Magazín
Martin Chachula: Trénerský denník (4)
dátum: 05.03.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Pondelok (29. 02. 2016): Tento deň musela Helenka zvládnuť inak ako je náš štandard, nakoľko som aj ja pauzoval a nenachádzal som sa vo fitku – takže sme jej nastavili tréning s inou účastníčkou našej súťaže a mala možnosť vyskúšať aj tréning pod vedením iného trénera.

Utorok (01. 03. 2016): V rámci fitka voľno.

Streda (02. 03. 2016):  Konečne sme sa dostali naspäť do starých koľají a obaja sme sa mohli vyžiť v poriadnom tréningu. Samozrejme z mojej strany to bola čisto len tvorba plánu a dohľad nad Helenkou a jej výbornou cvičebnou technikou... Na druhú stranu Helenka si pri tomto tréningu musela siahnuť takmer až na dno, ale vôbec jej to nevadilo a makala od prvej minúty až po poslednú a to ešte vyzerala, že by pokojne aj druhý taký tréning zvládla :) V skratke bol to nadštandartne upravený kruhový tréning na jej postavu, nakoľko už si môžem dovoliť aplikovať aj takéto druhy tréningov. Rozpisovať ho tu celý nejdem, pretože by zabral pol strany. Zameraný ale bol na celé telo s postupným pridávaním závaží a tempa.

Štvrtok (03. 03. 2016): Nastavil som jej čisto len cardio tréning – v trvaní 70 minút a konkrétne – bežiaci pás – 20 min na 4 stupni sklonu do kopca a na 6,2 km rýchlosti.... bez oddychu prešla k schodiskovému trenažéru a na ňom som ju nechal potiť sa ďalších 20 min na 8 stupni. Tretí stupeň tréningu bol eliptický trenažér na ďalších a posledných 20 min na 20 stupni záťaže. Posledná časť bola už len vychodenie na bežiacom páse v pomalom tempe. Práve tento tréning je tá pridaná hodnota na tento týždeň.

Piatok (04. 03. 2016): Vrátili sme sa opäť k nášmu intervalovému tréningu v spoločnosti nášho kameramana a novinára. Takže celý tréning bol vedený v takom veselom duchu... Víkend má odo mňa Helen pokoj ale sama vie, že sa nemôže len tak povaľovať, tak má naplánovanú minimálne jednu povinnú prechádzku, aby aj trochu zmenila priestor a nešportovala len u nás vo fitku....

Pozn. Helen je na vrchole svojej kondície. Tréningy už zvláda bez poznámok a zbytočného zadýchania. Je na tom veľmi dobre nie len po fyzickej ale aj po psychickej stránke. Jediné čo nás za posledných pár dní trápilo je stagnácia úbytku váhy, ale po miernej úprave jej jedálneho lístka sme opäť zaznamenali aspoň mierny pokrok za našim cieľom.

Autor: Martin Chachula

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec