Magazín
OLYMPIA WEEKEND: Kto pokorí Flexa Lewisa?
dátum: 13.09.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Vlani sa na Olympia Weekende v Las Vegas predstavil v kategórii Pro Mens Bodybuilding 212 lbs aj Andrej Mozoláni, ktorý vtedy v tvrdej konkurencii nesklamal a bol pri tom, keď po piaty raz za sebou zvíťazil James Flex Lewis. Tohto roku bude táto kategória bez slovenskej účasti, ale suverén posledných rokov samozrejme nebude chýbať a pokúsi sa natiahnuť svoju víťaznú sériu na šesť.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

OLYMPIA WEEKEND 2017: Zoznam všetkých štartujúcich

 

Zaujímavosťou je, že hoci si účasť na Olympii vybojovala 18 pretekárov, napokon je v štartovej listine prihlásených len 13 borcov. Dôvody sú rôzne. Brazílčan Eduardo Correa (vlani štvrtý na Olympii) musel odmietnuť účasť zo zdravotných dôvodov, Američan Mark Dugdale (víťaz Arctic Pro 2017) uprednostnil rodinu pred súťažou a zatiaľ sa neprihlásili ani prví traja z kvalifikačného rebríčka (všetci sú z USA) Guy Cisternino, Craig Richardson i Alejandro Cambronero... Naopak ďalší dvaja z kvalifikačného rebríčka, zhodou okolností obaja Kórejčania Nameun Cho a Kim Jun Ho v štartovej listine figurujú. Na svoj debut na Olympii sa pripravuje niekoľko bodybuilderov, napríklad český pretekár Milan Šádek (víťaz Europa Charlotte Pro 2017), ako aj Američania Ricardo Correia (víťaz Chigago Pro 2017) či Derek Lunsford (víťaz Tampa Pro 2017).

Vlani príjemne prekvapil Kuvajťan Ahmad Ashkanani, ktorý získal striebornú medailu, na treťom mieste skončil Američan Jose Raymond a piate miesto obsadil víťaz Olympie z roku 2008 David Henry. V štartovom poli sú dvaja dvadsiatnici – 28-ročný Milan Šádek a s 24 rokmi najmladší účastník Derek Lunsford, šiesti tridsiatnici a až piati štyridsiatnici – najstarší 48-ročný Kim Jun Ho, 45-ročný Nemec Ronny Rockel (víťaz New York Pro 2017), 44-ročný Američan Charles Dixon (víťaz Europa Phoenix Pro 2017), 42-ročný Jose Raymond a rovnako starý David Henry.

Tridsaťtriročný britský kulturista James Flex Lewis (zvíťazil v rokoch 2012, 2013, 2014, 2015, 2016) je pochopiteľne najväčším favoritom na víťazstvo, ale dopredu nemá ani on nič isté a bude musieť vydať zo seba všetko, aby opäť nenašiel premožiteľa. Kto by ho mohol zosadiť z trónu? Adeptov je viac, ale o tom, či bude mať niekto reálnu šancu pokoriť Flexa, sa rozhodne až v deň D na pódiu...

Výsledky z vlaňajška:

MR. OLYMPIA

212 OLYMPIA

FIGURE OLYMPIA

Program OLYMPIA WEEKENDU 2017:

ŠTVRTOK – 14. 9.

12:00 h

Tlačová konferencia (Orleans Arena Las Vegas)

PIATOK – 15. 9.

10:00 h

Semifinále kategórii Fitness Olympia, Bikini Olympia, Figure Olympia /štartovať bude aj Slovenka Adela Ondrejovičová/ a Classic Physique Olympia (Convention Center Las Vegas, South Hall).

19:00 h

Finále kategórii Fitness Olympia, Figure Olympia, Classic Physique Olympia a semifinále kategórie 212 Olympia i Mr. Olympia (Orleans Arena Las Vegas).

SOBOTA – 16. 9.

10:00 h

Semifinále a finále kategórii Men’s Physique Olympia a Women’s Physique Olympia (Convention Center Las Vegas, South Hall).

19:00
Finále kategórii Bikini Olympia, 212 Olympia a Mr. Olympia (Orleans Arena Las Vegas)

!!!* Na Slovensku je v porovnaní s časom v Las Vegas posun + 9 hodín!!!

Autor: Ľubomír Chochula