Magazín
Denník finalistov – tretí týždeň Heleny Koťkovej
dátum: 26.02.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Jeden týždeň, dve torty a vlastné výzvy. Ďalší týždeň máme za sebou a síce som tréningy odmakala najlepšie, ako som vedela, stále mám pocit, že musím zabrať viac!

Výzva v chladničke

Poznáte to, keď vám niekto niečo zakáže, tak na to máte zrazu najviac chuť? V piatok ešte minulý týždeň (19. 2.) poobede som pre kamarátov zdobila tortu na krstiny - čokoládovú s čokoládovým krémom. Veru, trochu toho parížskeho krému som ochutnala, tortu pekne prichystala a ráno čakala na odovzdanie. Krému však ostalo aj trochu piškóty, tak som z toho spravila koláčik pre manžela - on si občas rád dá niečo sladké a po pravde ma teraz zachraňuje od všetkého sladkého, čo sa doma objaví - bonboniéry, čokolády, dobošky, keksíky...

Lenže on bol celý víkend na Veľkej Rači ako horský záchranár pre lyžiarov, tak som s tým koláčom a ešte stále zvyšným krémom ostala doma sama. Aaaa! Vonku bolo upršano, tak sme sa s deťmi hrali doma, žiadny stres, naháňačky ako cez týždeň. Ale občas sa mi v hlave pripomenul ten čokoládový sen v chladničke...

Našťastie som sa dostala aj von a to v sobotu (20. 2.) na masáž! Chlapcov mi postrážil ocino, a tak som si išla užiť relax. Na masáži som nebola ani nepamätám, tak tri roky tomu budú. Bola to pohoda, mobil odložený - hodinka len pre mňa. Cestou domov sa stavím na nákup v Lidli - asi vedia, že mám dovolený cottage syr a majú ho v akcii.

V nedeľu (21. 2.) ráno som si vďaka rodičom zašla zacvičiť alpining do Sportcentra Junior - tam som už schudla po minulé razy a hlavne pred svadbou. Bolo akurát posledné miesto, tak som to využila a riadne si zamakala. Keď už som myslela, že viac nedám, spomenula som si na trénera Maťa Chachulu – že cvičím vo fitku a už sa mi viac nedá, tak zamakám viac, nie som predsa padavka! Po cvičení super pocit a oddych doma. Ale viete, čo ma prenasledovalo ďalej.... veď keď som si zamakala, mohla by som si dať aspoň kúsoook koláčika! :-) Konečne prišiel muž domov, koláč som mu ponúkla s prosbou, nech ho hneď celý zje, lebo ja to už nevydržíííím. Super, odolala som, nechýbala tam ani jedna lyžička - hrdosť! On to však vôbec nechápal... Vy mi rozumiete? Sladké som nejedla už 3 týždne, maximálne si ocukrím malou lyžičkou kávu, lebo ešte stále neviem piť čiernu bez mlieka a bez cukru. Cítim, že som trochu nervóznejšia ako obvykle, ale som na seba aj pyšná, že som odolala a budem odolávať ďalej.

 

Pondelok (22. 2.)

Veľmi som sa už tešila na pondelkový tréning, ale po takom pohodovom víkende mi to akosi nešlo. Odšlapala som si pred začiatkom trochu kardia na rozbeh. Maťo pripravil tréning s vlastnou váhou - všetko v pohode, len tie výpady nešťastné... Spomínam aj svoju čokoládovú výzvu, Maťo sa asi dobre baví! Tréning ubehne, ale kardio po tréningu dávam už len tak tak. Poobedie trávime u rodičov vo Višňovom, zájdeme si na nákup do pekárne, kde prvýkrát kupujeme večerný bielkovinový chlieb, ktorý mám v odporúčanom jedálničku. Na večeru mám teda výborný chlebík, cottage a paradajky.

Utorok (23. 2.)

Utorok mám oddych, tešila som sa na odvoz staršieho syna Kubka do škôlky na bicykli, ale zasa poprchá, musíme vydržať. S mamou a mladším Lukáškom obiehame mesto, nákup potravín a zájdeme si na obed - miešaný šalát s lososom - mňam!

 

Streda (24. 2.)

V stredu tréning, teším sa, no musím Maťovi povedať, že po pondelku nebola žiadna svalovica, a tak môžeme pridať na záťaži. Rozumieme si asi aj bez slov, lebo začíname hneď z ostra výstupmi, drepmi, výpadmi, bruchom, rukami a krátke kardio. Druhý okruh a schody. Na tretí okruh sa už musím trošku viac vydýchať, ale tak to má byť! Treba využiť každú minútu naplno, oddychovať môžem doma! Po tréningu je hej, endorfíny sa vyplavujú, ale po čase cítim kolená.. Je to fajn, aspoň viem, že som sa neflákala! Balíme veci od našich späť domov a čo to nevidím - mamina nám nachystala čokoládovú dobrotu. Teda nie nám všetkým, ale len mužovi a trochu aj Kubkovi. Ja môžem tak nachystať tanier, aby moc neporozsýpali po byte.. Nevadí, už sa na tom bavím!

 

Štvrtok (25. 2.)

Raňajky skoro podľa rozpisu - knäckebrot s rastlinnou nátierkou a zeleninka, Lukáško mi berie jeden a chrumká si, som rada, že obom drobcom chutí. A po raňajkách si pripravujem suroviny na ďalšiu tortu, tentokrát narodeninovú pre tetu na oslavu jubilea. Som rada, že sa môžem takto zabaviť a niečo pekné a chutné upiecť. Ale zasa je tu to pokušenie... Mamina doma pečie škvarkové pagáče a syrové krekry... asi by som si na oslavu mala napiecť aj niečo zdravé a fit pre seba, nech tam nesedím nasucho! :-) Na obed neodolám a hodím si s Lukáškom šlofíka - veru oproti ostatným kamošom finalistom to mám o niečo ľahšie cez deň, môžem viac oddychovať, keď sa dá.

Piatok (26. 2.)

Absolvovala som ďalší silový tréning s mojím trénerom. Znovu som skončila tréning vo fitku spotená, ako sa patrí, tak rýchlo dobehnúť domov a do štvrtej sa zmeniť na dámu.

 

Dodatok:

Viem, že už je tu toho dosť napísaného, ale toto vám ešte musím povedať! Keď sme boli u našich, tak som zo skrine povyťahovala veci, ktoré som odložila na chudšie časy - teda, keď sa do nich zasa zmestím. Takže na tú oslavu si konečne oblečiem čierne nohavice a nebudú tehotenské!!! Je to neskutočne dobrý pocit, keď sa dostaví prvé ovocie driny! Moja váha mi ukazuje 7 kilo dole, ale sú veci, do ktorých sa ešte nezmestím, takže makáme ďalej a viac! Majte krásny víkend!

Autor: Helena Koťková

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec

Zobraziť galériu (20)