Magazín
Reakcia Andreja Mozolániho k vyjadreniu prezidenta SAFKST Borisa Mlsnu
dátum: 28.11.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Andrej Mozoláni zareagoval na vyjadrenie prezidenta SAFKST Borisa Mlsnu, ktoré je uverejnené na www.sakst.sk. Prečítajte si teraz reakciu Andreja Mozolániho!

Reakcia Andreja Mozolániho k vyjadreniu prezidenta SAFKST Borisa Mlsnu:

„Na začiatku by som len pripomenul, že nemám žiadny osobný spor s pánom Mlsnom a celé dianie vnímam ako zainteresovaný fanúšik a propagátor kulturistiky a fitness na Slovensku. Z tohto pohľadu mi nie je jedno, akým smerom sa momentálne uberá vývoj na Slovensku, a preto sa zaujímam už ako aj zainteresovaný člen SAFKST, kam to smeruje.

Je pravda, že som sa v auguste 2017 osobne stretol s prezidentom SAFKST ohľadne pripravovaného športového projektu pre rok 2018, ktorého súčasťou mala byť aj amatérska časť IFBB. Bohužiaľ v septembri sa stala udalosť, ktorá rozdelila kulturistický svet a zmenila dianie na celosvetovej úrovni. Výrazne to zasiahlo aj projekt MOZOLANI FESTIVALU, kde pôvodný koncept nebolo možné kvôli medzinárodným pravidlám IFBB INTERNATIONAL a IFBB PRO dodržať. Som z toho naozaj smutný, pretože som IFBB bral ako jednu veľkú rodinu, ktorá spája všetkých ľudí s rovnakou krvnou skupinou zvanou kulturistika. Ja osobne nemám spory ani s jednou stranou.

Text k snímke: Andrej Mozoláni okrem zlatých medailí z Majstrovstiev sveta a Európy získal v roku 2014 z rúk prezidenta IFBB INTERNATIONAL aj zlatú medailu za rozvoj a celosvetovú propagáciu kulturistiky a fitness, ďalšiu zlatú medailu ako uznanie za viac ako 15-ročný prínos pre kulturistiku a fitness od prezidenta IFBB INTERNATIONAL Rafaela Santonju získal v roku 2016.

Koncom septembra sme si v telefonáte s pánom Mlsnom  potvrdili, že spojenie oboch divízií nie je možné a ďalšie smerovanie nechávame otvorené. Posledný telefonický kontakt bol 14. 10. 2017, kde som mu potvrdil, že aktuálne nemám potvrdené žiadne kontrakty ani zmluvy, ktoré by ma oprávňovali na organizovanie súťaží pod hlavičkou IFBB PRO / NPC. Taktiež som mu oznámil, že pokiaľ by som v tejto veci oficiálne konal bude z mojej strany o tom oboznámený.

Text k snímke: Andrej Mozoláni získal v roku 2016 takisto ocenenie za promotérsku činnosť IFBB PRO od Jima Maniona.   

Preto som ostal prekvapený, keď na oficiálnej stránke SAFKST zverejnil vyjadrenie, ktoré momentálne nemá žiadne opodstatnenie, o čom samozrejme vedel.

Neviem, či to má byť nejaké verejné zastrašovanie alebo len neprimeraná reakcia z jeho strany na margo môjho aktuálneho záujmu na dianie v SAFKST alebo len odpútanie pozornosti od problémov v SAFKST, ktoré aktuálne rezonujú zo všetkých strán...“

Andrej Mozoláni