Magazín
Kto bude Mr. Olympia? Big Ramy je z inej planéty!
dátum: 09.08.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Olympia Weekend v Las Vegas (14. - 17. 9.) sa blíži a kvalifikovaní profesionálni pretekári sa pripravujú na to, aby sa na súťažnom pódiu predstavili v životnej forme. V open kategórii kulturistov medzi tzv. ťažkotonážnikmi by tohto roku mohli diváci vidieť strhujúci súboj o víťazstvo.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU:

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

Na prvenstvo si brúsi zuby ikona profesionálnej kulturistiky, obhajca trofeje Phil Heath, ktorý vyhral Mr. Olympia šesťkrát za sebou (2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016), ale či sa mu podarí natiahnuť svoju úžasnú šnúru triumfov na číslo sedem, to je otázne, lebo na chrbát by mu mohol dýchať obor z Egypta Mahdouh Elssibay alias Big Ramy. Ten vyzeral šesť týždňov pred súťažou ako z inej planéty, bol mimoriadne svalovo disponovaný a vážil úctyhodných 146 kg! Pokiaľ v závere nič nepokazí a správne vyladí formu, mohol by sa fenomenálny Heath dočkať súpera, ktorý by ukončil jeho nadvládu, čo by bolo pre fanúšikov (okrem tých, ktorí držia palce Philovi) vítaným oživením, lebo nie je dobré, keď stále vyhráva ten istý borec.

Na snímke je Big Ramy šesť týždňov pred Olympiou.

 

A keby ešte vymäkol aj tvrdohlavý i svojrázny Kai Greene a neodmietal Olympiu, bol by to oku lahodiaci súboj „predátorov“, ktorý by zdvíhal divákov zo sedadiel. Aj prezident IFBB Pro League Jim Manion si želá, aby sa Kai vrátil na Olympiu, kam patrí... Uvidíme, či sa dohodnú, ale v každom prípade, fanúšikovia kulturistiky sa majú na čo tešiť! V Orleans aréne v Las Vegas to určite bude famózny duel titanov...

Autor: Ľubomír Chochula