčastnilo tridsať dobrovoľníkov, ktorí dostávali dvakrát denne dvadsať gramov horkej čokolády. Odborníci im počas výskumu niekoľkokrát denne merali hodnoty stresových hormónov v krvi a moči a na základe týchto údajov mohli určiť zmeny v metabolizme. Tieto najnovšie zistenia sú ďalšími dôkazmi, že antioxidanty a iné bioaktívne zložky horkej čokolády dokážu rapídne znížiť riziká rôznych ochorení vrátane tých srdcovocievnych.

-pm-