Magazín
ME 4. DEŇ – striebro Blahušiakovej v juniorskom bodyfitness
dátum: 16.05.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
SANTA SUSANNA (od nášho redaktora Ľubomíra Chochulu) – V dopoludňajšom programe štvrtého dňa európskeho šampionátu v kulturistike a fitness získalo Slovensko ďalšiu striebornú medailu. Tentoraz zásluhou Nikoly Blahušiakovej v kategórii bodyfitness juniorky do 163 cm.

Nikola Blahušiaková sa tomuto športu venuje tretí rok a teraz dosiahla svoj najväčší úspech v kariére. Po súťaži žiarila spokojnosťou. „Som veľmi šťastná. Na ME som išla s cieľom umiestniť sa čo najlepšie, čo sa mi aj podarilo. Vlani som na juniorskej ‚Európe‘ skončila štvrtá, vtedy som nemala veľmi dobrú formu, čoho som si bola vedomá. Teraz si myslím, že forma bola aspoň o stupeň lepšia. V mojej kategórii zaslúžene vyhrala Ruska Antonina Lazuková. Ona bola odo mňa , čo sa týka svalovej hmoty väčšia, bola aj prerysovanejšia, jej svaly vyzerali oproti mne mohutnejšie. V juniorskej kategórii môžem súťažiť už len tento rok. Ešte neviem, či potiahnem aj jesenné súťaže,“ poznamenala Nikola Blahušiaková, ktorú bodyfitness veľmi baví. „Vždy som túžila byť fitneska, mne sa páčia svalnaté ženy, ale zasa nie príliš veľké svaly, také primerané, čiže bodyfitness. Plním si svoj sen.“

Multáňovú rozhodcovia zarezali

Dopoludnia boli v akcii aj tri slovenské fitnesky. Kým v juniorskej kategórii postúpili všetky tri – Dominika Multáňová, Kateřina Seidlová a Tatiana Kožuchová – do zajtrajšieho finále, v ženskej kategórii nebude mať vo finále Slovensko zastúpenie. Favoritka na medailu, úradujúca majsterka sveta a víťazka Arnolda Dominika Multáňová (tá má na ME povolený dvojitý štart, aj za juniorky aj za ženy) nepostúpila do ženského finále fitness do 163 cm!!!

 

Na snímke je Elena Masaryková druhá zľava.

Masaryková nepostúpila do finále

Popoludní zasiahla do bojov aj Elena Masaryková, ktorá v bodyfitness ženy do 163 cm najskôr postúpila z eliminácie do 15-členného finále, ale žiaľ potom ju rozhodcovia neposlali do 6-členného finále.

 

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (15)