Magazín
Trénerský denník – piaty týždeň Petra Heráka
dátum: 11.03.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Ahojte priatelia, takže 5 týždňov už je za mnou a s hlbokým nádychom idem do ďalšej polovice. Som na seba hrdý, že som to vydržal. Moje ciele budú vyššie ako pred piatimi týždňami.

Pondelok 7. 3.

Bol to posledný tréning s Michalom vo fitku pred príchodom Nora z USA. Opäť sme zvolili tréning s vlastnou váhou tela a dali sme tabatu. Vypeckovali sme to na maximum a cítim každý centimeter svalu, čo je dôkaz, že to čo robím je správne a účinné. Po tréningu sme s Michalom zhodnotili spoluprácu, keď sme dočasne spolu cvičili. Na moju spokojnosť všetko bolo fajn a užil som si to, ako sa len dalo.Týmto musím Michalovi zložiť poklonu, aký má prístup k tréningom a ako sa mi po celú dobu venoval. Po tréningu dám sprchu a idem do práce. Nabitý energiou hravo zvládam prekážky, ktoré absolvujem deň čo deň. Pondelok finišujem v kruhu rodiny, samozrejme najlepšia bodka dňa.

 

Utorok 8. 3.

Ráno začínam kardiom 5:30 h vo fitku. Inak musím spomenúť veľmi motivujúcu vec, ktorú som v skrini s mojím oblečením dnes ráno objavil. Tričká, ktoré mi boli malé, resp. keď som si ich obliekol tak som vyzeral ako prerastený študent alebo jaternica, lebo sú už voľnejšie a samozrejme aj u nohavíc sa to prejavilo. Super!!! Toto človeka veľmi nakopne a povzbudí. Vedel som, že tie veci, čo mám v skrini sa ešte zídu a som presvedčený o tom, že veci, ktoré budú veľke, tak zlikvidujem a nikdy ich nebudem potrebovať! Večer som si ešte naordinoval kardio vo forme spiningu, ktorý som objavil s Michalom, ako sme spolu cvičili a je to pecka na spaľovanie tukov. Len pre zaujímavosť 50 min spiningu som spálil 1450 KCAL, čo je asi 2x pizza ako vinko.

 

Streda 9. 3.

Ranné pálenie špekov vo fitku na schodoch ako inak o 5:30. Už som si zvykol vstávať 4:30 a nevadí mi to. Tento deň mám plno pracovných povinností, takže tréning nestíham a stihnem večer kardio formou prechádzky. Nespomenul som tu ako každý večer si chystám krabičkovú stravu na celý deň a musím priznať, že to zaberá veľa času. Pripraviť zeleninu na pare, mäso na vode raňajky, desiatu, olovrant. Možno si každý myslí, že mám manželku, čo okolo mňa behá a obskakuje ma. Nie! Toto je v mojej réžii a nechcem ju zaťažovať, kedže máme dve malé deti a 15-ročného chalana a domácnosť, atď. Večer si ľahám do postele s tým, že po pracovnej stránke všetko dopadlo podľa plánu.


Štvrtok 10. 3.

Prvé kardio, ktoré som zaspal. No stáva sa aj v lepších rodinách. Normálne som si už tak zvykol na ranné rozhýbanie, že to cítim ako mi to chýba,t ak aspoň doma som improvizoval v rámci rozcvičky. Dnes máme naplanovaný spoločný program v Hip Hop centre Žirafa. Sám som zvedavý, ako to dopadne, ale viacmenej sa ideme zabaviť. Zraz je naplanovaný na Solinkách vo fitku a odtiaľ ideme smer Hip Hop. Na začiatok ideme s rozcvičkou a postupne ideme skúšať prvé kroky. Na klipoch to vyzerá veľmi jednoducho a nenáročne, ale keď si to človek vyskúša, tak je to o inom a je to náročne, keď človek nemá kondičku. Viac-menej sme sa dobre zabavili a o to išlo. Po spoločnej akcii sme s Norom absolvovali prvý spoločný tréning po jeho návrate z Arnold Clasic. Kondične to ide smerom hore a cvičí sa mi dobre a myslím, že aj tréner je spokojný. Ideme za jedným cieľom a to je víťazstvo v mojej kategórii. Spravíme pre to maximum.

 

Piatok 11. 3.

Dnes som nezaspal a štartujem auto na ranné rozhýbanie svalov a srdcovo-cievneho systému. Vybral som si schody, na ktorých je to makačka, keď tam je človek min 60 min.Cieľ splnený a idem do práce. Dnes som mal naplanovaný tréning, ale pre pracovné povinnosti sme to museli preložiť a pokračujeme sobotou. Dnes to vidím večer ešte na spinning, aby som nezaostal v tempe.

Na koniec by som zhrnul tento týždeň pozitívne už len z dôvodu úbytku kg, keďže som sa dostal na dvojciferné číslo, čo ma samozrejme potešilo a ešte viacej nakoplo. Makáme ďalej a ideme za svojím cieľom.

Autor: Peter Herák

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec

Zobraziť galériu (4)