Magazín
Návrat k tradičnému Športfestivalu
dátum: 27.11.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
V Trenčíne, na výstavisku Expo center, sa v predposlednú novembrovú sobotu (18.11.) odohral v poradí už siedmy ročník festivalu neolympijských športov. Športfestival otvoril opäť svoje brány, aby predstavil menej známe ale i známe športy návštevníkom. Svojim rozsahom a obsahom ide o vôbec najväčšie podujatie svojho druhu na Slovensku! Organizátori Michal Čapla, Milan Gabrhel a Pavol Guga odviedli veľa poctivej práce.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Na snímke je duo organizátorov - zľava: Milan Gabrhel a Pavol Guga.

Tradičné športy ako silový trojboj, tlak na lavici, tlak na lavici telesne postihnutých športovcov, silné ženy, silní muži ale i fitness detí, taekwondo či thajský box. To boli hlavné programy celodenného programu. 

Na snímke je Róbert Valach.

V silovom trojboji najviac nadvíhal Róbert Valach, ktorý dosiahol kombinovaný súčet 1035 kg (405/280/350). Pripísal si aj víťazstvo v prepočte na Wilksove body (581,64). Zároveň prekonal svoj vlastný slovenský rekord v drepe vo váhovej kategórii nad 120 kg. Fridrich Matejík sa špecializuje na tlak v ľahu, kde drží výkonom 320 kg slovenský rekord vo váhe nad 120 kg. V sobotu však absolvoval celý trojboj a výkonom 910 kg (320/320/270) skončil v celkovom poradí druhý – so ziskom 514,34 Wilksovho bodu. Tretí v individuálnom rankingu mužských účastníkov bol Robert Rajzl z Českej republiky so súčtom 472,5 bodu za 697,5 kg (275/190/232,5).

Na snímke je Jana Vašková.

Na snímke je Martina Dostálová.

Najsilnejšou ženou na výstavisku sa stala Jana Vašková, z celkového triumfu v Eurolige (5 kôl) sa radovala češka Martina Dostálová, zlato medzi silákmi do 90 kilogramov si uchmatol Martin Pospíchal z Českej republiky, v 105ke ostal neporazený Pavol Horňák z Jakubova. V prestávkach zhliadli diváci ukážky šermu. O skvelé silácke náčinie sa pričinila firma FORWARD-FITNESS, za čo jej nesmierne ďakujeme!

Nemôžeme zabudnúť ani na výborne pripravený pretek v rope skippingu, čo bola súťaž v skákaní na švihadlách alebo world jumping, čiže skákanie na trampolínach. Svoj prezentačný stánok mal i šport raffa bocca, lukostreľba, motocyklová federácia. Návštevníci si mohli vyliezť aj na horolezeckú stenu, zastrielať si s luku, pre deti boli pripravené aktivity i v stánku bándy hokeja. 

Celý športový deň vyvrcholil charitatívnym galavečerom, už 15-tym ročníkom Večera hviezd, na ktorom sme spoznali desiatku najúspešnejších športovcov v neolympijských športoch, trojicu najúspešnejších juniorov a po prvýkrát aj najlepší neolympijský tím. Medzi hosťami sme mohli vidieť prezidenta Slovenského olympijského výboru p. Siekela alebo prezidenta Konfederácie športových zväzov, p. Kukumberga. Kultúrnym programom sprevádzal Slavo Jurko, spievala speváčka Kristína. Ocenenie za celoživotný prínos v umení si prevzal spisovateľ Rudolf Dobiáš, v športe olympijský medailista v boxe, Ján Franek či zakladateľ myšlienky Večera hviezd, Jozef Gabrhel.  Výťažok z podujatia putoval do centra sociálnych služieb Čistá duša.

Siedmy ročník je už minulosťou. Na rôznych športoviskách sa stretlo viac ako sedemsto pretekárov a  mohli sme zhliadnuť skvelé výkony. Ďakujeme ministerstvu školstva, vedy výskumu a športu, Trenčianskemu samosprávnemu kraju, partnerom podujatia a všetkým športovcom, návštevníkom, zväzom. Poďakovanie patrí každému jednému, kto napomohol k zdarnému priebehu celého podujatia. Pevne veríme, že o rok sa spoločne stretneme už na ôsmom ročníku najväčšieho a jedinečného podujatia , na Športfestivale. Ďakujeme. 

Autor: Pavol Guga, generálny manažér SASIM

Foto: Jozef Benč, Erik Rédli