Magazín
Denník finalistov – tretí týždeň Zdenky Macangovej
dátum: 29.02.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Pomaly si začínam uvedomovať, ako rýchlo čas plynie a len malé zaváhanie alebo poľavenie nemusí znamenať taký výsledok , aký som si stanovila. Preto aj keď viem, že to nie je správne, trénujem aj počas síce nie moc silnej, ale každopádne veľmi obmedzujúcej choroby. Zle sa dýcha, telo sa rýchlejšie unaví a ja sa len spolieham a modlím za to, aby to rýchlo prešlo. Stále som však plná energie a pozitívneho myslenia. Nič ma len tak nezastaví a nemienim v ničom poľaviť.

Pondelok (22. 2.)

Ešte cez víkend som prehodnotila doma so svojím domácim tréningovým a diétnym poradcom Tomášom svoju intenzitu v kardio tréningoch, keďže som išla systémom 6x do týždňa po 2x , čiže ráno aj večer kardio tréning po 40 minútach + samozrejme tréningy s mojím trénerom Michalom 3x v týždni + 2 tréningy vlastné, t. j. 5x do týždňa. Tréningy som ponechala avšak ubrala som z kardia a to na 6x v týždni ranné a nalačno, ktoré má určite väčší význam ako večerné. Niekedy menej je viac, a preto som to obmenila a aspoň počas dvoch týždňov uberiem z kardio intenzity a pridám do silových tréningov, tak aby ostala svalová hmota zachovaná aspoň tá čo je a zbytočným kardiom som nepálila aj tú novo nadobudnutú. Ráno teda dávam 40 min. kardio , potom práca a dnes meníme tréning na skorší termín, čomu sa teším a to 14.00 h. Stretávam vo fitku Peťa, ktorý trénuje so svojím trénerom Norom, maká ako drak, teší sa z toho, sem-tam príde ku mne a vyhecuje ma k väčším výkonom , na konci dáme ešte spoločné krátke bajkovanie a bežím domov.

Utorok (23. 2.)

Ranné kardio, unavená z noci zatváram pri bajkovaní po sediačky oči a skoro zaspávam, únava a nevyspatosť robia svoje, ale to sú len malé prekážky, ktoré sa dajú zvládnuť. Sprcha a plná energie, teda aspoň som si myslela, odchádzam do práce. Poobede pomaly zaspávam v práci za počítačom, únava ma dobieha. Ono...2 malé deti, ku ktorým v noci ešte non stop vstávam sa vás nebudú pýtať, či idete do práce alebo na tréning, prípadne či nie ste unavená. Máme dnes tréningové voľno, ale ja na svoj večerný tréning tak či tak idem. Stanovila som si 5x v týždni, tak aby všetko vychádzalo ako má.

Streda (24. 2.)

Pri rannom kardiovaní rozmýšľam čo má čaká večer, čo si tréner pre mňa pripravil a pre istotu sa uisťujem, čo budeme a akú partiu trénovať. Vychádzajú nám ruky, ramená, biceps, triceps a vlastne precvičenie celej hornej časti tela. Sadám najskôr na bicykel v rámci rozcvičenia a zahriatia a pozerám červená dievčina šliapuca do schodov je vedľa mňa a to moja spolubojovníčka Maťka. Červená v tvári ako jahôdka, spotená ...pýtam sa jej zo srandy, či akurát začala a ona končí frajerka celú hodinu. No klobúk dole, pretože schody sú smŕrrrrrrť. Páči sa mi, ako niekto vie prekonávať sám seba a tak to má byť. My ideme s Michalom na tréning a napumpujeme celú vrchnú časť. Zisťujem, že svaly, ktoré tam boli, tak tam aj ostali a dokonca pri cvičení ešte stále držia svoje objemy, takže vidím že s vrchom problémy nebudú a jeho tvarovanie a pekné osvalnatenie pôjde raz-dva. Teší ma to, pretože vždy mám väčšiu radosť precvičovať tú partiu, na ktorej rýchlejšie vidíte výsledky a jasné že v mojom prípade je to tá chudšia vrchná časť. Teší ma taktiež, že Michal mi dal tvrdší tréning práve na túto časť lebo vidím, že začíname sa viac starať aj o optickú stránku hodnotenia celej postavy, t. j. ak bude väčší vrch tak opticky trošinku schová, prípadne sa lepšie bude dopĺňať s hrubším spodkom. No uvidíme, ako nám to pôjde. Každopádne tréning „numero uno“.

Štvrtok (25. 2.)

Keďže som sa posťažovala nielen doma ale aj trénerovi, že ešte v stredu mi dochádzala energia a cítila som sa malátna, prišiel rad na sacharidy, ktoré som celé 3 týždne vynechávala. Zaradila som do svojho jedálnička teda 60g ryže, aby som mala z čoho načerpať silu. Nakoniec to dopadlo tak, že porciu ryže, zeleniny a 150 g mäska v úprave rizoto som nebola schopná ani z polovice zjesť, preto zvyšok odkladám, mám pocit nasýtenia, nie je dôvod sa dojedať do prasknutia. Treba svoje telo počúvať, to vám najlepšie povie, čo máte robiť. V tento deň mám dovolenku z práce, organizmus vypovedal službu, ostala som doma, aby som sa ráno mohla riadne vyspať a oddýchnuť si. Nenadarmo sa hovorí, že nechajte ma spať, rastú mi svaly. Mne však úplne postačuje energia, ktorú tým získam na ďalšie fungovanie. Toto ráno som prvýkrát od začiatku súťaže vynechala ranné kardio ale nebudem klamať, nedokázala som z postele vstať od únavy. Telo odmietlo, prečo teda to siliť. Celý deň voľný na odpočinok, čo som aj využila.

Piatok (26. 2.)

Rovnako voľný deň z práce na zotavenie a aj na to, aby som sa zdravotne dala konečne dokopy. Ráno však už kardio nevynechávam, spánok z predošlého dňa pomohol, tak absolvovala som svoju bežnú 40 minútovku. Na 13.00 h mám dohodnutý tréning, na ktorý som sa moc netešila, pretože piatky mi Michal väčšinou zaraďuje intervalový tréning predovšetkým s vlastnou váhou. Nečakaná zmena ma však milo a naozaj veľmi potešila, pretože sme v supersériách precvičili celú hornú a aj dolnú časť tela. Zároveň pri takomto druhu tréningu spaľujete i tuk, pretože ho z časti môžeme považovať aj za druh kardia. Toto sú presne tréningy, ktoré mne vyhovujú absolútne najviac. Makať bez prestávok a ísť do mŕtva až za svoje hranice a pekne do pálenia a bolesti aj toho najmenšieho svalu.

Však....čo nebolí, to asi nemám.

Autor: Zdenka Macangová

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec

Zobraziť galériu (9)