Magazín
Junior Patrik Valach sa na JMS pokúsi o čo najlepší výsledok
dátum: 09.11.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Na IFBB Majstrovstvách sveta 2017 juniorov a masters v Rumunsku (Bistrita) sa predstaví početná slovenská výprava (37), v ktorej by mohol byť vážnym adeptom na medailu aj Patrik Valach. Ten sa predstaví v kategórii kulturistika juniori nad 75 kg.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

„Moja príprava sa v ničom nelíšila oproti tým minulým, ale bola o niečo dlhšia, trvala skoro šesť mesiacov, v podstate už od apríla, kým predtým to bolo štandardne tri až štyri mesiace. Naschvál som začal s prípravou skôr, aby som sa v závere nemusel toľko trápiť, čo sa mi však nepodarilo, lebo pred mesiacom som nevyzeral dobre, a tak som potom musel pritvrdiť.“

Patrik Valach išiel na začiatku prípravy systémom 4+1 alebo 3+1 podľa toho, ako sa cítil, ale ku konci, trénoval každý deň dvojfázovo plus kardio.

Nárast 9 kg svaloviny

„Celé telo som odcvičil za tri dni. Jeden deň to bol hrudník s bicepsom, druhý deň chrbát s tricepsom – ramená som zvlásť necvičil, na tréningu hrudníka som pridal jeden cvik na predné ramená, na tréningu chrbta zasa jeden cvik na zadné ramená. Ďalší deň nasledovalo brucho a  nohy, ktoré som trénoval dvojfázovo, napríklad ráno kvadricepsy a večer hamstringy. Čo sa týka stravy, denne som prijímal okolo 3 g bielkovín na kg váhy a v poslednom mesiaci prípravy bol môj príjem sacharidov, ak nepočítam nejaké navýšenia, maximálne 150 g denne. Bielkoviny som čerpal hlavne z kuracieho a hovädzieho mäsa, rýb, vajíčok, proteínov a ako neštandardný zdroj sa mi osvedčili pečienky, ktoré mi chutia a aj hodnotami mi to sedí. Zdrojom sacharidov bola ryža. Tuky som čerpal z rýb, stejkov, vajíčok a orechov, ktoré som na konci vypustil, lebo z hľadiska trávenia mi to nerobilo dobre, plus z výživového doplnku omega 3. Oproti minulému roku mám o 9 kg svalovej hmoty viac.“

Nad očakávanie na Tatranskom pohári

Patrik Valach sa 22. 10. 2017 stal absolútnym víťazom 37. ročníka Tatranského pohára v Prešove, čo ho samozrejme potešilo. „Ale so svojou formou som až tak veľmi spokojný nebol. Vlastne na Tatranskom pohári som ani neplánoval štartovať, ale prehovoril ma môj tréner Peter Kováč a ukázalo sa to ako dobré rozhodnutie. Príprava na Tatranský pohár nebola moc náročná, v podstate sme si iba odbehli na súťaž, urobila sa ľahšia superkompenzácia, nič extra a to, že to vyšlo bolo príjemným bonusom. Nečakal som, že v kategórii nad 99 kg porazím Miša Križánka a už vôbec som nečakal, že v absolutke zdolám aj Peťa Tatarku.“

Cieľ na MS v Bistrite

Tri týždne po Tatranskom pohári vystúpi Patrik Valach na pódium IFBB Majstrovstiev sveta juniorov a masters v Bistrite. V sobotu 11. 11. 2017 by mal súťažiť v kategórii kulturistika juniori nad 75 kg.

„Neviem, či sa mi podarilo skvalitniť formu, lebo po Tatranskom pohári som mal všelijaké chute, už som si myslel, že to zabalím, lebo príprava trvá už veľmi dlho, telo je unavené, cítím, že nevládzem a ani tréningy ma už tak nebavia. Musel som sa dosť premáhať, dokonca som parkrát nedodržal stravu, ale nič vážne to nebolo a nemalo by sa to negatívne podpísať pod formu, ktorá, dúfam, že bude dobrá. Na každú súťaž idem s tým, podať čo najlepší výkon a vynasnažiť sa o čo najlepší výsledok, nikdy dopredu nehovorím o konkrétnom umiestnení, lebo to prináša smolu,“ podotkol Patrik Valach, ktorý sa na záver nezabudol poďakovať.

„Ďakujem všetkým, ktorí mi 'fandia', držia palce a podporujú ma, môjmu trénerovi, rodine, priateľke. Všetci vedia, ktorí mi pomohli, ešte raz veľká vďaka.“

Odchod slovenskej výpravy na MS juniorov a masters je vo štvrtok 9. 11. 2017 cca o 22.00 h a po 9-hodinovej ceste autobusom by slovenskí reprezentanti mali v piatok ráno 10. 11. doraziť do dejiska šampionátu v Rumunsku, do mesta Bistrita.

!!!Patrikovi Valachovi, ale aj ostatným slovenským reprezentantom, želáme na MS juniorov a masters, aby uspeli a dosiahli výborný výsledok!!!

Súvisiace články:

Škadra sa predstaví v kategórii masters na šampionáte v Rumunsku

Nominácia Slovenska na IFBB MS 2017 juniorov a masters

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (6)